GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2003, Kungsör

2003 års 10MILA genomfördes i trakterna kring Kungsör.

Klass: Herrar (105 km)

Budkavle går genom dagen och natten, i Kungsör vid västra Mälarens vatten. Här Gustav Vasa styrde sitt välde och Karl XI första björnen fällde. Runor och borgar om vikingar minner, gå fort och rätt så ni Tiomila vinner
Rune Haraldsson

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (30 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 4 Ungdom 2003

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 DELTA 1 Oskari Liukkonen 31:44 0:00
2 Södertälje-Nykvarn 1 Niklas Serrander 31:57 0:13
3 Midälva OK 1 Johan Edin 34:11 2:27
4 OK Tisaren 1 Johan Aronsson 34:15 2:31
5 Tjällmo-Godegård OK 1 Andreas Carlsson 34:21 2:37
6 Løten o-lag 1 Magne Dæhli 34:22 2:38
7 Heming/Njård O-lag 1 Martin Waaler Kaas 34:38 2:54
8 OK Triangeln 1 Timo Sild 34:39 2:55
9 Järla IF OK 1 Johan Andersson 34:40 2:56
10 Fredrikstad Skiklubb 1 Espen Jakobsen 34:41 2:57
11 Helsingin Suunnistajat 1 Eljas Supponen 34:45 3:01
12 Lynx 1 Juuso Kujanpää 34:47 3:03
13 Halmstad OK 1 Kalle Johansson 34:49 3:05
13 Alfta ÖSA OK 1 Thomas Carlsson 34:49 3:05
15 Tjalve Orientering 1 Henric Fröberg 34:53 3:09
16 OK Alehof 1 Mikael Eliasson 34:56 3:12
17 OK Orient 1 Patrik Hannus 35:10 3:26
18 Jalasjärven Jalas 1 Juha Niemelä 35:11 3:27
19 Nyköpings OK 1 Erik Blomberg 35:24 3:40
20 Eskilstunafors OL 1 Björn Löfroth 35:27 3:43
21 Hagaby GoIF 1 Filip Dahlgren 35:28 3:44
22 IF Hagen 1 Carl Magnusson 35:30 3:46
23 Rydboholms SK 1 Markus Johansson 35:35 3:51
24 OK Denseln 1 Erik Ivarsson Sandber 35:38 3:54
25 Boxholm-Mjölby OL 1 Emil Tengvall 35:41 3:57
26 Kongsberg O-lag 1 Eivind Resser 35:46 4:02
27 Västerbergslagens OL 1 Johan Winterås 35:47 4:03
28 Dalaportens OL 1 Johan Silvemark 35:54 4:10
29 Konnerud I.L. 1 Even Glende Janson 36:03 4:19
30 Täby Ok 1 Niklas Olsson 36:08 4:24
31 OK Nackhe 1 Markus Nilsson 36:10 4:26
32 Västerås SOK 1 Simon Lindberg 36:12 4:28
33 IFK Moras OK 1 Lars Johansson 36:20 4:36
34 Göteborg-Majorna OK 1 Johan Strand 36:34 4:50
35 Turun Suunnistajat 1 Antero Ranki 36:39 4:55
36 Bromma-Vällingby SOK 1 Henrik Berg 36:40 4:56
37 Rajamäen Rykmentti 1 Aapo Summanen 36:44 5:00
38 Visborgs OK 1 Erik Pettersson 36:46 5:02
39 Rehns BK 1 Pelle Engstrand 36:51 5:07
40 Asker Skiklubb 3 Jørgen Skovly 36:53 5:09
41 Halden Skiklubb 1 Eirik Hauan Andersen 37:03 5:19
42 Järla IF OK 4 Erik Amberg 37:04 5:20
43 Gävle Orienteringsklubb 2 Anton Tynong 37:13 5:29
44 Koovee Tampere 1 Petri Annila 37:15 5:31
45 Västerås SOK 2 Jonas Törnå 37:21 5:37
46 Hiisirasti 1 Eero Ranta 37:25 5:41
46 Tierps SOK 1 Anders Lag 37:25 5:41
46 OK Skogshjortarna 1 Tobias Johansson 37:25 5:41
49 Wallachian Independent 2 Jan Vlazny 37:30 5:46
50 OK Ravinen 1 Jesper Eriksson 37:35 5:51
50 Gävle Orienteringsklubb 1 Johan Eriksson 37:35 5:51
52 Svaide Roma SOK 1 Tobias Nilsson 37:37 5:53
53 Dalaportens OL 2 Emil Backlund 37:38 5:54
54 Asker Skiklubb 1 Ove Sætra 37:39 5:55
55 Keravan Urheilijat 1 Janne Syrjälä 37:43 5:59
55 OK Djerf 1 Håkan Pettersson 37:43 5:59
55 Säterbygdens OK 1 Johan Hamelius 37:43 5:59
58 IK Gandvik 1 Olof Krantz 37:48 6:04
59 Lillomarka O-lag 1 Gaute Hallan Steiwer 38:04 6:20
60 Skogslöparna 2 Hans Persson 38:31 6:47
61 Linköpings OK 1 Anton Östlin 38:37 6:53
62 DELTA 2 Sampsa Tikkala 38:49 7:05
63 OK Rodhen 1 Petter Eriksson 38:54 7:10
64 Tampereen Pyrintö 1 Juho Saarikko 38:55 7:11
65 Skarpnäcks OL 2 Nils Säfström 39:20 7:36
66 Vittjärvs IK 1 David Lundsten 39:21 7:37
67 Snättringe SK 1 Fredrik Holgersson 39:45 8:01
68 IL Tyrving 1 Bjørn Ekeberg 39:49 8:05
69 Lerums SOK 1 Jens Dahlstrand 39:58 8:14
70 Stora Tuna IK 1 Calle Grape 40:09 8:25
71 Raumar O-lag 1 Silje Ekroll Jahren 40:15 8:31
72 Långhundra IF 1 Josefin Bengtsson 40:18 8:34
73 Söders SOL - Tyresö 1 Viktor Norell 40:23 8:39
74 Tullinge SK 1 Olle Karlsson 40:25 8:41
74 Skogslöparna 1 Daniel Persson 40:25 8:41
76 Stora Tuna IK 2 Jonas Lundgren 40:31 8:47
77 OK Roxen/Stjärnorps SK 1 Martin Axén 40:33 8:49
77 OK Milan 1 Emil Johansson 40:33 8:49
79 SoIK HELLAS 1 Johan Lindbom 40:41 8:57
80 OK Klemmingen 1 Niklas Hallebro 40:43 8:59
81 Kristinehamns OK 1 Robin Larsson 40:56 9:12
82 Pihkaniskat 1 Markus Lommi 40:58 9:14
83 Rasti-Saimaa 1 Juho Pulkkinen 41:08 9:24
84 Fossum IF 1 Kjetil Modalsli 41:18 9:34
85 Tjällmo-Godegård OK 2 Vidar Sjögren 41:27 9:43
86 Täby Ok 2 Erik Levander 41:28 9:44
87 Hagaby GoIF 5 Andreas Peterson 41:33 9:49
88 Haninge SOK 2 Malin Lejon Lind 41:34 9:50
89 Järfälla OK 1 Tina Eriksson 41:38 9:54
90 Rasti-Lukko 1 Markus Ylijoki 41:39 9:55
91 Länna IF 1 Linus Karlssonmood 41:40 9:56
92 Varteig o-lag 1 Einar Brenne Andersen 41:53 10:09
93 OK Skogsfalken 1 Linus Pilblad 41:56 10:12
94 Hagaby GoIF 4 Emil Wirén 42:00 10:16
95 Haninge SOK 4 Jesper Falk 42:05 10:21
96 Järla IF OK 2 Kalle Andersson 42:11 10:27
97 Akilles OK 1 Emil Johansson 42:28 10:44
98 IFK Lidingö 1 Anders Tarandi 42:29 10:45
99 OK Kolmården 1 Weine Karlsson 42:32 10:48
100 Rasti-Nokia 2 Asko Hämäläinen 42:33 10:49
101 Freidig 1 Bjørn Owren 42:36 10:52
102 OK Tyr 1 Filip Johansson 42:38 10:54
103 Turun Suunnistajat 2 Matti Leinonen 42:44 11:00
104 Haninge SOK 1 Sara Eskilsson 42:49 11:05
105 Halmstad OK/OK Gläntan 1 Mikael Cassel 42:52 11:08
106 OK Tisaren 2 Linus Lauri 42:55 11:11
107 Järla IF OK 5 Emil Sundvall 43:01 11:17
107 Söders SOL - Tyresö 2 Rasmus Dahlström 43:01 11:17
109 Garphyttans IF 1 Mathias Lundberg 43:04 11:20
110 IFK Hedemora OK 1 Erik Sillanpää 43:08 11:24
111 IFK Lidingö 2 Johan Lidström 43:12 11:28
112 Skarpnäcks OL 1 Emma Carlsson 43:23 11:39
113 Ikaalisten Nouseva-Voima 1 Johanna Kriikkula 43:25 11:41
114 Mynämäen Suunnistajat-52 2 Reetta Lövgren 43:28 11:44
114 Ärla IF 1 Emil Andersson 43:28 11:44
114 Rotebro IS 1 Christoffer Olander 43:28 11:44
117 Tampereen Pyrintö 3 Tuomo Savolainen 43:29 11:45
118 Nyköpings OK 2 Alexander Blomberg 43:46 12:02
119 KFUM Örebro 1 Björn Norman 43:50 12:06
120 OK Landehof 1 Petter Eckermark 43:51 12:07
121 Fredrikstad Skiklubb 2 Tomas Hansen 44:02 12:18
122 Hagaby GoIF 6 Karin Persson 44:03 12:19
123 Trollhättans SOK 1 Dennis Lundborg 44:11 12:27
124 Kjula-Standard 1 Andreas Egneblad 44:13 12:29
125 Kvarnsvedens GoIF OK 1 Johan Nilsson 44:16 12:32
125 Köping-Kolsva OK 1 Niklas Profors 44:16 12:32
127 Paimion Rasti 1 Matleena Lindeqvist 44:22 12:38
128 Strängnäs-Malmby OL 1 Christoffer Ramström 44:24 12:40
129 OK Roslagen 1 David Holmström 44:25 12:41
130 Wallachian Independent 1 Hana Hlavova 44:31 12:47
131 IFK Moras OK 3 Sara Rapp 44:33 12:49
132 Porsgrunn/Skien 1 Torbjørn G. Østby 44:38 12:54
133 OK Kåre 1 Lina Sundqvist 44:39 12:55
133 Liedon Parma 1 Olli Suonpää 44:39 12:55
135 Rasti-Nokia 1 Joonas Leppänen 44:41 12:57
136 Kyrös-Rasti 1 Ville Kallioniemi 44:43 12:59
137 Turebergs IF 1 Robin Gelinder 45:02 13:18
138 IF Thor 1 Hanna Falk 45:06 13:22
139 Vänersborgs Skidklubb 1 Julia Thorén 45:07 13:23
140 Porsgrunn/Skien 2 Glenn Jørgensen 45:21 13:37
141 OK Tyr 2 Johan Wikström 45:33 13:49
142 Løten o-lag 2 John Anders Bakke 45:46 14:02
143 Linköpings OK 2 Lisa Skullman 45:53 14:09
144 Tampereen Pyrintö 2 Riikka Annila 45:54 14:10
145 OK Moss 1 Magnus Ombustvedt 45:58 14:14
146 Østmarka OK 1 Eirik Rivenes Hagen 46:02 14:18
147 Tullinge SK 3 Anton Thorsson 46:19 14:35
148 OK Hedströmmen 1 Tomas Kellin 46:21 14:37
148 Joutsenon Kullervo 1 Teemu Myllärinen 46:21 14:37
150 Halden Skiklubb 3 Ulrikke Andersen 46:31 14:47
151 Skattkärrs IF 1 Martin Carlsson 46:43 14:59
151 OK Hällen 1 Ida Åhlin 46:43 14:59
153 Kils OK 1 Linnea Börjras 46:56 15:12
154 OK Enen 1 Andreas Ackelman 47:03 15:19
155 FK Herkules 1 Fredrik Norell 47:12 15:28
156 OK Skogsstjärnan 1 Hanna Gustavsson 47:13 15:29
157 Lynx 2 Atte Hackman 47:19 15:35
158 Närpes OK 1 Bodil Dahlén 47:44 16:00
159 Falköpings AIK 1 Mattias Petterson 47:57 16:13
160 OK Kullingshof 1 Jimmy Andersson 48:02 16:18
161 Ok Raseborg 1 Arvid Lönnberg 48:04 16:20
162 Lerums SOK 2 Jakob Gunnarsson 48:06 16:22
163 Tullinge SK 2 Linn Pettersson 48:08 16:24
164 Sarpsborg OL 1 Thomas Ruud 48:10 16:26
164 Halden Skiklubb 2 Hanna Nordbrøden 48:10 16:26
166 OK Hällen 2 Adam Engström 48:12 16:28
167 Eiker ol 1 Martin Sørensen 48:15 16:31
168 Skogslöparna/Sidensjö 1 Frida Aspnäs 48:16 16:32
169 Främmestads IK 1 Simon Olsson 48:21 16:37
169 Sandefjord o-klubb 1 Sina Blix 48:21 16:37
171 Rånäs OK 1 Erik Nordström 48:26 16:42
172 Köping-Kolsva OK 2 Sara Profors 48:29 16:45
173 Leksands OK 1 Sandra Löfgren 48:46 17:02
174 Porsgrunn/Skien 3 Hans P. Mathisen 48:49 17:05
175 Hallstahammars OK 1 Martin Johansson 49:01 17:17
176 Indre Östfold OK 1 Simen Graff 49:05 17:21
177 OK Österåker 1 Niklas Hillgren 49:13 17:29
178 OK Milan 2 Oskar Jakopsson 49:15 17:31
179 Arboga OK 1 Martin Hansson 49:24 17:40
180 Heming/Njård O-lag 2 Tiril Toftdahl 49:39 17:55
181 Forsa OK 1 Jonatan Bylars 49:42 17:58
182 Linköpings OK 4 Malin Carlsson 49:50 18:06
183 Alfta ÖSA OK 2 Fredrik Broman 49:51 18:07
183 IL Tyrving 2 Eirik Nørstebø 49:51 18:07
185 Asker Skiklubb 2 Christine Danielsen 49:58 18:14
186 Mynämäen Suunnistajat-52 1 Anna-Sofia Vainio 50:06 18:22
187 Mariestads FK 1 Gustav Dehlén 50:07 18:23
188 Oppsal if 1 Mari Ourom 50:15 18:31
189 Ärla IF 2 Carl-Johan Högberg 50:16 18:32
190 OK Älvsjö Örby 1 Jonas Nordström 50:27 18:43
191 OK Linné 1 Tom Korsgren 50:31 18:47
191 OK Tranan 1 Karl-Oskar Jogbratt 50:31 18:47
193 IFK Moras OK 2 Camilla Söderstedt 50:33 18:49
194 Sundbybergs IK 1 Johan Balkenstig 50:44 19:00
194 IFK Hedemora OK 2 Johan Gustavsson 50:44 19:00
196 Vingåkers OK 1 Johan Langborg 50:46 19:02
197 Umeå OK/Robertsfors IK 1 Karin Sandström 50:54 19:10
198 Ylistaron Kilpa-Veljet 1 Paavo Istolahti 50:57 19:13
199 Tibro AIK SOK 2 Joakim Gustavsson 51:07 19:23
200 Rånäs OK 2 Rebecca Bjärrenholt 51:09 19:25
201 Tampereen Pyrintö 5 Joonas Julkunen 51:13 19:29
201 Kongsberg O-lag 2 Audun Resser 51:13 19:29
203 Tumba-Mälarhöjden OK 2 Filip Snäll 51:15 19:31
204 Rotebro IS 2 Tommy Zetterman 51:20 19:36
205 Bromma-Vällingby SOK 2 Rasmus Luthander 51:23 19:39
206 Lindebygdens OK 1 Stina Persson 51:24 19:40
207 OK Denseln 3 Frida Jonsson 51:33 19:49
208 Hagaby GoIF 3 Kajsa Axin 51:34 19:50
209 OK Klemmingen 3 Anders Granberg 51:47 20:03
210 OK Kolmården 2 Marcus Olofsson 51:52 20:08
211 OK Nolaskogsarna 1 Daniel Edlund 51:53 20:09
212 Tibro AIK SOK 1 Jonas Johansson 51:56 20:12
213 Modum 1 Anna Batsian 52:00 20:16
214 Motala AIF-OL 1 Erik Melén 52:02 20:18
215 Hestra IF 1 Therese Fredman 52:05 20:21
216 Kongsberg O-lag 3 Erlend Tandberg 52:07 20:23
217 Linköpings OK 3 Matilda Österberg 52:17 20:33
217 OK Roslagen 2 Wilhelm Sandberg 52:17 20:33
219 Långhundra IF 2 Ingrid Blombäck 52:33 20:49
220 Sundsvalls OK 1 Jessica Bäckström 52:36 20:52
221 IK Gandvik 2 Anton Holm 52:50 21:06
222 Hagaby GoIF 2 Elisabet Johansson 52:57 21:13
223 Sundsvalls OK 2 Elina Hannus 53:02 21:18
224 Köping-Kolsva OK 3 Kristin Lundgren 53:14 21:30
225 Kongsberg O-lag 4 Frode Roaas 53:21 21:37
226 Sandefjord o-klubb 2 Kine Gulliksen 53:37 21:53
227 Västerås SOK 3 Viktor Tåqvist 53:40 21:56
228 Saarijärven Pullistus 1 Jaakko Kulmala 53:46 22:02
229 IFK Enskede 1 Anna Svärd 53:50 22:06
230 OK Djerf 3 Patrik Eriksson 53:55 22:11
230 OK Djerf 2 Erika Bäck 53:55 22:11
232 Trøsken IL 1 Caroline Berby 54:01 22:17
233 Ärla IF 3 Lisa Andersson 54:04 22:20
234 Västerbergslagens OL 2 Kristin Hägglund 54:05 22:21
235 Rånäs OK 3 Per Andersson 54:07 22:23
236 OK Enen 2 John Bäckström 54:11 22:27
237 OK Hällen 3 Therese Carlsson 54:23 22:39
238 Helsingborgs SOK 1 Marie Palmgren 54:29 22:45
239 Freidig 2 Jostein Kvakkland 54:30 22:46
240 Fossum IF 2 Hilde Bjerkreim Peder 54:31 22:47
241 Tumba-Mälarhöjden OK 1 Emma Englid 54:36 22:52
242 Oddersjaa SSK 1 Lasse Karlsen 54:41 22:57
243 IF Sturla 1 Oda Svensdsen 54:58 23:14
244 Solna OK 1 Jakob Tengvald 55:16 23:32
245 Västerås SOK 4 Patrik Holm 55:17 23:33
245 Halden Skiklubb 4 Emeline Mjølnerød 55:17 23:33
247 Fossum IF 3 Øyunn Sparre 55:35 23:51
248 Snättringe SK 2 Björn Holgersson 55:36 23:52
249 Tampereen Pyrintö 4 Aki Rautio 55:38 23:54
250 Södertälje-Nykvarn 2 Marie-Therese Persson 55:42 23:58
251 KFUM Örebro 3 Caroline Nicolas 55:55 24:11
252 OK Gipen 1 Kristina Stulken 55:57 24:13
253 OK Denseln 2 Catrin Pettersson 56:30 24:46
254 FK Boken 1 Karin Andersson 56:49 25:05
255 Haninge SOK 3 Sandra Lejon Lind 56:51 25:07
256 Åmåls OK 1 Kristian Dahlström 56:56 25:12
257 Hauhon Sisu 1 Tuuli Makkonen 57:16 25:32
258 OK Rodhen 2 Marie Jacobsson 57:23 25:39
259 IFK Moras OK 4 Andreas Argårds 57:34 25:50
260 Asker Skiklubb 4 Teis Lindemark 57:45 26:01
261 Lillomarka O-lag 2 Torje Asdahl 57:47 26:03
262 OK Klemmingen 2 Maira Åhlund 57:51 26:07
263 Ås NLH orientering 1 N.N. 57:57 26:13
264 OK Skogshjortarna 2 Johan Olofsson 58:22 26:38
265 Forsa OK 2 Sara Kring 58:30 26:46
266 Snättringe SK 3 Edvin Mellergård 58:39 26:55
267 Vallentuna/Össeby OL 2 Emil Johansson 58:46 27:02
268 Oppsal if 2 Kristin Åstebøl 58:56 27:12
269 Liedon Parma 2 Laura Juntunen 59:25 27:41
270 OK Södertörn 1 Sebastian Tegnebratt 59:35 27:51
271 OK Alehof 3 Albin Persson 59:48 28:04
272 Stora Tuna IK 3 Maja Nilsson 1:00:09 28:25
273 KFUM Örebro 2 Petra Eriksson 1:01:47 30:03
274 Rotebro IS 3 Linda Hillmering 1:01:56 30:12
275 Finspångs SOK 1 Jenny Karlsson 1:02:42 30:58
276 Raumar O-lag 2 Sondre Tømta 1:02:46 31:02
277 Konnerud I.L. 3 Håkon Langberg 1:03:22 31:38
278 Konnerud I.L. 2 Martine Langberg 1:03:50 32:06
279 Løten o-lag 3 Simen Frøysland 1:03:56 32:12
280 KFUM Örebro 4 Cornelia Nilsson 1:03:57 32:13
281 Södertälje-Nykvarn 3 Johanna Sandberg 1:04:08 32:24
282 Boxholm-Mjölby OL 2 Stefan Wedin 1:04:15 32:31
283 Midälva OK 2 Emma Lövkvist 1:05:36 33:52
284 Vallentuna/Össeby OL 1 Simon Wallgren 1:06:02 34:18
285 Nydalens Skiklub 1 Torfinn Sanderud 1:06:04 34:20
286 Järla IF OK 3 Anna Hall 1:06:06 34:22
287 OK Alehof 2 Björn Pehrsson 1:07:30 35:46
288 Västerås SOK 5 Helena Lindqvist 1:07:51 36:07
289 IF Thor 2 Emma Eriksson 1:08:00 36:16
290 Ballerup OK 1 Kasper Ingerslev 1:08:19 36:35
291 Eiker ol 2 Christian Gedde-Dahl 1:08:41 36:57
292 Lillomarka O-lag 3 Joakim Kjeksrud 1:08:52 37:08
293 Strängnäs-Malmby OL 2 Lisa Hallberg 1:09:23 37:39
294 OK Älgen 1 Henrik Jonsson 1:11:17 39:33
295 Ås NLH orientering 2 N.N. 1:11:19 39:35
295 Kongsberg O-lag 7 Marianne Wallin 1:11:19 39:35
297 Oppsal if 3 Øystein Kapperud 1:12:36 40:52
298 OK Tranan 2 Arvid Jogbratt 1:13:31 41:47
299 Skarpnäcks OL 3 Björn Bylund 1:14:59 43:15
300 Västerås SOK 6 Anna Brammås 1:15:03 43:19
301 OK Enen 3 Thomas Snellman 1:15:13 43:29
302 Kongsberg O-lag 6 Siri Nørsterud 1:16:22 44:38
303 Lidköpings VSK 1 Simon Sanderi 1:16:49 45:05
304 Østmarka OK 2 Marcus Lawton 1:22:55 51:11
305 Kyrös-Rasti 2 Turkka Tulppo 1:35:25 1:03:41
306 Nydalens Skiklub 2 Ida Tangen 1:39:33 1:07:49
307 Fredrikstad Skiklubb 3 Knut Dahl 2:01:31 1:29:47
Team Belarus 1 Anton Sasnouski Felstämplat
Fossum IF 4 Sigurd Huus Hansen Felstämplat
Surahammars SOK 1 Hannes Landeholm Felstämplat
SoIK HELLAS 2 Frida Restloff Felstämplat
OK Triangeln 2 Johan Hammarbäck Felstämplat
Länna IF 2 Markus Movkist Felstämplat
Koovee Tampere 2 Sami Maijala Felstämplat
L/F-Hønefoss Orientering 1 Leif Inge Kjemperud Felstämplat
Kongsberg O-lag 5 Jens Balliere Sevalds Utgått
Helsingborgs SOK 2 Sara Norrestam Utgått
Ok Raseborg 2 Bodil Ekberg Ej startat
Stora Tuna IK 4 N.N. Ej startat
Rehns BK 2 N.N. Ej startat
IL Tyrving 3 N.N. Ej startat
FK Göingarna 1 N.N. Ej startat
Sandefjord o-klubb 3 N.N. Ej startat
OK Kåre 2 Vakant Vakant Ej startat
Rånäs OK 4 N.N. Ej startat
Surahammars SOK 2 Vakant Vakant Ej startat
Indre Östfold OK 2 Emil Unaas Ej startat
OK Landehof 2 N.N. Ej startat
Gävle Orienteringsklubb 3 N.N. Ej startat
Katrineholms OK 1 Johan Magnell Ej startat
Pargas IF 1 Vacant 3 Ej startat
Hedrum OL 1 Christian Nordkvelde Ej startat

Entries 2019

Total Entries956
Tiomilakavlen315
Damkavlen347
Ungdomskavlen294
Sweden593
Norge174
Finland116
Denmark44
Czech Republic14
Russian Federation4
Storbritannien4
Italy2
Poland2
France1
Switzerland1
Lithuania1

In association with