GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 1946, Mariefred - Älvsjö

Tävlingen genomfördes 27 - 28 April 1946 med start på Gripsholms slotts inre borggård.

Klass: TIOMILAKAVLEN (105 km)

Sörmlandsgripen sin vapenbror, hälsar från dem i Sörmland bor, att här det sinnelag lever än, som unga släkten vill dana, till redobogna och raska män, på framtidens vädjobana.
Prins Wilhelm

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 8 TIOMILAKAVLEN 1946

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 Spårvägen GoIF 1:21:27 0:00
2 Stigfinnarna 1:23:52 2:25
3 IFK Enskede 1:26:48 5:21
4 Skogsuvarnas IK 1:27:30 6:03
5 U&IF Matteuspojkarna 1:27:37 6:10
6 IF Start, Örebro 1:27:52 6:25
7 SoIK Hellas 1:28:06 6:39
8 Katrineholms AIK 1:32:52 11:25
9 Upsala IF 1:33:23 11:56
10 Skogsluffarna OK 1:33:37 12:10
11 Tullinge SK 1:34:33 13:06
12 Söderhamns IF 1:36:05 14:38
13 Sundbybergs IK 1:36:45 15:18
14 Inf.-skjutskolan 1:37:28 16:01
15 IFK Västerås 1:37:55 16:28
16 IF Goterna 1:38:28 17:01
17 IFK Södertälje 1:38:46 17:19
18 Sundbybergs IK 2 1:39:10 17:43
19 IF Goterna 2 1:41:15 19:48
20 Hammarby IF 1:41:24 19:57
21 Upsala IF 2 1:41:30 20:03
22 OK Orrarna 1:42:05 20:38
23 Tureberg IF 1:42:35 21:08
24 Skogsrävarna 1:44:08 22:41
25 Norrköping AIS 1:44:15 22:48
26 IFK Linköping 1:44:35 23:08
27 AUS-FL:s IF 1:44:45 23:18
28 Väsby OK 1:46:50 25:23
29 P3, Strängnäs 1:47:23 25:56
30 OK Skogsrännarna 1:48:18 26:51
31 Enebybergs IF 1:52:25 30:58
32 Bromma OK 1:55:00 33:33
33 Stockholms OK 1:55:37 34:10
34 KF Kanotisterna, Södertälje 1:56:02 34:35
35 Fredrikshofs IF 1:56:32 35:05
36 SK Ilion, Stuvsta 1:57:00 35:33
37 Domnarvets GoIF 1:58:30 37:03
38 Tureberg IF 2 1:59:21 37:54
39 Skogsuvarna IK 2 2:00:18 38:51
40 Konsums IF 2:01:45 40:18
41 IK Göta 2:02:55 41:28
42 Skogsluffarna OK 2 2:03:58 42:31
43 IF Elfsborg 2:05:05 43:38
44 SoIK Hellas 2 2:05:47 44:20
45 IF Thor 2:06:05 44:38
46 Djursholms IF 2:14:40 53:13
47 Järla IF 2:15:15 53:48
48 IFK Österåker 2:31:35 1:10:08
Duvbo IK Utgått
KA1 Utgått
Älvsjö AIK Utgått
Sthlms Godtemplares IF Utgått
Kungliga Flottans IF Utgått
Rånäs IF Utgått
Dalaföreningen Utgått
U&IF Matteuspojkarna 2 Utgått
OK Hjortarna Utgått
Bromma OK 2 Utgått
Skuru IK Utgått
Bellevue Utgått
Djurgårdens IF Utgått
Örby IS Utgått
Skene SoIS Utgått
Kronobergs IK Utgått
Huddinge SK Utgått
Norrtälje IF Utgått
Kungliga Signalregementet S1 IF Utgått
Trollhättans SK Utgått
Södermalms IK Utgått
Upsala studenters IF Utgått
Westermalms IF Utgått
Spårvägen GoIF 2 Utgått
IF Start 2 Utgått
Djurgårdens IF 2 Ej startat
Nynäshamns IF Ej startat
SK Svolder Ej startat
Skogsvandrarna Ej startat
Spånga IS Ej startat
Svea Livgardes IF Ej startat
Uddevalla SK Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with