10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (124/125) efter sträcka 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1008 Olof Hedberg             Ronneby OK 1                   25:33    55:33     0:00
    2   1004 Anders Jönsson           Finspångs SOK 1                25:30    55:37     0:04
    3   1096 Jyrki Saarivaara         Vaajakosken Terä 1             26:37    58:52     3:19
    4   1027 Johan Carlenstam         Väsby OK 3                     29:55    59:32     3:59
    5   1033 Peter Hammarström        Alftaprodukter AB 1            30:34    59:36     4:03
    6   1024 Simeoni Nylund           OK Nylund 1                    30:21    59:48     4:15
    7   1075 Malin Widén              Synsam Lysekil 1               30:36    59:52     4:19
    8   1089 Göran Carnander          HKV 2                          29:37    59:56     4:23
    9   1026 Per-Åke Carlenstam       Väsby OK 2                     30:44  1:00:04     4:31
   10   1043 Ylva Grape Andersson     Orienteringsskytte 1           31:53  1:01:38     6:05
   11   1035 Anders Berg              IS Kullen 1                    29:18  1:03:11     7:38
   12   1013 Mikael Brostedt          Arboga OK 2                    30:56  1:03:22     7:49
   13   1038 Harri Peltola            Rastikarhut 1                  29:44  1:03:25     7:52
   14   1094 Lill-Toumas Nylund       OK Nylund 2                    28:51  1:03:31     7:58
   15   1045 Fredrik Onbinder         MHS Karlberg 1                 28:51  1:03:32     7:59
   16   1104 Andreas Andersson        Socialjouren Nordväst 1        29:55  1:03:38     8:05
   17   1019 Bernt Johansson          Häverödals SK 1                28:53  1:03:46     8:13
   18   1061 Marcus Olsson            Skarpnäcks OL 2                29:55  1:04:05     8:32
   19   1095 Rudi Olsen               Lillomarka O-lag 1             28:37  1:04:15     8:42
   20   1021 Robert Larsson           Hagaby GoIF 1                  32:03  1:04:25     8:52
   21   1092 Jan Eric Goth            SOFT kansli 1                  32:09  1:04:38     9:05
   22   1116 Erik Kristiansson        LFV/AER/ATCC 1                 34:23  1:04:42     9:09
   23   1088 Gerhard Liljestierna     HKV 1                          32:30  1:04:48     9:15
   24   1071 Torbjörn Eriksson        Köping-Kolsva OK 2             33:30  1:06:11    10:38
   25   1049 Leif Kling               Cerveza OL 1                   37:01  1:07:15    11:42
   26   1086 Sten-Åke Holmberg        Sala OK 2                      30:47  1:07:49    12:16
   27   1041 Jan Åhlund               OK Nolaskogsarna 1             32:15  1:08:10    12:37
   28   1018 Anna Arvidsson           Kalmar OK 1                    31:52  1:08:11    12:38
   29   1063 Anders Wetterling        Stigmännen Karlshamn 1         32:10  1:08:25    12:52
   30   1056 Johan Karlsten           Solna OK 3                     34:43  1:08:31    12:58
   31   1050 Kaj Hoof                 Cerveza OL 2                   30:25  1:09:05    13:32
   32   1070 Owe Eek                  Köping-Kolsva OK 1             30:23  1:09:15    13:42
   33   1012 Oskar Johansson          Arboga OK 1                    31:25  1:09:17    13:44
   34   1016 Gunnar Bramsten          Sundbybergs IK 1               35:12  1:09:20    13:47
   35   1028 Leif Wallenbro           Väsby OK 4                     33:11  1:09:29    13:56
   36   1015 Håkan Söderqvist         Arboga OK 4                    33:11  1:09:38    14:05
   37   1077 Hanna Wedin              Almby IK 2                     39:58  1:09:48    14:15
   38   1058 Kerstin Amnell           Solna OK 5                     35:54  1:09:53    14:20
   39   1090 Robert Engström          HKV 3                          30:42  1:09:57    14:24
   40   1048 Jarmo Viskari            Raja-Karjalan Suunnist. 1      32:29  1:10:09    14:36
   41   1003 Lars-Erik Rask           Västerås SOK 1                 31:11  1:10:10    14:37
   42   1006 Benny Sandmo             SEB IF 2                       33:31  1:10:13    14:40
   43   1017 Margaretha Ahlqvist      Sundbybergs IK 2               32:31  1:10:16    14:43
   44   1034 Johan Claesson           IFK Moras OK 1                 32:44  1:10:18    14:45
   44   1082 Elise Johansson          Falköpings AIK OK 1            34:11  1:10:18    14:45
   46   1115 Fredrik Karlsson         Dream Team 13                  41:11  1:10:23    14:50
   47   1025 Fredrik Kempe            Väsby OK 1                     38:17  1:10:25    14:52
   48   1093 Wictor Svensson          Helsingborgs SOK 1             38:15  1:10:26    14:53
   49   1002 Gunilla Hogeldal         Vänersborgs SK 1               36:36  1:10:36    15:03
   50   1009 Karin Edström            Skogsluffarnas OK 1            36:35  1:10:41    15:08
   51   1037 Ellinor Ivarsson         Hässleby SOK 1                 39:33  1:11:42    16:09
   52   1068 Svante Lindgren          Sigtuna OK 1                   40:31  1:12:33    17:00
   53   1074 Live Ytrehus             Ringerike o-lag 1              38:38  1:12:35    17:02
   54   1067 Bo Svensson              OK Kontinent 4                 36:41  1:12:47    17:14
   55   1007 Eric DEMANGE             ASOPE 1                        30:52  1:13:03    17:30
   56   1076 Malin Lundberg           Almby IK 1                     39:17  1:13:12    17:39
   57   1014 Peder Wickström          Arboga OK 3                    35:23  1:14:13    18:40
   58   1032 Bengt Törnqvist          Väsby OK 8                     38:12  1:14:17    18:44
   59   1046 Christina Moline         Gustavsbergs OK 1              35:53  1:14:42    19:09
   60   1031 Lukas Olsson             Väsby OK 7                     39:00  1:14:51    19:18
   61   1039 Peter Kokken Stendevad   FarumTisvilde SpringCup 1      41:25  1:15:19    19:46
   62   1023 Anders OK Vildhussen De  Ex-OLs 1                       36:33  1:15:27    19:54
   63   1057 Monica Darland           Solna OK 4                     36:43  1:15:33    20:00
   64   1080 Karin Johansson          Hallstahammars OK 1            43:16  1:15:44    20:11
   65   1022 Sixten Westerlund        OK Grip 1                      39:49  1:16:11    20:38
   66   1064 Emelie Sandberg          OK Kontinent 1                 39:44  1:18:36    23:03
   67   1066 Lotta Hansson            OK Kontinent 3                 42:03  1:20:22    24:49
   68   1044 Caroline Näslund         OK Landehof 1                  35:36  1:20:29    24:56
   69   1107 Patrik Söderberg         Sandströms Elfirma 3           36:44  1:21:13    25:40
   70   1036 Maja Arborelius          IS Kullen 2                    37:45  1:21:24    25:51
   71   1005 Sten Svensson            SEB IF 1                       48:55  1:21:32    25:59
   72   1117 Lars Nilsson             Helt planlöst 1                37:05  1:21:59    26:26
   73   1119 Michael Andersson        Märsta Förenade Åkerif. 1      40:16  1:22:08    26:35
   74   1047 Margareta Haraldsson     Gustavsbergs OK 2              40:09  1:22:12    26:39
   75   1001 Margareta Wadin          OK Älvsjö Örby 1               38:10  1:22:29    26:56
   76   1030 Ulla Gummesson           Väsby OK 6                     38:05  1:22:47    27:14
   77   1053 Rikard Strinning Berg    Attunda OK 1                   42:15  1:23:04    27:31
   78   1051 Kerstin Larsson          IF Hagen 1                     41:28  1:23:36    28:03
   79   1020 Roine Mattsson           Häverödals SK 2                39:48  1:24:06    28:33
   80   1081 Elisabeth Stödeman       Hallstahammars OK 2            47:51  1:24:07    28:34
   81   1010 Per Westerlund           Skogsluffarnas OK 2            45:33  1:24:57    29:24
   82   1111 Anne Eklund              DHL Global Forwarding 1        44:24  1:25:59    30:26
   83   1069 Sandra Andrei            IF Hansa-Hoburg 1              45:20  1:26:36    31:03
   84   1042 Karin Walltin            Östersunds OK 1                50:57  1:27:22    31:49
   85   1054 Håkan Grrunder           Solna OK 1                     51:38  1:29:21    33:48
   86   1110 Stefan Stenbäck          LFV-Data 1                     43:28  1:29:34    34:01
   87   1055 Michel Humla             Solna OK 2                     47:32  1:30:44    35:11
   88   1059 Thomas Sjöberg           Solna OK 6                     55:22  1:32:35    37:02
   89   1060 Måns Söder               Skarpnäcks OL 1                48:33  1:32:53    37:20
   90   1029 Annika Berntsson         Väsby OK 5                     47:39  1:33:01    37:28
   91   1072 Annie Holmsen            OK Moss 1                      48:49  1:33:11    37:38
   92   1084 Anna Thornell            Surahammars SOK 1              54:29  1:38:15    42:42
   93   1085 Fredrik Bengtsson        Sala OK 1                      54:02  1:50:41    55:08
   94   1105 Ebba Sandström           Sandströms Elfirma 1           54:42  1:51:35    56:02
   95   1106 Anders Nyström           Sandströms Elfirma 2           54:51  1:51:44    56:11
   96   1065 Gunilla Sandberg         OK Kontinent 2                 47:34  1:56:44  1:01:11
   97   1127 Petter Eriksson          Vallby HVB 6                   55:52  2:05:19  1:09:46
   98   1109 Aila Andersson           Lennart Andersson Åkeri 1    1:20:08  2:05:35  1:10:02
   99   1062 Nils Karanta             Skarpnäcks OL 3                43:11  2:19:31  1:23:58
  100   1101 Birgit Gadde             KLK-expressen 1              1:40:13  2:24:49  1:29:16
  101   1118 Birk Bergman             BergmanHuset.se 1            1:06:39  2:28:26  1:32:53

---  Ej godkända lag ---

        1113 Anita Svensson           Arlandagymnasiet 1               Dsq      Dsq
        1120 Katarina Lallo           Räddningsverket 1                Dsq      Dsq
        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3          Started      Dns
        1040 Kristin Sagberg          OSI Orientering 1            Started      Dns
        1052 Styrbjörn Jansson        IF Hagen 2                     32:49      Dsq
        1078 Christina Levin          Almby IK 3                   Started      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                   Started      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2          Started      Dns
        1087 Monica Olsson            FMIF 1                       Started      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                        Started      Dns
        1102 Magnus Wranning          Sigtunabygden 1                53:12      Dsq
        1103 Lisa Eriksson            SBKs bombmurklor 1           Started      Dns
        1108 Sanna Bergström          Dreamteam 1                  1:10:02      Dsq
        1112 Algot Olsen              Hotell Kristina 1            Started      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                Started      Dns
        1121 Lasse Centervik          Räddningsverket 2              55:14      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                     Started      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                     Started      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                     Started      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                     Started      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                     Started      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                     Started      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                     Started      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.