GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2001, Strängnäs

2001 års 10MILA genfördes i trakterna av Strängnäs och Mariefred den 28-29 april.

Klass: Herrar (104 km)

I trakter där Ingvar den Vittfarne manligen for med sin flotta mot Särkland dit vikingafärdernas guld efter österledshärjning bars hem i stor ära där fornborgar byggdes till skydd emot hotfulla guldlystna plundrande rovband där får ni nu kavlen helt fridfullt i tiomilsfärd genom skogarna bära.
Ulla Trenter

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (32 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: VIP

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Ställning efter sträcka 4 Ungdom 2001

Pl Lag Löpare Tid Efter +/- +/-
1 OK Denseln 1 Albert Mollén 1:55:12 0:00 6 -0:30
2 Gustavsbergs IF/Järla 1 Martin Härberg 1:55:23 0:11 3 -0:12
3 LYNX 1 Mika Seppänen 1:57:39 2:27 -2 2:27
4 Kokkolan Suunnistajat Juuso Tuomaala 1:57:41 2:29 -1 2:11
5 OK Landehof 1 Magnus Strand 1:57:43 2:31 18 -2:04
6 Tullinge SK 1 Erik Thorsson 1:57:49 2:37 28 -2:43
7 Halmstad OK 1 Ola Stenbeck 1:57:53 2:41 6 -0:31
8 Söders SOL 1 Markus Puusepp 1:57:56 2:44 15 -1:51
9 Rånäs OK 1 Thomas Ohlin 1:57:59 2:47 1 -0:16
10 Rehns BK 1 Pär Hansson 1:58:03 2:51 1 -0:15
11 IFK Hedemora OK 1 Anders Håkansson 1:58:07 2:55 17 -2:04
12 Suunta 101 Lauri Oikarinen 1:58:09 2:57 13 -1:43
13 Rajamäen Rykmentti 1 Juuso Heiskanen 1:58:20 3:08 6 -0:35
14 KooVee Tampere 1 Miika Järvinen 1:58:26 3:14 -8 2:49
15 OK Vilse 87 Emil Ingvarsson 1:58:28 3:16 17 -1:59
16 Fredrikstad Skiklubb 1 Martin Soukup 1:58:35 3:23 -8 2:33
17 IF Hagen 1 Niklas Westerberg 1:58:37 3:25 -2 0:03
18 Dalaportens OL 1 Gustav Hall 1:58:47 3:35 -4 0:20
19 Södertälje/Nykvarn Orienteri Tobias Eriksson 1:58:52 3:40 -17 3:31
20 Asker Skiklubb 1 Anders Skarholt 1:59:01 3:49 0 -0:10
21 Pan-Kristianstad Jakob Lööf 1:59:07 3:55 0 -0:20
22 OK Tisaren 1 Johan Ryno 1:59:34 4:22 -6 0:56
23 Turun Suunnistajat Aleksi Mattila 1:59:41 4:29 -5 0:52
24 Forsa OK 1 Anders Trolin 1:59:50 4:38 -12 1:28
25 Alfta-Ösa OK 1 Erik Rost 2:02:33 7:21 -16 6:18
26 Bromma-Vällingby SOK 1 Philip Von Rosen 2:02:49 7:37 7 2:18
27 Rånäs OK 2 Viktor Hedlöf 2:03:13 8:01 17 1:43
28 Lapuan Virkiä Jukka Pajula 2:03:44 8:32 7 3:08
29 Keravan Urheilijat Hannu Airila 2:04:26 9:14 74 -4:49
30 Falköpings AIK 1 Henrik Johansson 2:04:31 9:19 8 3:48
31 Boxholm-Mjölby OL 1 Johanna Lindberg 2:04:49 9:37 -27 9:17
32 OK Skogshjortarna 1 Gustav Östling 2:05:05 9:53 -1 4:40
33 OK Klemmingen 1 Björn Pramlid 2:05:14 10:02 20 2:44
34 Dalaportens OL 2 Johan Silvemark 2:05:18 10:06 13 3:39
35 Baekkelagets Sportsklub Rune Salomonsen 2:05:25 10:13 -6 5:09
36 Oppsal IF 1 Knut Petter Åstebøl 2:05:26 10:14 9 3:51
37 Södertälje/Nykvarn Orienteri Erik Mårsell 2:05:39 10:27 15 3:17
38 Linköpings OK 1 Andreas Bjärkmar 2:05:54 10:42 10 4:12
39 OK Linné 1 Marcus Agnedal 2:05:56 10:44 -3 5:17
40 Nydalens SK 1 Peder Sandell 2:06:19 11:07 6 4:43
41 Vakant 1 Vakant 2:06:26 11:14 -2 5:38
42 OK Kolmården 1 Fredrik Forsberg 2:07:17 12:05 35 0:30
42 Hiisirasti Juho Uotila 2:07:17 12:05 6 5:35
44 OK Kullingshof 1 Karl Larsson 2:07:18 12:06 10 4:23
45 OK Tyr 1 Tobias Öström 2:07:22 12:10 41 -0:10
46 OK Rodhen 1 Mattias Eriksson 2:07:36 12:24 28 1:07
47 Haninge SOK 1 David Ivarsson 2:08:09 12:57 9 4:35
48 Hjobygdens OK Jesper Tiberg 2:08:16 13:04 25 1:50
49 IL Tyrving 2 Sverre Waaler Kaas 2:08:22 13:10 11 3:47
50 Fossum IF 1 Stian Grann 2:08:23 13:11 0 6:35
51 Haldens Skiklubb 1 Jens Petter Andersen 2:08:24 13:12 21 2:00
52 Liedon Parma 1 Vesa Mörsky 2:08:26 13:14 18 2:05
53 OK Hammaren 1 Mikael Olsson 2:08:31 13:19 25 1:41
54 OK Hällen 1 Joakim Lindholm 2:08:39 13:27 1 5:16
55 IF Femman Robin Bäckström 2:08:42 13:30 -18 8:00
56 Täby OK 1 Fredrik Eriksson 2:08:49 13:37 -13 7:31
57 Kongsberg O-lag 1 Petter Reinemo 2:08:54 13:42 2 4:28
58 Asker Skiklubb 2 Magnus Melby Larsen 2:09:03 13:51 -32 9:07
59 Rehns BK 2 Kjell Winblad 2:09:40 14:28 4 3:57
60 Almby IK Staffan Engström 2:09:49 14:37 -3 6:14
60 DELTA Jarkko Saarinen 2:09:49 14:37 11 3:27
62 Lounais-Hämeen Rasti Antti Kuusela 2:09:57 14:45 20 2:56
63 Kils OK 1 Henrik Lundgren 2:10:41 15:29 5 4:33
64 Kovlands IF 1 Peter Öhlén 2:10:43 15:31 -22 9:37
65 OK Grane Jens Grevillius 2:11:09 15:57 11 4:24
66 Ärla IF 1 Johan Näsholm 2:11:23 16:11 14 4:30
67 Fredrikstad Skiklubb 2 Henrik Schelin 2:11:27 16:15 2 5:13
68 IF Thor 1 Per Björklund 2:12:03 16:51 -27 10:58
69 Söders SOL 2 Maria Nymark 2:12:19 17:07 -18 10:12
70 Gustavsbergs IF/Järla 2 Anders Platt 2:12:28 17:16 -6 6:43
71 Uddevalla OK David Bejbom 2:13:56 18:44 17 5:51
72 Rotebro IS 1 Erik Lindahl 2:13:58 18:46 27 5:06
73 Västerås SOK 1 Erik Lindström 2:14:19 19:07 -12 8:57
74 Hagaby GoIF 1 Jonas Allared 2:14:44 19:32 -16 10:26
75 Porsgrunn OL/OK Skeidi 1 Ola Marius Pedersen 2:14:50 19:38 25 5:56
76 OK Älme Jakob Assarsson 2:15:20 20:08 16 6:42
77 Tampereen Pyrintö 1 Henri Peltomäki 2:15:24 20:12 -47 15:06
78 OK Södertörn 1 Einari Nurmela 2:17:19 22:07 29 7:15
79 IF Brahe Staffan Järn 2:17:22 22:10 27 7:20
80 Säterbygdens OK Jerk Rönnols 2:17:27 22:15 30 6:29
81 OK Roslagen 1 David Holmström 2:18:21 23:09 -41 17:17
82 Stora Tuna IK 1 Emil Håkansson 2:18:39 23:27 -1 11:44
83 OK Ravinen 1 Niklas Wansölin 2:19:17 24:05 14 10:33
84 Joutsenon Kullervo Risto Kutila 2:21:38 26:26 30 9:07
85 IFK Moras OK 2 Anders Eriksson 2:22:18 27:06 26 11:15
86 Eiker O-lag 1 Øystein Sørensen 2:22:58 27:46 81 -1:00
87 OK Klyftamo Fajer Wennerberg 2:23:11 27:59 48 7:32
88 Västerås SOK 2 Erik Olsson 2:23:12 28:00 6 14:33
89 Halmstad OK 3 Anders Lyngaa 2:23:16 28:04 23 11:19
90 Helsingin Suunnistajat 1 Matti Raula 2:23:22 28:10 23 11:03
91 Dalaportens OL 3 Josefin Andersson 2:23:23 28:11 -12 16:31
92 OK Djerf Petter Åsander 2:23:30 28:18 -7 16:18
93 OK Moss 1 Mari Fasting 2:23:33 28:21 48 7:09
94 Täby OK 2 Cecilia Stenfalk 2:23:35 28:23 1 14:54
95 Raumar O-lag Eivind Aardal 2:23:45 28:33 28 9:11
96 Mariestads FK Stefan Lemming 2:23:49 28:37 56 4:00
97 Umeå OK 1 Jan Fjällstedt 2:23:51 28:39 -6 15:17
98 Kristinehamns OK Christian Pettersson 2:24:05 28:53 29 9:18
99 Rajamäen Rykmentti 2 Emma Lähdekorpi 2:24:13 29:01 23 9:50
100 Konnerud IL 1 Erik Håre 2:24:17 29:05 20 10:05
101 OK Landehof 2 Viktor Axbom 2:24:18 29:06 -18 17:11
102 Uven/Frölunda/Tolered-Utby Johan Axelsson 2:24:19 29:07 18 10:07
103 OK Alehof 1 Mikael Eliasson 2:24:20 29:08 58 3:40
104 Sundsvalls OK 1 Tomas Johnson 2:24:36 29:24 -3 15:41
105 FK Göingarna Viktor Nilson 2:24:37 29:25 -88 25:50
106 Hagaby GoIF 3 Annelie Wallenhammar 2:25:02 29:50 -39 18:57
106 Östmarka OK 1 Rein Ole Jørgensen 2:25:02 29:50 43 5:35
108 Tierps SOK 1 Anders Lag 2:25:03 29:51 8 11:09
109 Asker Skiklubb 3 Halvard Moian Nydal 2:25:39 30:27 50 5:06
110 OK Hedströmmen 1 Robert Broström 2:25:44 30:32 46 5:34
111 FK Vittus Tommy Garting 2:25:45 30:33 -19 17:07
112 Halmstad OK 2 Peter Stenbeck 2:25:48 30:36 13 11:08
113 Stora Tuna IK 3 Erik Franzon 2:26:16 31:04 26 9:58
114 Kovlands IF 2 Björn Andersson 2:27:18 32:06 20 12:11
115 Dalaportens OL 4 Cecilia Johnsson 2:27:56 32:44 -11 18:23
116 Långhundra IF Petra Olander 2:28:05 32:53 -14 18:53
117 Hestra IF 1 Christian Holmquist 2:28:07 32:55 40 7:50
118 Eskilstunafors OL Oskar Larsson 2:28:08 32:56 25 9:31
119 Västerbergslagens OL Hanna Brus 2:28:14 33:02 26 9:34
120 Oppsal IF 2 Magnus Zachariasen 2:28:16 33:04 -22 19:31
121 OK Skogshjortarna 2 Mikael Bremert 2:28:19 33:07 11 13:16
122 OK Denseln 2 Erik Johansson 2:28:24 33:12 20 10:25
122 SOK Viljan 2 Mattias Olsson 2:28:24 33:12 -14 18:13
124 Göteborg-Majorna OK Anna Niklasson 2:28:33 33:21 -5 14:28
125 Haldens Skiklubb 2 Egil Sande 2:28:36 33:24 -7 14:32
126 IFK Moras OK 1 Malin Bohm 2:28:44 33:32 -2 14:07
127 OK Tisaren 2 Hannah Kask 2:28:51 33:39 -37 20:22
128 Linköpings OK 2 Josefine Lindström 2:28:52 33:40 -39 20:25
129 Tjällmo-Godegård OK 1 Hjalmar Hurtig 2:29:05 33:53 -63 23:05
130 LYNX 2 Lauri Kleemola 2:29:20 34:08 -13 15:24
131 Paimion Rasti Oskari Heiskanen 2:29:21 34:09 0 14:19
132 Köping Kolsva OK 1 Karin Elgh 2:29:48 34:36 -48 22:39
133 Norbergs OK Camilla Sjökvist 2:29:50 34:38 -24 19:05
134 OK Tyr 2 Johannes Svensson 2:29:55 34:43 -19 17:20
135 Rasti-Nokia Riku Järvenpää 2:29:59 34:47 3 13:44
136 Finspångs AIK 1 Maria Herrman 2:30:05 34:53 -74 24:32
137 Pihkaniskat Juuso Metsälä 2:30:08 34:56 -62 23:35
138 Köping Kolsva OK 2 Eric Sjögren 2:30:13 35:01 -8 15:12
139 OK Tor Camilla Holmberg 2:30:14 35:02 -52 22:41
140 Tampereen Pyrintö 5 Hanna Lajunen 2:30:44 35:32 -14 15:58
141 Tampereen Pyrintö 3 Joonas Julkunen 2:31:07 35:55 -12 16:07
142 Hagaby GoIF 2 Johan Eriksson 2:32:12 37:00 -37 22:11
143 Kvarnsvedens GoIF OK Gustaf Goth 2:32:31 37:19 44 3:48
144 Gävle OK 1 Emil Aludden 2:32:44 37:32 -117 32:39
145 Malungs OK Skogsmårdarna Erik Jadnert 2:32:47 37:35 3 13:45
146 Nyköpings OK Erik Blomberg 2:35:10 39:58 -81 29:18
147 IF Hagen 3 Sara Carlsson 2:35:15 40:03 -52 26:34
148 Tullinge SK 2 Erik Gunnelin 2:35:22 40:10 2 15:51
149 Asker Skiklubb 4 Magnus Lund Håheim 2:35:28 40:16 -2 16:32
150 IL Tyrving 1 Erik Skantze 2:36:20 41:08 -13 20:18
151 GoIF Tjalve Viktor Persson 2:36:30 41:18 13 15:22
152 Alfta-Ösa OK 2 Johan Hedlund 2:36:57 41:45 -1 17:10
153 Stora Sundby GoIF Patrik Sartz 2:37:09 41:57 7 16:32
154 Stora Tuna IK 2 Jacob Wiklund 2:38:10 42:58 -15 21:52
155 OK Enen Joakim Björklund 2:38:12 43:00 30 10:02
156 IFK Moras OK 3 Gustav Jonsson 2:38:19 43:07 37 7:27
157 Nydalens SK 2 Audun Rønning Sanderud 2:38:27 43:15 25 10:47
157 OK Klemmingen 3 Patrik Gustavsson 2:38:27 43:15 16 13:18
159 Oppsal IF 3 Kristoffer Stenstad 2:38:45 43:33 12 14:08
160 Snättringe SK 1 Fredrik Holgersson 2:38:47 43:35 9 14:15
161 Grycksbo IF OK John Norén 2:38:49 43:37 16 13:29
162 Indre Östfold OK Simen Björningsby 2:38:52 43:40 13 13:37
163 IFK Lidingö SOK Peter Edlund 2:39:05 43:53 2 17:46
164 Gävle OK 2 Karl Lemoine 2:39:22 44:10 14 13:40
165 Selånger SOK Pär Westerlund 2:39:28 44:16 11 14:12
166 Finspångs AIK 2 Peter Nilsson 2:39:39 44:27 20 11:07
167 Sarpsborg O-lag/Trösken Kim Hæren 2:39:52 44:40 -34 24:46
168 OK Kåre Olof Halvarsson 2:41:25 46:13 22 10:45
169 Södertälje/Nykvarn Orienteri Malena Andén 2:41:27 46:15 3 16:41
170 OK Skogshjortarna 3 Mikael Axelsson 2:43:15 48:03 -2 18:47
171 IFK Enskede Jerker Eriksson 2:44:06 48:54 -5 22:34
172 Länna IF Mikael Hedenström 2:44:10 48:58 2 18:56
173 Ljusdals OK Viktoria Norberg 2:44:30 49:18 7 18:02
174 OK Milan 1 Therese Korkiokoski 2:44:32 49:20 7 18:01
175 Leksands OK Stina Norgren 2:44:33 49:21 -17 24:03
176 Boxholm-Mjölby OL 2 Sofie Larsson 2:44:41 49:29 -21 24:33
177 Rotebro IS 2 Lars Jerkell 2:44:42 49:30 10 15:59
178 IFK Hedemora OK 3 Hampus Möller 2:44:49 49:37 -34 26:11
179 OK Motala Frida Möller 2:44:58 49:46 -10 20:26
180 Fossum IF 2 Lars Christian Strand 2:45:02 49:50 44 5:24
181 Ikaalisten N-V Johanna Kriikkula 2:46:16 51:04 2 18:30
182 KooVee Tampere 2 Henrik Stång 2:51:38 56:26 54 6:51
183 Tierps SOK 2 Ida Eriksson 2:52:24 57:12 9 21:35
184 Katrineholms OK Malin Hellström 2:53:02 57:50 11 21:59
185 Skarpnäcks OL 1 Axel Hult 2:54:19 59:07 21 18:10
186 Järfälla OK 1 Magnus Österlind 2:55:19 1:00:07 -58 40:22
187 OK Måsen 1 Linnea Skantz 2:58:53 1:03:41 15 24:09
188 Tampereen Pyrintö 2 Eero Moilanen 2:59:28 1:04:16 44 16:35
189 Timrå SOK Emil Wiklund 2:59:31 1:04:19 16 23:23
190 OK Kolmården 2 Viktor Arnell 2:59:39 1:04:27 21 23:07
191 Östmarka OK 2 Erik Sagvolden 2:59:40 1:04:28 24 21:31
192 KFUM Örebro 1 Vakant 3:00:18 1:05:06 4 28:54
193 Haldens Skiklubb 4 Fredrik Holm 3:00:22 1:05:10 -40 40:18
194 Helsingborgs SOK Mark Lagerlöf 3:00:33 1:05:21 16 24:09
195 Järfälla OK 2 Fredrik Norberg 3:00:45 1:05:33 28 21:09
196 Haldens Skiklubb 3 Ulrikke Andersen 3:00:53 1:05:41 25 22:08
197 IF Sturla Björn V. Thon 3:01:05 1:05:53 28 21:21
198 Fredrikstad Skiklubb 3 Lars Magnus Aker 3:01:15 1:06:03 10 24:57
199 OK Hällen 2 Adam Engström 3:01:33 1:06:21 -36 40:47
200 IFK Umeå Linn Brändström 3:01:38 1:06:26 -64 45:57
201 Linköpings OK 3 Linda Carlsson 3:01:53 1:06:41 -47 41:47
202 OK Södertörn 2 Jack Larsson 3:04:04 1:08:52 -18 36:14
203 Ärla IF 2 Oskar Hallberg 3:06:58 1:11:46 -4 34:33
204 Skogslöparna 1 Daniel Persson 3:07:12 1:12:00 -42 46:30
205 OK Linné 2 Karin Janerås 3:07:13 1:12:01 -2 31:14
206 Eiker O-lag 2 Kenneth Sandvold 3:07:33 1:12:21 -60 48:38
207 Umeå OK 2 Martin Fredlund 3:07:43 1:12:31 24 25:34
208 Haninge SOK 3 Camilla Nysten 3:07:45 1:12:33 1 31:24
209 OK Måsen 2 Fredrik Ekman 3:07:51 1:12:39 -2 31:37
210 FK Friskus-Varberg Petter Rundberg 3:08:01 1:12:49 2 31:27
211 Gamleby OK Lars Persson 3:08:38 1:13:26 6 30:20
212 Bromma-Vällingby SOK 2 Sofia Galle 3:08:54 1:13:42 -15 37:27
213 Katrineholms OK Sofia Magnell 3:08:55 1:13:43 -9 32:49
214 Helsingin Suunnistajat 2 Ilkka Soininen 3:10:08 1:14:56 4 31:38
215 Ylistaron Kilpa-Veljet Sanna Keisanen 3:10:10 1:14:58 -21 39:09
216 Motala AIF OL Rickard Claesson 3:11:05 1:15:53 24 22:20
217 Tampereen Pyrintö 4 Jyri Ylikoski 3:11:52 1:16:40 12 30:16
218 OK Klemmingen 2 Edvin Berg 3:12:19 1:17:07 16 28:05
219 OK Rodhen 2 Olle Sjölander 3:13:54 1:18:42 -28 43:07
220 Köping Kolsva OK 3 Cristian Larsson 3:20:34 1:25:22 18 35:20
221 OK Hedströmmen 2 Marcus Mikkelä 3:20:42 1:25:30 16 35:52
222 Lillomarka OL Øystein Grøndahl 3:21:18 1:26:06 -33 50:40
223 Kils OK 2 Linnea Börjars 3:22:19 1:27:07 -3 43:37
224 OK Milan 2 Kim Persson 3:22:22 1:27:10 3 40:59
225 Haninge SOK 2 Susanna Larsson 3:22:24 1:27:12 -11 44:39
226 Hestra IF 2 Josefin Axelsson 3:24:17 1:29:05 26 21:46
227 Sandefjord O-klubb 1 Jon Arthur Andreassen 3:24:32 1:29:20 23 22:07
228 Sundsvalls OK 2 Elina Hannus 3:24:38 1:29:26 23 22:09
229 Kongsberg O-lag 5 Sigrunn Olsen 3:24:39 1:29:27 -7 45:51
230 Kongsberg O-lag 3 Kristine Larsen 3:25:17 1:30:05 -11 46:39
231 Storviks IF Mari Troeng 3:25:24 1:30:12 -1 43:22
232 IF Thor 2 Daniel Karlsson 3:25:40 1:30:28 21 23:06
233 OK Kullingshof 2 Johan Andersson 3:25:54 1:30:42 9 34:52
234 Falköpings AIK 2 Erik Svenning 3:29:21 1:34:09 -8 49:21
235 Malmö OK Maria Edenbrandt 3:29:57 1:34:45 13 30:04
236 Ringerike O-lag 1 Sigbjørn Ytrehus 3:35:19 1:40:07 3 49:08
237 Kongsberg O-lag 4 Espen Lindseth 3:35:22 1:40:10 6 41:32
238 Kongsberg O-lag 2 Eivind Resser 3:35:47 1:40:35 -59 1:09:25
239 Skarpnäcks OL 2 Kristina Langels 3:40:09 1:44:57 2 51:00
240 Rånäs OK 3 Kristoffer Eklund 3:40:14 1:45:02 16 34:06
241 Tjällmo-Godegård OK 2 Marcus Matsson 3:41:53 1:46:41 -43 1:10:21
242 Södertälje/Nykvarn Orienteri Angelica Cronlund 3:42:05 1:46:53 -42 1:08:36
243 OK Moss 2 Elisabeth Eriksen 3:44:32 1:49:20 -8 59:57
244 Konnerud IL 2 Marita Weierud 3:47:29 1:52:17 13 35:44
245 OK Roslagen 2 Åke Bjerregaard 3:48:55 1:53:43 4 48:53
246 Liedon Parma 2 Riina Taimisto 3:53:02 1:57:50 1 53:13
247 IF Thor 3 Fredrik Pettersson 3:58:39 2:03:27 15 34:50
248 Tumba Mälarhöjden OK Emma Englid 4:00:11 2:04:59 11 43:53
249 Tampereen Pyrintö 6 Joanna Järvinen 4:00:31 2:05:19 6 54:26
250 Kongsberg O-lag 6 Øystein Wahlin 4:02:38 2:07:26 -5 1:03:48
251 IF Hagen 2 Henrik Magnusson 4:09:27 2:14:15 12 39:27
252 OK Alehof 3 Anna Nielsen 4:28:29 2:33:17 12 58:28
253 Sandefjord O-klubb 2 Thomas Askeland 4:59:52 3:04:40 7 1:43:24
254 Porsgrunn OL/OK Skeidi 2 Magnus Christensen 4:59:54 3:04:42 4 1:43:40
IFK Göteborg Erik Lindblom Utgått
KFUM Örebro 2 Jon Morten Mosand Utgått
Eiker O-lag 3 Siri Katrud Utgått
OK Ravinen 2 Vakant Utgått
Skogslöparna 2 Alexander Sehlberg Utgått
OK Alehof 2 Mattias Eriksson Utgått
Bredaryds SOK Robert Karlsson Diskvalificerad
Forsa OK 2 David Börjesson Diskvalificerad
Söderhamn/Ljusne/Bergvik Anders Lindberg Diskvalificerad
Forsa OK 3 Tomas Andersson Diskvalificerad
Snättringe SK 2 Erik Paulsson Diskvalificerad
OK Österåker/Enebybergs IF Erik Boström Diskvalificerad
IFK Hedemora OK 2 Anders Back Diskvalificerad
SOK Viljan 1 Fredrik Rosenqvist Diskvalificerad
Sørbråten idrettslag Thomas Jakobsen Diskvalificerad
Modum O-lag Arno Lilja Grønhovd Diskvalificerad
OK Hällen 3 Karin Axelsson Diskvalificerad

Entries 2019

All Entries

In association with