GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2001, Strängnäs

2001 års 10MILA genfördes i trakterna av Strängnäs och Mariefred den 28-29 april.

Klass: Herrar (104 km)

I trakter där Ingvar den Vittfarne manligen for med sin flotta mot Särkland dit vikingafärdernas guld efter österledshärjning bars hem i stor ära där fornborgar byggdes till skydd emot hotfulla guldlystna plundrande rovband där får ni nu kavlen helt fridfullt i tiomilsfärd genom skogarna bära.
Ulla Trenter

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (32 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: VIP

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Ställning efter sträcka 1 Ungdom 2001

Pl Lag Löpare Tid Efter +/- +/-
1 Gustavsbergs IF/Järla 1 David A Skantze 23:37 0:00 0 0:00
2 OK Vilse 87 Nicklas Thörn 23:38 0:01 -1 0:01
3 Turun Suunnistajat Tomi Mattila 23:39 0:02 -2 0:02
4 Rånäs OK 1 Andreas Pousette 23:42 0:05 -3 0:05
5 OK Landehof 1 William Lind 23:43 0:06 -4 0:06
6 Lapuan Virkiä Jaakko Sorvisto 23:46 0:09 -5 0:09
6 Fredrikstad Skiklubb 1 Håkon Bjørland 23:46 0:09 -5 0:09
8 OK Tisaren 1 Eiminas Voveris 23:47 0:10 -7 0:10
9 OK Linné 1 Erik Linde 23:49 0:12 -8 0:12
10 IFK Göteborg Anders Hederskog 23:50 0:13 -9 0:13
11 Södertälje/Nykvarn Orienteri Niklas Serrander 23:51 0:14 -10 0:14
12 OK Roslagen 1 Otto Lundman 23:53 0:16 -11 0:16
12 Nydalens SK 1 Petter Kaarby 23:53 0:16 -11 0:16
12 Kokkolan Suunnistajat Esa Hongell 23:53 0:16 -11 0:16
15 Vakant 1 Vakant 23:55 0:18 -14 0:18
15 Pan-Kristianstad Markus Svensson 23:55 0:18 -14 0:18
17 Linköpings OK 1 Erik Backteman 23:58 0:21 -16 0:21
18 Alfta-Ösa OK 1 Tomas Carlsson 23:59 0:22 -17 0:22
19 Bromma-Vällingby SOK 1 Henrik Wiklund 24:00 0:23 -18 0:23
20 IFK Hedemora OK 1 Nicklas Wargbo 24:03 0:26 -19 0:26
21 FK Göingarna Linus Larsson 24:07 0:30 -20 0:30
21 OK Hällen 1 Martin Engström 24:07 0:30 -20 0:30
23 Asker Skiklubb 1 Henning Strandhagen 24:09 0:32 -22 0:32
23 Kristinehamns OK Lasse Ericsson 24:09 0:32 -22 0:32
25 Söders SOL 1 Nils Björke 24:12 0:35 -24 0:35
26 Forsa OK 1 Markus Hellström 24:14 0:37 -25 0:37
27 Asker Skiklubb 2 Ove Sætra 24:15 0:38 -26 0:38
27 OK Djerf Fredrik Zetterberg-Eriks 24:15 0:38 -26 0:38
29 KooVee Tampere 1 Joona Järvinen 24:16 0:39 -28 0:39
30 Gävle OK 1 Anton Lif 24:20 0:43 -29 0:43
31 IFK Umeå Lukas Peterson 24:22 0:45 -30 0:45
32 IF Hagen 1 Helena Jansson 24:23 0:46 -31 0:46
33 Umeå OK 1 Johan Fries 24:29 0:52 -32 0:52
34 Almby IK Pelle Åkerberg 24:32 0:55 -33 0:55
35 Bredaryds SOK Mattias Lundberg 24:33 0:56 -34 0:56
36 OK Denseln 1 Thomas Lilja 24:36 0:59 -35 0:59
37 Rånäs OK 2 Magnus Ohlin 24:37 1:00 -36 1:00
38 Säterbygdens OK Erik Lind 24:42 1:05 -37 1:05
39 Södertälje/Nykvarn Orienteri Magnus Karlsson 24:43 1:06 -38 1:06
40 Dalaportens OL 1 Oskar Funke 24:45 1:08 -39 1:08
40 OK Hammaren 1 Magnus Linell 24:45 1:08 -39 1:08
42 Boxholm-Mjölby OL 1 Mattias Gustafsson 24:50 1:13 -41 1:13
42 Gustavsbergs IF/Järla 2 Leif Rogell 24:50 1:13 -41 1:13
44 Rehns BK 2 Pelle Engstrand 24:52 1:15 -43 1:15
45 Grycksbo IF OK Rikard Tynell 24:56 1:19 -44 1:19
45 OK Tyr 1 Johan Levin 24:56 1:19 -44 1:19
47 OK Kolmården 1 Jimy Dahl 24:57 1:20 -46 1:20
48 Hagaby GoIF 3 Filip Dahlgren 25:00 1:23 -47 1:23
49 Rotebro IS 1 Erik Malm 25:03 1:26 -48 1:26
50 Fossum IF 1 Erik Sælen 25:04 1:27 -49 1:27
51 LYNX 1 Aapo Leskinen 25:05 1:28 -50 1:28
52 OK Motala Ola Carlsson 25:07 1:30 -51 1:30
53 Konnerud IL 1 Even Blende Janson 25:10 1:33 -52 1:33
54 Suunta 101 Jouko Liuha 25:11 1:34 -53 1:34
55 OK Skogshjortarna 1 Martin Fredriksson 25:17 1:40 -54 1:40
55 Kils OK 1 Oscar Darle 25:17 1:40 -54 1:40
57 Kvarnsvedens GoIF OK Johan Goth 25:18 1:41 -56 1:41
57 Östmarka OK 1 Tore Mo 25:18 1:41 -56 1:41
59 OK Grane Johan Larsson 25:19 1:42 -58 1:42
60 Västerås SOK 1 Daniel Johannesson 25:20 1:43 -59 1:43
61 DELTA Oskari Liukkonen 25:28 1:51 -60 1:51
62 Stora Tuna IK 2 Andreas Nordfors 25:31 1:54 -61 1:54
63 Hagaby GoIF 1 5 25:35 1:58 -62 1:58
64 Tullinge SK 1 Anders Ohlsson 25:38 2:01 -63 2:01
65 Tjällmo-Godegård OK 1 Andreas Karlsson 25:39 2:02 -64 2:02
66 OK Klemmingen 1 Max Andersson 25:40 2:03 -65 2:03
67 Forsa OK 2 Olle Berglund 25:41 2:04 -66 2:04
68 Ljusdals OK Niklas Skyttner 25:45 2:08 -67 2:08
69 Kongsberg O-lag 1 Håkon Røed 25:47 2:10 -68 2:10
69 Rehns BK 1 Tobias Fogeby 25:47 2:10 -68 2:10
71 OK Tor Patrik Lind 25:48 2:11 -70 2:11
72 Rajamäen Rykmentti 1 Joonas Heiskanen 25:50 2:13 -71 2:13
73 Täby OK 1 Joel Stenfalk 25:51 2:14 -72 2:14
74 Västerås SOK 2 Jonathan Rosendahl 25:52 2:15 -73 2:15
75 Keravan Urheilijat Joonas Pääkkönen 25:55 2:18 -74 2:18
76 Söders SOL 2 Tobias Viberg 25:56 2:19 -75 2:19
77 Falköpings AIK 1 Erik Johansson 25:58 2:21 -76 2:21
78 Dalaportens OL 2 Per Wiréhn 26:00 2:23 -77 2:23
79 Eskilstunafors OL Björn Löfroth 26:11 2:34 -78 2:34
80 Rasti-Nokia Janne Leppänen 26:14 2:37 -79 2:37
81 Kongsberg O-lag 2 Håkon Bergstøl 26:17 2:40 -80 2:40
82 Haldens Skiklubb 1 Magnus Hov 26:19 2:42 -81 2:42
82 Baekkelagets Sportsklub Øystein Sundelin 26:19 2:42 -81 2:42
84 IL Tyrving 1 Morten Nilstad Pettersen 26:22 2:45 -83 2:45
85 Köping Kolsva OK 2 Christer Ström 26:35 2:58 -84 2:58
86 Tampereen Pyrintö 1 Martti Hyvönen 26:38 3:01 -85 3:01
87 OK Klyftamo Jon Sjödin 26:48 3:11 -86 3:11
88 Paimion Rasti Ville Kivelä 26:51 3:14 -87 3:14
89 Haninge SOK 1 Jakob Ericsson 26:52 3:15 -88 3:15
90 Dalaportens OL 4 Hans Pahlén 26:54 3:17 -89 3:17
91 Länna IF Linus Karlsson-Mood 26:58 3:21 -90 3:21
92 IF Femman Andreas Hall 26:59 3:22 -91 3:22
92 IFK Enskede Johan Lindskog 26:59 3:22 -91 3:22
94 IFK Moras OK 1 Eva Svensson 27:01 3:24 -93 3:24
95 Oppsal IF 1 Mats Ringerike 27:05 3:28 -94 3:28
96 Uddevalla OK Jonas Ekström 27:10 3:33 -95 3:33
97 Pihkaniskat Ville Lindfors 27:12 3:35 -96 3:35
97 Söderhamn/Ljusne/Bergvik Linus Lundström 27:12 3:35 -96 3:35
99 Oppsal IF 2 Lars L. Skjelbek 27:15 3:38 -98 3:38
100 Kovlands IF 1 Johanna Edin 27:21 3:44 -99 3:44
101 Hiisirasti Noora Ruotsalainen 27:22 3:45 -100 3:45
102 Långhundra IF Simon Jacobsson 27:24 3:47 -101 3:47
103 OK Enen Tobias Elgfors 27:27 3:50 -102 3:50
104 Ärla IF 1 Henrik Grave 27:29 3:52 -103 3:52
104 Stora Tuna IK 1 Markus Kärnhagen 27:29 3:52 -103 3:52
106 Nyköpings OK Tomas Reibring 27:30 3:53 -105 3:53
107 OK Rodhen 1 David Hansson 27:32 3:55 -106 3:55
108 Köping Kolsva OK 1 Thomas Eek 27:33 3:56 -107 3:56
109 Snättringe SK 1 William Blomqvist 27:36 3:59 -108 3:59
110 Sundsvalls OK 1 Jonas Åkerdahl 27:37 4:00 -109 4:00
111 Norbergs OK Maja Nordström 27:40 4:03 -110 4:03
112 Sarpsborg O-lag/Trösken Håkon Vingerhagen 27:41 4:04 -111 4:04
113 OK Tyr 2 Filip Johansson 27:42 4:05 -112 4:05
113 OK Denseln 2 Erik Ivarsson-Sandberg 27:42 4:05 -112 4:05
115 OK Tisaren 2 Daniel Attås 27:43 4:06 -114 4:06
116 Hjobygdens OK Johan Olsson 27:50 4:13 -115 4:13
117 Forsa OK 3 Anders Engman 27:53 4:16 -116 4:16
118 Liedon Parma 1 Antti Nummela 28:03 4:26 -117 4:26
119 IFK Lidingö SOK Anders Tarandi 28:04 4:27 -118 4:27
120 IFK Moras OK 2 Erik Zander 28:06 4:29 -119 4:29
121 Haldens Skiklubb 2 Sveinung Siversen 28:09 4:32 -120 4:32
122 Lounais-Hämeen Rasti Pyry Lehtimäki 28:12 4:35 -121 4:35
123 Halmstad OK 3 Erik Memmi 28:13 4:36 -122 4:36
124 OK Södertörn 1 Patrik Norén 28:18 4:41 -123 4:41
125 OK Älme Erik Liljequist 28:20 4:43 -124 4:43
126 Skarpnäcks OL 1 Nils Säfström 28:24 4:47 -125 4:47
127 Porsgrunn OL/OK Skeidi 1 Åsmund Hasaas 28:27 4:50 -126 4:50
128 Halmstad OK 1 Pernilla Nilsson 28:28 4:51 -127 4:51
129 IFK Hedemora OK 3 Erik Sillanpää 28:39 5:02 -128 5:02
130 Rotebro IS 2 Teo Tuijnman 28:40 5:03 -129 5:03
131 Järfälla OK 1 Reine Rasmusson 28:41 5:04 -130 5:04
132 OK Moss 1 Guro Fasting 28:45 5:08 -131 5:08
133 Umeå OK 2 Stefan Sandström 28:48 5:11 -132 5:11
134 Fredrikstad Skiklubb 2 Eirik Mauland 29:10 5:33 -133 5:33
135 Oppsal IF 3 Sigurd Kapperud 29:17 5:40 -134 5:40
136 Halmstad OK 2 Nils Wallentin-Tärk 29:20 5:43 -135 5:43
137 IF Thor 1 Caroline Axnér 29:21 5:44 -136 5:44
138 OK Klemmingen 2 Niklas Hallebro 29:23 5:46 -137 5:46
139 Gävle OK 2 Erik Forsberg 29:24 5:47 -138 5:47
140 GoIF Tjalve Henric Fröberg 29:29 5:52 -139 5:52
141 LYNX 2 Niklas Saramäki 29:30 5:53 -140 5:53
142 OK Ravinen 1 Niklas Westblad 29:34 5:57 -141 5:57
142 Alfta-Ösa OK 2 Martin Woxlin 29:34 5:57 -141 5:57
144 OK Kåre Eva Tiselius 29:35 5:58 -143 5:58
144 SOK Viljan 2 Martin Svenson 29:35 5:58 -143 5:58
146 Rajamäen Rykmentti 2 Riikka Lindberg 29:38 6:01 -145 6:01
147 Tierps SOK 1 Sofie Johansson 29:46 6:09 -146 6:09
148 Haninge SOK 2 Joel Ericsson 29:47 6:10 -147 6:10
149 IL Tyrving 2 Edvard Welle Strand Horn 29:48 6:11 -148 6:11
150 OK Kullingshof 1 Christine Litzell 29:50 6:13 -149 6:13
150 Ärla IF 2 Niklas Olofsson-Bierfeld 29:50 6:13 -149 6:13
152 OK Skogshjortarna 2 Hanna Johansson 29:51 6:14 -151 6:14
152 OK Landehof 2 Julia Torstensson 29:51 6:14 -151 6:14
154 OK Skogshjortarna 3 Jenny Larsson 29:54 6:17 -153 6:17
154 Hagaby GoIF 2 Elin Winblad 29:54 6:17 -153 6:17
156 Raumar O-lag Katja Ekroll Jahren 30:06 6:29 -155 6:29
157 Selånger SOK Mattias Nilsson 30:10 6:33 -156 6:33
158 IF Hagen 3 Daniel Mauritzon 30:11 6:34 -157 6:34
159 Täby OK 2 Ida Pettersson 30:17 6:40 -158 6:40
160 Stora Tuna IK 3 Calle Grape 30:19 6:42 -159 6:42
161 Tullinge SK 2 Olle Karlsson 30:23 6:46 -160 6:46
161 Finspångs AIK 1 Anna Herrman 30:23 6:46 -160 6:46
161 OK Södertörn 2 Johan Nyqvist 30:23 6:46 -160 6:46
164 Skogslöparna 1 Emil Holmgren 30:26 6:49 -163 6:49
165 Eiker O-lag 2 Silje Lysaker 30:28 6:51 -164 6:51
166 OK Hedströmmen 1 Jonas Vikström 30:32 6:55 -165 6:55
167 OK Måsen 1 Petter Eklöf 30:34 6:57 -166 6:57
168 FK Vittus Emil Fager 30:35 6:58 -167 6:58
169 Stora Sundby GoIF Olle Nylund 30:38 7:01 -168 7:01
170 Göteborg-Majorna OK Lotta Rehnberg 30:39 7:02 -169 7:02
171 OK Alehof 1 Lotta Nilsson 30:41 7:04 -170 7:04
171 OK Alehof 3 David Modig 30:41 7:04 -170 7:04
173 OK Måsen 2 Sam Eklöf 30:44 7:07 -172 7:07
174 Tjällmo-Godegård OK 2 Stina Åberg 30:50 7:13 -173 7:13
175 Tampereen Pyrintö 2 Ralf Salonen 31:13 7:36 -174 7:36
176 Tampereen Pyrintö 3 Laura Virekunnas 31:16 7:39 -175 7:39
177 Tampereen Pyrintö 5 Sanna Stolze 31:18 7:41 -176 7:41
177 OK Milan 1 Rickard Hedström 31:18 7:41 -176 7:41
179 IF Brahe Joakim Lindell 31:32 7:55 -178 7:55
180 Haninge SOK 3 Jessica Vuori 31:33 7:56 -179 7:56
181 Helsingborgs SOK Jonathan Lage 31:37 8:00 -180 8:00
182 Asker Skiklubb 3 Stig Strandhagen 31:38 8:01 -181 8:01
183 Boxholm-Mjölby OL 2 Elin Kleist 31:41 8:04 -182 8:04
184 Indre Östfold OK Anne Mina Rambol 31:42 8:05 -183 8:05
185 Ikaalisten N-V Anni Anjala 31:45 8:08 -184 8:08
186 Finspångs AIK 2 Jonas Karlsson 31:46 8:09 -185 8:09
187 Haldens Skiklubb 4 Martin Jullum 32:24 8:47 -186 8:47
188 Gamleby OK Björn Carlsson 32:30 8:53 -187 8:53
189 Asker Skiklubb 4 Jørgen Skovly 32:31 8:54 -188 8:54
190 Timrå SOK Elin Vedin 32:34 8:57 -189 8:57
191 KooVee Tampere 2 Markus Annila 32:40 9:03 -190 9:03
192 Uven/Frölunda/Tolered-Utby Isabell Håkansson 32:42 9:05 -191 9:05
193 IFK Moras OK 3 Martin Palm 32:44 9:07 -192 9:07
194 Linköpings OK 2 Fredrika Vångell 33:00 9:23 -193 9:23
195 FK Friskus-Varberg David Hedlund 33:01 9:24 -194 9:24
196 Nydalens SK 2 Lars Eid Nielsen 33:04 9:27 -195 9:27
197 Leksands OK Lotta Sander 33:10 9:33 -196 9:33
198 IF Sturla Marius Uv Nagel 33:17 9:40 -197 9:40
199 Dalaportens OL 3 Lisa Silvemark 33:18 9:41 -198 9:41
200 Joutsenon Kullervo Mikko Viskari 33:23 9:46 -199 9:46
201 Falköpings AIK 2 Emelie Dahlberg 33:26 9:49 -200 9:49
202 Hestra IF 1 Sofia Larsson 33:29 9:52 -201 9:52
203 Kovlands IF 2 Emma Bergman 33:36 9:59 -202 9:59
204 OK Hällen 2 Ida Hedman 33:42 10:05 -203 10:05
205 Malungs OK Skogsmårdarna Stefan Jadnert 33:44 10:07 -204 10:07
205 Helsingin Suunnistajat 2 Samuli Salo 33:44 10:07 -204 10:07
205 Gustavsbergs IF/Järla 3 Axel Mattsson 33:44 10:07 -204 10:07
208 Helsingin Suunnistajat 1 Aki Vesikallio 33:52 10:15 -207 10:15
208 OK Klemmingen 3 Anders Granberg 33:52 10:15 -207 10:15
210 Västerbergslagens OL Sofia Adolfsson 33:53 10:16 -209 10:16
211 Mariestads FK Mattias Lööf 34:13 10:36 -210 10:36
212 OK Rodhen 2 Petter Eriksson 34:27 10:50 -211 10:50
213 OK Kolmården 2 Mattias Winkler 34:28 10:51 -212 10:51
214 KFUM Örebro 1 Vakant 34:32 10:55 -213 10:55
215 Södertälje/Nykvarn Orienteri Emma Fridh 34:36 10:59 -214 10:59
216 Bromma-Vällingby SOK 2 Martin Andreasson 34:40 11:03 -215 11:03
217 Lillomarka OL Kine Hallan Steiwer 34:43 11:06 -216 11:06
218 Fossum IF 2 Johan Fredrik Furuly 34:48 11:11 -217 11:11
219 KFUM Örebro 2 Madeleine Nicolas 35:02 11:25 -218 11:25
220 Ringerike O-lag 2 Anders Bondehagen 35:09 11:32 -219 11:32
221 OK Hedströmmen 2 Magnus Malmeström 35:11 11:34 -220 11:34
222 Eiker O-lag 3 Øyvind Røed Jensen 35:12 11:35 -221 11:35
223 Kongsberg O-lag 5 Marius Steindal 35:14 11:37 -222 11:37
224 Kongsberg O-lag 6 Marit Aakre 35:17 11:40 -223 11:40
225 OK Linné 2 Josefin Karlsson 35:32 11:55 -224 11:55
226 Snättringe SK 2 Anna Tiderman 35:33 11:56 -225 11:56
227 OK Milan 2 Helen Eriksson 35:39 12:02 -226 12:02
228 Katrineholms OK Anna Nilsson 35:43 12:06 -227 12:06
229 Linköpings OK 3 Matilda Österberg 35:45 12:08 -228 12:08
230 Östmarka OK 2 Tord Mjelva 35:46 12:09 -229 12:09
231 Tierps SOK 2 Roger Andersson 35:55 12:18 -230 12:18
232 OK Roslagen 2 Emil Westman 36:17 12:40 -231 12:40
233 Katrineholms OK Erik Palmfjord 38:15 14:38 -232 14:38
233 Kongsberg O-lag 4 Guri Sagvolden 38:15 14:38 -232 14:38
235 Sandefjord O-klubb 2 Kine Gulliksen 38:17 14:40 -234 14:40
236 OK Moss 2 Anette Schive 38:20 14:43 -235 14:43
237 Skarpnäcks OL 2 Ulf Bylund 38:22 14:45 -236 14:45
238 Södertälje/Nykvarn Orienteri Joachim Cronlund 38:24 14:47 -237 14:47
239 Ringerike O-lag 1 Torill Thu Strande 38:27 14:50 -238 14:50
240 OK Ravinen 2 Sofie Novotny 38:31 14:54 -239 14:54
241 Ylistaron Kilpa-Veljet Rosita Nivukoski 38:33 14:56 -240 14:56
242 OK Älvsjö Örby Dan Petersén 39:36 15:59 -241 15:59
243 Fredrikstad Skiklubb 3 Julie Haabeth 39:42 16:05 -242 16:05
244 Skogslöparna 2 Mikael Niemi 40:04 16:27 -243 16:27
245 IF Thor 2 Hanna Falk 40:05 16:28 -244 16:28
246 OK Rodhen 3 Pär Engsten 40:21 16:44 -245 16:44
247 Tampereen Pyrintö 4 Aki Rautio 40:48 17:11 -246 17:11
248 OK Kullingshof 2 Niklas Elvesten 40:55 17:18 -247 17:18
249 Rotebro IS 3 Richard Häger 41:00 17:23 -248 17:23
250 Konnerud IL 2 Gystein Langberg 41:01 17:24 -249 17:24
251 Tumba Mälarhöjden OK Filip Snäll 41:02 17:25 -250 17:25
252 Kils OK 2 Anna Ordqvist 41:05 17:28 -251 17:28
253 Storviks IF Marlene Sjödin 41:33 17:56 -252 17:56
254 Rånäs OK 3 Sara Henriksson 41:35 17:58 -253 17:58
255 Kongsberg O-lag 3 Runa Ekanger 41:47 18:10 -254 18:10
256 Haldens Skiklubb 3 Desiré Mjölneröd 41:48 18:11 -255 18:11
257 Eiker O-lag 1 Ida Svenne 42:00 18:23 -256 18:23
258 Järfälla OK 2 Niklas Lundberg 43:24 19:47 -257 19:47
259 Motala AIF OL Olle Fridolfsson 43:25 19:48 -258 19:48
260 Liedon Parma 2 Sanna Lempiäinen 45:39 22:02 -259 22:02
261 Hestra IF 2 Therese Fredman 45:42 22:05 -260 22:05
262 Malmö OK Karna Thorsson 45:54 22:17 -261 22:17
263 Köping Kolsva OK 3 Jennie Karlsson 47:43 24:06 -262 24:06
264 Sundsvalls OK 2 Ingrid Mattsson 47:48 24:11 -263 24:11
265 Tampereen Pyrintö 6 Lippe Nyrhinen 50:46 27:09 -264 27:09
266 IF Thor 3 Jessica Terenius 51:00 27:23 -265 27:23
267 Porsgrunn OL/OK Skeidi 2 Tore Aarkus Gulbrandsen 51:03 27:26 -266 27:26
268 OK Alehof 2 Björn Pehrsson 51:22 27:45 -267 27:45
269 Sandefjord O-klubb 1 Thomas Blix 55:24 31:47 -268 31:47
270 IF Hagen 2 Jennie Nilsson 1:11:43 48:06 -269 48:06
Vallentuna/Össeby OL 1 Simon Wallgren Utgått
Porsgrunn OL/OK Skeidi 3 Marianne Sandvold Utgått
OK Österåker/Enebybergs IF John Fredriksson Diskvalificerad
IFK Hedemora OK 2 Gustaf Carlsson Diskvalificerad
SOK Viljan 1 Henrik Olsson Diskvalificerad
Sørbråten idrettslag Einar-André Jakobsen Diskvalificerad
Modum O-lag Niklas Lilja Grønhovd Diskvalificerad
OK Hällen 3 Lisa Walther Diskvalificerad

Entries 2019

All Entries

In association with