GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2001, Strängnäs

2001 års 10MILA genfördes i trakterna av Strängnäs och Mariefred den 28-29 april.

Klass: Herrar (104 km)

I trakter där Ingvar den Vittfarne manligen for med sin flotta mot Särkland dit vikingafärdernas guld efter österledshärjning bars hem i stor ära där fornborgar byggdes till skydd emot hotfulla guldlystna plundrande rovband där får ni nu kavlen helt fridfullt i tiomilsfärd genom skogarna bära.
Ulla Trenter

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (32 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: VIP

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 2 Herrar 2001

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 Hiisirasti 1 Mikko Hölsö 1:10:45 0:00
2 Vehkalahden Veikot Perttu Mäkelä 1:11:59 1:14
3 Istrums Skidklubb Tony Larsson 1:12:05 1:20
4 IK Hakarpspojkarna 1 Joakim Karlsson 1:13:03 2:18
5 OK Hällen 1 Robbin Kantarp 1:13:07 2:22
6 SoIK Hellas 1 Svajunas Ambrazas 1:13:09 2:24
7 Angelniemen Ankkuri 1 Timo Parttimaa 1:13:15 2:30
8 Wing OK Stig Alvestad 1:13:27 2:42
9 Rasti-Kurikka Timo Nurmela 1:13:28 2:43
9 Ronneby OK 1 Fredrik Thurén 1:13:28 2:43
11 Boxholm-Mjölby OL 1 Oskar Gustafsson 1:13:29 2:44
12 SK Pohjantähti Oulu 1 Mikko Vapa 1:13:32 2:47
13 Fredrikstad Skiklubb 1 Espen Danevad 1:13:42 2:57
14 Farum Tisvilde OK 1 Christian Hansen 1:13:44 2:59
15 OK Linné 1 Henrik Boström 1:13:45 3:00
16 OK Tyr 1 Magnus Albinsson 1:13:49 3:04
17 Järfälla OK 1 Ali Kousku 1:13:59 3:14
18 Navi Vesa Klemettinen 1:14:03 3:18
19 Kalevan Rasti 1 Antti Tolonen 1:14:04 3:19
20 Leksands OK 1 Lars Kandell 1:14:07 3:22
21 IFK Lidingö SOK 1 Casper Giding 1:14:10 3:25
22 Haldens Skiklubb 1 Öyvind Helgerud 1:14:11 3:26
23 Västerås SOK 1 Gustav Granath 1:14:12 3:27
24 Pargas IF Fredrik Bergström 1:14:14 3:29
25 Pan-Kristianstad 1 Per-Åke Nilsson 1:14:15 3:30
25 Paimion Rasti 1 Mika Lyytikäinen 1:14:15 3:30
27 Stora Tuna IK 3 Tomas L Löfgren 1:14:16 3:31
28 IL Tyrving Christian Holmboe 1:14:20 3:35
29 Tullinge SK 2 Staffan Persson 1:14:22 3:37
30 Malungs OK Skogsmårdarna Jan-Olov Matsson 1:14:27 3:42
31 MS Parma 1 Marko Suuronen 1:14:46 4:01
32 IFK Göteborg 1 Johan G Larsson 1:14:47 4:02
33 Baekkelagets Sportsklub 1 Jonn Are Myhren 1:14:48 4:03
34 Modum O-lag David Løver 1:14:55 4:10
35 Turun Metsänkävijät 1 Harri Poutiainen 1:14:56 4:11
36 OK Skogsfalken Per Andréasson 1:15:01 4:16
37 OK Denseln 1 Björn Karlsson 1:15:03 4:18
38 Nydalens SK 1 Mikkel Lund 1:15:07 4:22
39 Turun Suunnistajat 1 Ville Repo 1:15:08 4:23
39 KooVee Tampere 1 Tero Mamia 1:15:08 4:23
39 OK Hammaren Mikael Ingelsson 1:15:08 4:23
42 Linköpings OK 1 Henrik Lingfors 1:15:12 4:27
43 Gävle OK 1 Richard Hejderberg 1:15:13 4:28
44 IK Hakarpspojkarna 2 Jon Petersson 1:15:19 4:34
45 Storviks IF Jan Troeng 1:15:25 4:40
46 Vänersborgs SK Lars G Johansson 1:15:36 4:51
47 Tampereen Pyrintö 1 Simo Lindgren 1:15:50 5:05
48 Rastivarsat Tuukka Tuomala 1:16:09 5:24
49 Tumba Mälarhöjden OK 1 Daniel Lind 1:16:13 5:28
50 OK Roslagen 1 John Solbreck 1:16:19 5:34
51 Sävedalens AIK 1 Niklas Åke Wrane 1:16:20 5:35
52 IF Femman 1 Sebastian Wester 1:16:22 5:37
53 OK Tylöskog Pontus Halldin 1:16:25 5:40
54 SK Pohjantähti Oulu 2 Ari Männikkö 1:16:26 5:41
55 OK 77 Jan Wasström 1:16:31 5:46
55 Väsby OK 1 Torgny Rundlöf 1:16:31 5:46
57 IF Hagen Niklas Nordsjö 1:16:38 5:53
58 Göteborg-Majorna OK 1 Henrik Johansson 1:16:41 5:56
58 Nydalens SK 2 Harald Bakke 1:16:41 5:56
60 Suunta 101 Jyrki Jäppinen 1:16:42 5:57
61 OK Älme Henrik Jansson 1:16:43 5:58
61 Södertälje/Nykvarn Orienteri Kari Enckell 1:16:43 5:58
63 OK Södertörn 1 Henrik Erlandsson 1:16:44 5:59
63 IF Thor 1 Sören Nilsson 1:16:44 5:59
65 Kils OK Mathias Axelsson 1:16:45 6:00
65 Lapuan Virkiä Harri Pajula 1:16:45 6:00
67 Helsingin Suunnistajat Eero Ruhanen 1:16:52 6:07
67 Porsgrunn OL/Lifjell Knut Wiig Mathisen 1:16:52 6:07
69 Sundsvalls OK 1 Markus Frödin 1:16:54 6:09
70 Bredaryds SOK Isak Bergman 1:16:58 6:13
71 Rajamäen Rykmentti 1 Mika Honkasalo 1:16:59 6:14
72 OK Tisaren 1 Mikael Pihel 1:17:00 6:15
73 Kangasala SK Riku Rintanen 1:17:06 6:21
74 Tullinge SK 1 Fredrik Norman 1:17:07 6:22
75 OK Orion 2 Lars-Ola Larsson 1:17:13 6:28
76 OK Skogshjortarna 1 Erik Tholén 1:17:15 6:30
76 IF Sibbo-Vargarna Jari Sillman 1:17:15 6:30
76 DELTA 1 Esa Orava 1:17:15 6:30
79 Eksjö SOK Marcus Färg 1:17:27 6:42
80 IFK Lidingö SOK 2 Jonas Giding 1:17:29 6:44
80 Lillomarka OL Jon Arne Skrove 1:17:29 6:44
82 Ylistaron Kilpa-Veljet Eero Koski 1:17:33 6:48
83 Haldens Skiklubb 2 Andreas Holm 1:17:37 6:52
84 Stora Tuna IK 1 Mikael Jansson 1:17:40 6:55
84 Kristiansand OK 1 Arild Nomeland 1:17:40 6:55
86 Sippurasti Jussi Karelo 1:17:43 6:58
86 Halmstad OK Martin Johansson 1:17:43 6:58
88 Dalaportens OL 1 Niklas Eriksson 1:17:44 6:59
89 Rastikarhut Jani Ojala 1:17:46 7:01
90 OK Orion 1 Magnus Granquist 1:17:48 7:03
90 Espoon Suunta 2 Sami Louekari 1:17:48 7:03
92 OK Tor Anders Fröberg 1:17:50 7:05
92 Täby OK 1 Peter Nordström 1:17:50 7:05
94 OK Vilse 87 Johan Svensson 1:17:53 7:08
95 Ringerike O-lag Endre Stokseth 1:17:54 7:09
95 Strängnäs-Malmby OL Daniel Eklund 1:17:54 7:09
97 Hiisirasti 2 Marek Nömm 1:17:57 7:12
98 Hagaby GoIF 1 Mårten Frendelius 1:17:58 7:13
99 LYNX 1 Ville Sundberg 1:17:59 7:14
100 Ulricehamns OK Henrik Erickson 1:18:02 7:17
101 Suomusjärven Sisu Petri Riikonen 1:18:05 7:20
102 KFUM Örebro 1 Niklas Jönsson 1:18:07 7:22
103 Kristiansand OK 2 Ståle Dvergsnes 1:18:12 7:27
104 Ikaalisten N-V Matti Vainionpää 1:18:15 7:30
105 Järfälla OK 2 Anders Boström 1:18:17 7:32
105 IF Brahe Tom Stenlund 1:18:17 7:32
107 Espoon Suunta 1 Janne Hartman 1:18:21 7:36
108 Turun Suunnistajat 2 Pekka Halla 1:18:22 7:37
109 Bromma-Vällingby SOK Thomas Pettersson 1:18:24 7:39
110 Södertälje/Nykvarn Orienteri Mats Liwell 1:18:25 7:40
111 OK Roslagen 2 Ove Rådberg 1:18:39 7:54
112 Fredrikstad Skiklubb 2 Frode Risbråthe 1:18:55 8:10
113 Baekkelagets Sportsklub 2 Jarle Gullaksen 1:18:56 8:11
114 IF Gular Bjarte Westerheim 1:19:04 8:19
115 Göteborg-Majorna OK 2 Christer Nilsson 1:19:06 8:21
116 Rotebro IS Johan Lindahl 1:19:15 8:30
117 Rehns BK Erik Engstrand 1:19:19 8:34
118 Hauhon Sisu Jukka-Pekka Rantio 1:19:27 8:42
119 NTNUI 2 Geir Ottar Kvernstuen 1:19:30 8:45
120 Ockelbo/Ödmård/Hammaren/Valb Lars Lindgren 1:19:35 8:50
121 KFUM Örebro 2 Calle Kjellberg 1:19:37 8:52
122 OK Tranan/OK Mark Kenneth Johansson 1:19:44 8:59
123 Falköping/Gudhem Bo Hallberg 1:19:45 9:00
124 Kalmar OK Magnus Johansson 1:19:48 9:03
125 Nybro OK Jakob Jakobsson 1:19:55 9:10
126 Söders SOL 2 Pontus Gustavsson 1:20:03 9:18
127 Lounais-Hämeen Rasti Jukka Lanki 1:20:07 9:22
128 OK Djerf Martin Ljungberg 1:20:40 9:55
129 Spring Cup OK 1 Michael Sommer 1:21:23 10:38
130 Hyvinkään Rasti 2 Jouni Tukiainen 1:21:44 10:59
131 OK Dacke Magnus Larsson 1:21:58 11:13
132 Sheffield United Bill Edwards 1:22:01 11:16
133 IFK Moras OK 1 Daniel Mäkinen 1:22:06 11:21
133 Sundbybergs IK 1 Magnus Borgström 1:22:06 11:21
135 Ås NLH Orientering 1 Per Henning Bjerva 1:22:12 11:27
136 Kalevan Rasti 2 Juha Malinen 1:22:18 11:33
137 Paimion Rasti 2 Vesa Elovaara 1:22:32 11:47
138 Sarpsborg O-lag/Trösken Jan Tore Ludvigsen 1:22:59 12:14
139 IK Hakarpspojkarna 3 Gustav Grenmyr 1:23:04 12:19
140 OK Löftan/IK Trenne 1:23:05 12:20
141 DELTA 2 Riku Eronen 1:23:07 12:22
142 FK Friskus-Varberg 1 Jonas Ljungberg 1:23:16 12:31
143 OK Triangeln/Österfärnebo Jonny Larsson 1:23:20 12:35
144 Rånäs OK 1 Henrik Sundblom 1:23:22 12:37
145 Vang O-lag Lars Skjeset 1:23:23 12:38
146 Mariestad/Skogsstjärnan 1 Tomas Johansson 1:23:28 12:43
146 Leksands OK 2 Fredrik Sundström 1:23:28 12:43
148 Västra Nylands Orient. Maxim Riabkin 1:23:29 12:44
149 OK Alehof 1 Johan Uneman 1:23:34 12:49
150 Skogslöparna Peter Bylund 1:23:54 13:09
151 Tjällmo-Godegård OK Kristoffer Norin 1:23:57 13:12
152 Skogsvarg/Trollh SK+SOK Mats Kristiansson 1:24:01 13:16
152 IF Femman 2 Jan Vesterback 1:24:01 13:16
154 IF Åland Daniel Blomster 1:24:03 13:18
155 IF Thor 2 Magnus Wallenborg 1:24:04 13:19
155 Hyvinkään Rasti 1 Janne Karri 1:24:04 13:19
155 Länna IF Josef Nordlund 1:24:04 13:19
158 Söders SOL 1 Stefan Thyr 1:24:07 13:22
158 Hestra IF 2 Rickard Holmqvist 1:24:07 13:22
160 Gustavsbergs IF/Järla 1 Petter Haraldsson 1:24:11 13:26
160 Oppsal IF 1 Øyvind Undstad 1:24:11 13:26
162 Kovlands IF Marcus Eriksson 1:24:14 13:29
163 GoIF Tjalve Anders Hansson 1:24:20 13:35
164 SOK Viljan 1 Erik Lennartsson 1:24:22 13:37
164 OK Kåre 1 Peter Falk 1:24:22 13:37
166 Kjula-Standard OK Kalle Larsson 1:24:30 13:45
167 OK Nolaskogsarna Fredrik Wallin 1:24:31 13:46
167 Västerbergslagens OL 1 Tomas Stenström 1:24:31 13:46
169 NTNUI 1 Öystein Pettersen 1:24:37 13:52
169 OK Njudung/Ok Bävern Henrik Adolfsson 1:24:37 13:52
171 Alfta-Ösa OK Stefan Carlsson 1:24:41 13:56
172 Rasti-Saimaa Jarno Parkkinen 1:24:43 13:58
173 KooVee Tampere 2 1:24:47 14:02
174 Garphyttans IF Stefan Aronsson 1:24:51 14:06
175 Östmarka OK 1 Håkon Håversen 1:24:52 14:07
176 IFK Göteborg 2 Henrik Eliasson 1:24:53 14:08
177 OK Linné 2 Anders Eriksson 1:24:54 14:09
178 OK Tyr 2 Sören Kindlund 1:24:55 14:10
179 Angelniemen Ankkuri 2 Vesa Mäkinen 1:24:57 14:12
180 Farum Tisvilde OK 2 Johan Aagaard 1:24:58 14:13
181 Turun Metsänkävijät 2 Sami Virta 1:25:01 14:16
182 Ärla IF 1 Stanley Pettersson 1:25:10 14:25
182 Ronneby OK 2 Ted Gustavsson 1:25:10 14:25
184 Kvarnsvedens GoIF OK Anders Ohls 1:25:12 14:27
185 Motala AIF OL Per Johansson 1:25:13 14:28
186 Norbergs OK 1 Johan Millinger 1:25:32 14:47
187 Västerås SOK 2 Per K Andersson 1:25:38 14:53
187 OK Kullingshof Joakim Källman 1:25:38 14:53
189 OK Klemmingen Andreas Davidsson 1:25:39 14:54
190 Kongsberg O-lag Svein Erik Søgård 1:25:41 14:56
191 OK Kolmården Erik Engvall 1:25:51 15:06
192 Rasti E4 1 Teemu Remonen 1:25:59 15:14
193 OK Pan Århus 1 Anders Bøgevig 1:26:10 15:25
194 Sundsvalls OK 2 Thomas Rex 1:26:32 15:47
195 Hämeenlinnan Suun. 1 Niklas Björkqvist 1:26:35 15:50
195 Asker Skiklubb Erling Katla 1:26:35 15:50
197 OK Österåker Tobias Svensson 1:26:42 15:57
198 Haldens Skiklubb 3 Vakant 1:26:49 16:04
199 OK Raseborg Ole Ahlroth 1:26:51 16:06
200 Indre Östfold OK Erling Mysen 1:26:53 16:08
201 IFK Hedemora OK Lars Magnusson 1:27:16 16:31
202 FK Göingarna Anders Selin 1:27:18 16:33
203 Hjärnarps GIF Michael Lönn 1:27:31 16:46
204 OK Tisaren 2 Fredrik Johnson 1:27:32 16:47
205 OK Denseln 2 Jan Berggren 1:27:34 16:49
206 OK Milan Henrik Pettersson 1:27:36 16:51
207 Växjö OK 1 Vakant 1:27:39 16:54
207 Östersunds OK Anders Björk 1:27:39 16:54
209 LYNX 2 Jukka Saramäki 1:27:40 16:55
210 IFK Lidingö SOK 3 Erik Gyllenstierna 1:27:43 16:58
211 OK Ravinen 1 Vakant 1:27:44 16:59
212 IFK Enskede 1 Vakant 1:27:47 17:02
213 Sundbybergs IK 2 Krister Gumaelius 1:28:05 17:20
214 Falkenbergs OK Henrik Bengtsson 1:28:11 17:26
215 Vittjärvs IK Klas Engström 1:28:50 18:05
216 Stora Tuna IK 2 Erik Sundberg 1:29:05 18:20
217 OK Pan Århus 2 Henrik Markvardsen 1:29:06 18:21
218 Linköpings OK 2 Mattias Berggrund 1:29:08 18:23
219 Frölunda OL Martin Ahlqvist 1:29:26 18:41
220 IFK Lidingö SOK 4 Rickard Olsson 1:29:32 18:47
221 Stenungsunds OK/Gipen Johan Spetz 1:29:38 18:53
221 Rajamäen Rykmentti 2 Veli-Pekka Kantola 1:29:38 18:53
223 OK Enen Torkel Dominique 1:29:39 18:54
224 Uddevalla OK 1:29:44 18:59
225 Enebybergs IF Pelle Carlberg 1:29:45 19:00
226 Turebergs IF Einar Eriksson 1:29:47 19:02
227 Gotlands Bro OK Max Samuelsson 1:29:53 19:08
228 OK Tisaren 3 Sören Sand 1:29:58 19:13
229 Sävedalens AIK 2 Thomas Kullander 1:30:10 19:25
230 Tolered Utby OL/IK Stern Anders Tuhlin 1:30:18 19:33
231 Pihkaniskat Väinö Nurvo 1:30:27 19:42
232 Vallentuna/Össeby OL Anders Lundberg 1:30:30 19:45
233 Nydalens SK 3 Paal Haavengen 1:31:44 20:59
234 Hestra IF 1 Christian Vejedal 1:32:05 21:20
235 FK Friskus-Varberg 2 Lars Ekman 1:32:23 21:38
236 Spring Cup OK 2 Søren Skovrider 1:32:37 21:52
237 Forsa OK Mikael Wilhelmsson 1:33:11 22:26
238 Norrköpings AIS Stefan Träff 1:33:30 22:45
239 OK Grane/Skattkärrs IF Peter Lindh 1:33:48 23:03
240 OK Ravinen 3 Vakant 1:33:53 23:08
241 MS Parma 2 Kaj Saarinen 1:33:56 23:11
242 OK Älgen Mats Bergenfur 1:33:57 23:12
243 OK Rodhen Jakob Eklund 1:33:58 23:13
244 Väsby OK 2 Lars Olsson 1:34:05 23:20
245 OK Roxen 2 Björn Carlsson 1:34:13 23:28
246 Gustavsbergs IF/Järla 2 Tobias Eriksson 1:34:19 23:34
247 Korahdus Kari Matilainen 1:34:27 23:42
248 Tumba Mälarhöjden OK 2 Fredrik Lindström 1:34:33 23:48
249 NTNUI 4 Anders Pederstad 1:34:40 23:55
250 Kungälvs OK Björn Johansson 1:34:44 23:59
251 Grycksbo IF OK Kennet Andersson 1:34:45 24:00
252 Säterbygdens OK Henrik Mårts 1:34:47 24:02
253 Gävle OK 2 Håkan Jonsson 1:34:51 24:06
254 Joutsenon Kullervo Vesa Venäläinen 1:35:02 24:17
255 Kristinehamn/Degerfors/Filip Per Fredberg 1:35:10 24:25
256 Köping Kolsva OK Niklas Landqvist 1:35:21 24:36
257 Nyköpings OK Gunnar Kindlundh 1:35:23 24:38
258 Helsingborgs SOK Mats Nilsson 1:35:39 24:54
259 Västervik/Ankarsrum/Gamleby Rolf Johansson 1:35:59 25:14
260 Värend GN Henrik Kroksmyr 1:36:01 25:16
261 Skarpnäcks OL Stefan Gustafsson 1:36:03 25:18
262 OK Måsen Mikael Wallström 1:36:16 25:31
263 IFK Moras OK 2 Björn Albinsson 1:36:21 25:36
264 OSI Roy Kristiansen 1:36:24 25:39
265 Rånäs OK 2 Henrik Karlsson 1:36:39 25:54
266 Härlövs IF Jesper Håkansson 1:36:40 25:55
267 Gagnefs OK Jonas Kälming 1:36:42 25:57
268 OK Motala Thomas Johansson 1:36:43 25:58
269 Västerås SOK 3 Patrik Gunnarsson 1:36:56 26:11
270 FK Vittus/Stigmännen Tobias Almqvist 1:37:26 26:41
271 Herning OK Bjarke Refslund 1:37:48 27:03
272 OK Skärmen Mattias Bagge 1:38:15 27:30
273 Saarijärven Pullistus Petri Moisio 1:38:16 27:31
274 Tampereen Pyrintö 2 Hannu Saarijärvi 1:38:47 28:02
275 OK Ravinen 2 Vakant 1:38:54 28:09
276 Hämeenlinnan Suun. 2 Markus Kuvaja 1:39:00 28:15
277 Hadeland O-lag Kai Solum 1:39:52 29:07
278 OK Roxen 1 Jesper Eriksson 1:39:54 29:09
279 OK Orient Pekka Vuorinen 1:39:57 29:12
280 Umeå OK 1 Andreas Gällerspång 1:40:05 29:20
281 Dalaportens OL 2 Daniel Jungar 1:40:36 29:51
282 Pan-Kristianstad 2 Erik Modig 1:40:40 29:55
283 IFK Enskede 2 Vakant 1:40:51 30:06
284 Arboga OK Sven-Olov Wiklund 1:40:53 30:08
285 Finspångs AIK Anders Jönsson 1:41:47 31:02
286 Haninge SOK 1 Robert Hanning 1:41:53 31:08
287 OK Hällen 2 Johan Svensson 1:42:19 31:34
288 Ringsjö OK Fredrik Svensson 1:42:27 31:42
289 Västerbergslagens OL 2 Carl Heyman 1:42:28 31:43
290 OK Reftele/Burseryd/ViVill Tomas Friberg 1:42:44 31:59
291 Tierps SOK Jonass Johansson 1:42:56 32:11
292 Boxholm-Mjölby OL 2 Henrik Tengvall 1:43:13 32:28
293 Ärla IF 2 Stig Borg 1:44:21 33:36
294 Växjö OK 2 Vakant 1:45:02 34:17
294 IF Sturla Haavard Halvoksen 1:45:02 34:17
296 Skogsluffarnas OK Thomas Ström 1:45:54 35:09
297 Hagaby GoIF 2 Simon Nyström 1:46:22 35:37
298 OK Kåre 2 Anders Gerdin 1:46:41 35:56
299 Otaniemen Jyllääjät Matti Takalokastari 1:46:48 36:03
300 Haukijahtaajat ry Lamppu Kipinoinen 1:47:21 36:36
301 NTNUI 3 Vegard Triseth 1:47:25 36:40
302 Nydalens SK 4 Torstein Hole 1:48:32 37:47
303 Söderhamn/Ljusne/Bergvik Sören Calleberg 1:48:46 38:01
304 IF Thor 3 Mats Jonsell 1:48:55 38:10
305 OK Älvsjö Örby Anders Mattsson 1:49:04 38:19
306 OK Södertörn 2 Ulf Kallhauge 1:49:16 38:31
307 Leksands OK 3 Magnus Pettersson 1:49:54 39:09
308 Södertälje/Nykvarn Orienteri Björn Gustavsson 1:50:10 39:25
309 Snättringe SK Peter Karlberg 1:50:22 39:37
310 Haerens Officersskole Kim Eg 1:50:35 39:50
311 Ballerup OK Kristian Kærsgaard 1:50:43 39:58
312 NTNUI 10 Sjur Huseby 1:52:16 41:31
313 Ås NLH Orientering 2 Sigve Hamran 1:52:31 41:46
314 IK Gandvik/Klyftamo/Lidköpin Joel Sanderi 1:52:44 41:59
315 Göteborg-Majorna OK 3 Fredrik Larsson 1:53:09 42:24
316 Täby OK 2 Fredrik Johansson 1:53:28 42:43
317 NTNUI 8 Håvard Gundersen 1:53:29 42:44 Omstart
318 Korven Honka Kari Tolonen 1:55:09 44:24
319 SOK Viljan 2 Stefan Lennartsson 1:55:58 45:13
320 Vattenfalls IF Erik Nylund 1:56:07 45:22
321 FK Finn Ljungby Håkan Karlsson 1:56:32 45:47
322 Tullinge SK 3 Tommy Eriksson 1:56:43 45:58
323 OK Skogshjortarna 2 Johan Fredriksson 1:56:47 46:02
324 Björkfors GoIF/Kisa SK Björn Eriksson 1:56:53 46:08
325 Umeå OK 2 Pär-Magnus Johansson 1:56:59 46:14
326 Haninge SOK 2 Lars Lindholm 1:57:30 46:45
327 Raumar O-lag Geir Öien 1:58:52 48:07
328 Eskilstunafors OL Urban Risberg 2:01:43 50:58
329 Almby IK/OK Letstigen Pelle Åkerberg 2:02:11 51:26
330 Norbergs OK 2 Robert Larsson 2:02:30 51:45
331 Tumba Mälarhöjden OK 3 Mats Käll 2:03:05 52:20
332 OK Alehof 2 Fredrik Skillermark 2:03:51 53:06
333 Rasti-Nokia Jorma Nieminen 2:04:37 53:52
334 OK Linné 3 Anders Karlsson 2:04:41 53:56
335 Täby OK 3 Rickard Ellström 2:07:07 56:22
336 Oppsal IF 2 Lars Klyve 2:07:36 56:51
337 Eiker O-lag Hans Roar Bakken 2:07:41 56:56
338 SoIK Hellas 2 Peter Nyberg 2:09:40 58:55
339 Mariestad/Skogsstjärnan 2 Fredrik Johansson 2:10:16 59:31
340 Södertälje/Nykvarn Orienteri Anders Lindeborg 2:10:34 59:49
341 OS Sandhamn/Skarpnäcks OL Roger Andersson 2:12:14 1:01:29
342 Jönköpings OK Tomas Johansson 2:14:01 1:03:16
343 Östmarka OK 2 Steinar Låg 2:14:28 1:03:43
344 Raisu Lumous Bertil Halsted 2:15:28 1:04:43
345 OK Moss Kristoffer Ögaard 2:15:49 1:05:04
346 Tisvilde Hegn OK Niels Landsperg 2:16:07 1:05:22
347 Trosabygdens OK Vakant 2:18:45 1:08:00
348 Kyrös-Rasti Tero Kallio 2:21:54 1:11:09
349 Odense OK Kenneth Buch 2:34:58 1:24:13
350 OK Roslagen 3 Claes Blomsten 2:39:49 1:29:04
351 Visborgs OK Stefan Persson 2:40:33 1:29:48
352 NTNUI 9 Anders Kløvstad 2:41:23 1:30:38
353 NTNUI 7 Eirik Gunnar Bjørge 3:03:11 1:52:26
354 Långhundra IF Vakant 3:07:23 1:56:38
355 NTNUI 5 Geir Ove Myhr 3:26:46 2:16:01
356 NTNUI 6 Andrè Boller 13:13:28 12:02:43 Omstart

Entries 2019

All Entries

In association with