10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (122/125) efter sträcka 3 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1008 Björn Edvinsson          Ronneby OK 1                   32:59  1:28:32     0:00
    2   1033 Stefan Carlsson          Alftaprodukter AB 1            30:20  1:29:56     1:24
    3   1024 Juhani Nylund            OK Nylund 1                    31:12  1:31:00     2:28
    4   1075 Håkan Flingmark          Synsam Lysekil 1               32:00  1:31:52     3:20
    5   1027 Bengt Eriksson           Väsby OK 3                     32:52  1:32:24     3:52
    6   1104 Per Lindh                Socialjouren Nordväst 1        29:55  1:33:33     5:01
    7   1026 Lars Boudrie             Väsby OK 2                     34:02  1:34:06     5:34
    8   1038 Jukka Koivuniemi         Rastikarhut 1                  32:24  1:35:49     7:17
    9   1004 Björn Ohlsson            Finspångs SOK 1                40:43  1:36:20     7:48
   10   1092 Sven Bergström           SOFT kansli 1                  32:20  1:36:58     8:26
   11   1094 Eero Nylund              OK Nylund 2                    33:46  1:37:17     8:45
   12   1049 Lars Lindgren            Cerveza OL 1                   30:06  1:37:21     8:49
   13   1013 Alena Chukareva          Arboga OK 2                    34:01  1:37:23     8:51
   14   1045 Peder Sunna/ Oscar Pete  MHS Karlberg 1                 33:55  1:37:27     8:55
   15   1095 Alexander Blom           Lillomarka O-lag 1             34:05  1:38:20     9:48
   16   1071 Thomas Törnkvist         Köping-Kolsva OK 2             32:52  1:39:03    10:31
   17   1021 Göran Forsberg           Hagaby GoIF 1                  34:54  1:39:19    10:47
   18   1043 Per Andrén               Orienteringsskytte 1           38:11  1:39:49    11:17
   19   1090 Peter Tengbrand          HKV 3                          31:14  1:41:11    12:39
   20   1037 Anders Ivarsson          Hässleby SOK 1                 29:48  1:41:30    12:58
   21   1076 Per Håstlund             Almby IK 1                     29:21  1:42:33    14:01
   22   1067 N N                      OK Kontinent 4                 29:57  1:42:44    14:12
   23   1093 Andreas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1             32:24  1:42:50    14:18
   24   1086 Göran Larsson            Sala OK 2                      35:20  1:43:09    14:37
   25   1002 Lasse Hogedal            Vänersborgs SK 1               32:35  1:43:11    14:39
   26   1018 Kent Lindblad            Kalmar OK 1                    35:18  1:43:29    14:57
   27   1063 Owe Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1         35:44  1:44:09    15:37
   28   1070 Kenneth Larsson          Köping-Kolsva OK 1             34:58  1:44:13    15:41
   29   1035 Jesper Ståhl             IS Kullen 1                    41:07  1:44:18    15:46
   30   1028 Benny Pettersson         Väsby OK 4                     35:11  1:44:40    16:08
   31   1019 Jan Åsberg               Häverödals SK 1                41:05  1:44:51    16:19
   32   1088 Carl-Arne Malmberg       HKV 1                          40:33  1:45:21    16:49
   33   1048 Pasi Kortelainen         Raja-Karjalan Suunnist. 1      36:09  1:46:18    17:46
   34   1077 Per-Åke Hull             Almby IK 2                     36:52  1:46:40    18:08
   35   1050 Håkan Sturesson          Cerveza OL 2                   38:00  1:47:05    18:33
   36   1025 Joakim Olsson            Väsby OK 1                     36:54  1:47:19    18:47
   37   1116 Maria Holmström          LFV/AER/ATCC 1                 42:42  1:47:24    18:52
   38   1082 Tommy Roos               Falköpings AIK OK 1            37:21  1:47:39    19:07
   39   1074 Leif Roger Hultgreen     Ringerike o-lag 1              35:38  1:48:13    19:41
   40   1061 Stig Johansson           Skarpnäcks OL 2                44:23  1:48:28    19:56
   41   1096 Eino Havas               Vaajakosken Terä 1             50:26  1:49:18    20:46
   42   1039 Freddy Smash             FarumTisvilde SpringCup 1      34:38  1:49:57    21:25
   43   1031 Jan Larsson              Väsby OK 7                     35:27  1:50:18    21:46
   44   1046 Leif Jonsson             Gustavsbergs OK 1              37:40  1:52:22    23:50
   45   1014 Danne Höök               Arboga OK 3                    38:23  1:52:36    24:04
   46   1056 Lars Nordin              Solna OK 3                     44:13  1:52:44    24:12
   47   1007 Mattias KARLSSON         ASOPE 1                        39:58  1:53:01    24:29
   48   1041 Tore Ström               OK Nolaskogsarna 1             45:04  1:53:14    24:42
   49   1034 Anna Gunnars             IFK Moras OK 1                 42:59  1:53:17    24:45
   50   1009 Lars Mongård             Skogsluffarnas OK 1            43:12  1:53:53    25:21
   51   1068 Agnes Bäfverfeldt        Sigtuna OK 1                   41:28  1:54:01    25:29
   52   1047 Ronnie Dahlgren          Gustavsbergs OK 2              31:57  1:54:09    25:37
   53   1005 Jan Viklund              SEB IF 1                       32:58  1:54:30    25:58
   54   1006 Claes Landqvist          SEB IF 2                       45:39  1:55:52    27:20
   55   1003 Hans Andersson           Västerås SOK 1                 47:04  1:57:14    28:42
   56   1015 Pelle Jacobsson          Arboga OK 4                    47:55  1:57:33    29:01
   57   1058 Elisabeth Byberger       Solna OK 5                     47:50  1:57:43    29:11
   58   1012 L-O Pettersson           Arboga OK 1                    50:50  2:00:07    31:35
   59   1115 Stefan Wänglund          Dream Team 13                  51:12  2:01:35    33:03
   60   1017 Jörgen Ahlqvist          Sundbybergs IK 2               51:34  2:01:50    33:18
   61   1066 Anna Thorell-Jönsson     OK Kontinent 3                 41:30  2:01:52    33:20
   62   1057 Annika Svensson          Solna OK 4                     46:22  2:01:55    33:23
   63   1032 Annika Lundström         Väsby OK 8                     48:07  2:02:24    33:52
   64   1022 Lennart Karlsson         OK Grip 1                      46:23  2:02:34    34:02
   65   1080 Anders Welén             Hallstahammars OK 1            47:05  2:02:49    34:17
   66   1051 Maria Widmark            IF Hagen 1                     40:49  2:04:25    35:53
   67   1081 Peter Kraft              Hallstahammars OK 2            41:56  2:06:03    37:31
   68   1055 Jacob Tengvald           Solna OK 2                     36:22  2:07:06    38:34
   69   1064 Lars Brodin              OK Kontinent 1                 48:34  2:07:10    38:38
   70   1042 Lars-Eric Gahlin         Östersunds OK 1                40:11  2:07:33    39:01
   71   1036 Jens Arborelius          IS Kullen 2                    46:17  2:07:41    39:09
   72   1111 Richard Glimmerud        DHL Global Forwarding 1        43:08  2:09:07    40:35
   73   1044 Tina Rundström           OK Landehof 1                  48:44  2:09:13    40:41
   74   1023 Tomas Järfälla OK Svart  Ex-OLs 1                       55:26  2:10:53    42:21
   75   1010 Tommy Ljusenius          Skogsluffarnas OK 2            46:26  2:11:23    42:51
   76   1020 Åke Karlsson             Häverödals SK 2                47:22  2:11:28    42:56
   77   1072 Morten Johansen          OK Moss 1                      39:17  2:12:28    43:56
   78   1030 Tomas Byström            Väsby OK 6                     50:05  2:12:52    44:20
   79   1001 Ivar Nordberg            OK Älvsjö Örby 1               51:52  2:14:21    45:49
   80   1060 Klas Langels N.N.        Skarpnäcks OL 1                42:15  2:15:08    46:36
   81   1059 Calle Darland            Solna OK 6                     46:19  2:18:54    50:22
   82   1119 Marcusörn Andersson      Märsta Förenade Åkerif. 1      57:04  2:19:12    50:40
   83   1069 Maj-Britt Gardelius      IF Hansa-Hoburg 1              57:21  2:23:57    55:25
   84   1053 Gunilla Andersson Strin  Attunda OK 1                 1:09:59  2:33:03  1:04:31
   85   1029 Susanne Lindholm         Väsby OK 5                   1:01:01  2:34:02  1:05:30
   86   1054 Christer Grunder         Solna OK 1                   1:05:57  2:35:18  1:06:46
   87   1084 Helen Eriksson           Surahammars SOK 1              58:32  2:36:47  1:08:15
   88   1110 Mats Boberg              LFV-Data 1                   1:11:20  2:40:54  1:12:22
   89   1065 Anders Hansson           OK Kontinent 2                 48:25  2:45:09  1:16:37
   90   1127 Anki Pousette            Vallby HVB 6                   47:41  2:53:00  1:24:28
   91   1106 Fredrik Nilsson          Sandströms Elfirma 2         1:06:58  2:58:42  1:30:10
   92   1105 Magnus Sandström         Sandströms Elfirma 1         1:07:08  2:58:43  1:30:11
   93   1085 Josefin Bengtsson        Sala OK 1                    1:13:28  3:04:09  1:35:37
   94   1118 Torbjörn Bergman         BergmanHuset.se 1              48:34  3:17:00  1:48:28
   95   1062 Katarina Sahlsten        Skarpnäcks OL 3              1:06:17  3:25:48  1:57:16
   96   1109 Stefan Andersson         Lennart Andersson Åkeri 1    1:21:48  3:27:23  1:58:51

---  Ej godkända lag ---

        1016 Åke Linderoth            Sundbybergs IK 1                 Dsq      Dsq
        1107 Dennis Eriksson          Sandströms Elfirma 3             Dsq      Dsq
        1117 Michael Eriksson         Helt planlöst 1                  Dsq      Dsq
        1113 Yvonne Ström-Rapp        Arlandagymnasiet 1           1:17:16      Dsq
        1120 Josefin Barck            Räddningsverket 1              57:52      Dsq
        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3          Started      Dns
        1040 Lillo Marken             OSI Orientering 1            Started      Dns
        1052 Karl-Evert Svensson      IF Hagen 2                     36:21      Dsq
        1078 Håkan Svensson           Almby IK 3                   Started      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                   Started      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2          Started      Dns
        1087 Jan-Henrik Bäck          FMIF 1                       Started      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                        Started      Dns
        1102 Henrik Ahl               Sigtunabygden 1                47:50      Dsq
        1103 Michael Eriksson         SBKs bombmurklor 1           Started      Dns
        1108 Camilla Zedendahl        Dreamteam 1                  1:56:24      Dsq
        1112 Tomas Einarsson          Hotell Kristina 1           13:13:00      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                Started      Dns
        1121 Per-Anders Bertlin       Räddningsverket 2              44:29      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                     Started      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                     Started      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                     Started      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                     Started      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                     Started      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                     Started      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                     Started      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.