GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2004, Kolmården

10MILA 2004 avgjordes 24-25 april vid Timmergata i Kolmården.

Klass: Herrar (108 km)

Kolmården, en gång ett mörkt och stiglöst land. Här härskat rövare med blodig hand. Nu lockar tystnad och förtrollad vildmark. Tillströvtåg bort till djurens park. Här 10MILA-horden fylld med all mystik. Gett spänning, kamp och dramatik
Rune Haraldsson

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (30 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Veteran

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Ställning efter sträcka 3 Ungdom 2004

Pl Lag Löpare Tid Efter +/- +/-
1 Raumar O-lag 1 Marius Vegheim 1:20:32 0:00 1 -0:02
2 Täby Ok 1 David Levander 1:20:36 0:04 16 -0:47
3 Wallachian Independent 1 Tomas Boril 1:20:41 0:09 10 -0:28
4 Wallachian Independent 2 Stepan Malinak 1:20:42 0:10 0 -0:02
5 OK Njudung 1 Christian Hjalmarsson 1:20:45 0:13 0 0:00
6 Järla IF OK 1 Jonas Sandström 1:20:50 0:18 -3 0:08
7 Hagaby GoIF 1 Jakob Wallenhammar 1:20:52 0:20 7 -0:20
8 OK Ravinen 1 Anton Krögerström 1:20:57 0:25 2 -0:07
9 Rehns BK 1 Olle Olofsson 1:22:40 2:08 34 -0:39
10 Hagaby GoIF 2 Fredrik Larsson 1:22:57 2:25 15 1:11
11 Stora Tuna IK 1 Anders Nilsson 1:22:58 2:26 4 1:44
12 Løten o-lag 1 Kjetil Øygard 1:23:07 2:35 29 -0:11
13 Ärla IF 1 Carl Carlsson 1:23:38 3:06 26 0:21
14 Halden Skiklubb 1 Hallvard Haugen Nordbrøden 1:23:39 3:07 7 1:59
15 Tampereen Pyrintö 1 Severi Kymäläinen 1:23:44 3:12 15 0:42
16 Hestra IF 1 Johan Hoof 1:23:44 3:12 3 2:11
17 Linköpings OK 1 Martin Axeen 1:23:46 3:14 -8 2:46
18 Modum 1 Eivind Brovold 1:23:47 3:15 13 0:45
19 Northern Wind 2 Pavel Petrov 1:23:51 3:19 10 0:56
20 OK Roslagen 1 Johanna Lännevall 1:23:53 3:21 4 2:09
21 OK Tisaren 1 Martin Sand 1:23:55 3:23 19 0:38
22 IL Tyrving 1 Mathias Nipen 1:24:00 3:28 0 2:20
23 Heming/Njård O-lag 1 Mariann Ulvestad 1:24:01 3:29 0 2:20
24 Fossum IF 1 Anders Bredesn 1:24:01 3:29 -4 2:23
25 Lerums SOK 1 Anders Hedberg 1:24:06 3:34 20 0:40
26 Sarpsborg OL 1 Andreas Muri 1:24:19 3:47 18 0:53
27 Vänersborgs Skidklubb 1 Daniel Larsson 1:24:22 3:50 8 1:12
28 DELTA 1 Joonas Rauhansalo 1:24:24 3:52 8 1:12
29 Haninge SOK 1 Malin Lejon-Lind 1:24:25 3:53 -22 3:30
30 DELTA 2 Tiina Kärkkäinen 1:24:25 3:53 -13 3:05
31 Northern Wind 1 Artem Lebedev 1:24:54 4:22 16 0:52
32 OK Tyr 1 Jonas Leandersson 1:25:01 4:29 25 0:30
33 Dalaportens OL 1 Emil Backlund 1:25:02 4:30 21 0:38
34 Halmstad OK 1 Micael Cassel 1:25:09 4:37 33 -1:28
35 Turun Suunnistajat 1 Tatu Piiroinen 1:25:17 4:45 14 1:10
36 Eiker ol 1 Inger Anita Tollehaug 1:25:48 5:16 -30 4:54
37 Bromma-Vällingby SOK 1 Olle Mellbom 1:25:49 5:17 -25 4:42
38 Säterbygdens OK 1 Viktor Hases 1:26:30 5:58 26 0:52
39 IL Tyrving 2 Truls Bech Jensen 1:26:34 6:02 -23 5:17
40 Lynx 1 Felix Gottberg 1:26:47 6:15 -2 3:31
41 OK Milan 1 Lisa Westerberg 1:26:53 6:21 -40 6:21
42 Rajamäen Rykmentti 1 Teemu Kettula 1:26:58 6:26 18 2:05
43 Porsgrunn -lag 1 Guro Torpe 1:27:01 6:29 -17 5:09
44 Halmstad OK/Ätrans IF 2 Erik Memmi 1:27:02 6:30 12 2:32
45 Stora Tuna IK 2 Erik Blomgren 1:27:35 7:03 14 2:49
46 IK Gandvik 1 Ragnar Hellsvik 1:27:43 7:11 7 3:20
47 Forsa OK 1 Rikard Larsson 1:27:45 7:13 -14 4:38
48 Alfta ÖSA OK 1 Olov Ericson 1:27:47 7:15 -2 3:58
49 Kongsberg O-lag 2 Agni Fjogstad Nielsen 1:28:20 7:48 -17 5:17
50 Konnerud I.L. 1 Andreas Thunes 1:28:24 7:52 41 -0:18
51 Kongsberg O-lag 1 Erlend Tandberg 1:28:24 7:52 36 -0:01
52 Østmarka OK 1 Oda Wennemo 1:28:29 7:57 -25 6:33
53 OK Skogshjortarna 1 Markus Lindberg 1:28:29 7:57 -16 5:16
54 OK Dacke 1 Lisa Pettersson 1:28:34 8:02 -20 5:26
55 Motala AIF-OL 1 Gustav Åhrén 1:29:14 8:42 -3 4:53
56 Järfälla OK 1 Kristin Löfgren 1:30:13 9:41 2 5:40
57 IF Femman 1 Susann Sundelin 1:30:49 10:17 -49 9:51
58 OK Linné 1 Karin Hedberg 1:31:03 10:31 -30 9:06
59 OK Alehof 1 John Persson 1:32:04 11:32 49 2:25
60 Raumar O-lag 2 Brage Ekroll Jahren 1:32:06 11:34 49 2:26
61 Täby Ok 2 Christina Lövald_Hellberg 1:32:07 11:35 34 3:14
62 Västerbergslagens OL 1 Linn Wibell/Kähäri 1:32:10 11:38 -51 11:03
63 Eskilstunafors OL 1 Gustav Sparr 1:32:17 11:45 40 3:02
64 Sandefjord o-klubb 1 Kine Gulliksen 1:32:26 11:54 32 3:30
65 Tullinge SK 2 Elin Ström 1:32:26 11:54 27 3:44
66 Tampereen Pyrintö 2 Juuso Jutila 1:32:32 12:00 27 3:44
67 OK Kolmården 1 Jenni Karlsson 1:32:32 12:00 35 3:22
68 OK Hällen 1 Ida Hedman 1:32:49 12:17 15 4:28
69 Snättringe SK 1 Anna Movin 1:32:53 12:21 11 4:33
70 Spring Cup OK 1 Christopher Wiberg 1:32:57 12:25 9 4:38
71 Åmåls OK 1 Ida Bohlin 1:33:09 12:37 -20 8:51
72 Turebergs IF 1 Mathias Hallmén 1:33:33 13:01 -6 7:20
73 OK Klemmingen 2 Edvard Davidsson 1:33:42 13:10 -5 6:58
74 Nyköpings OK 1 Simon Freij 1:33:48 13:16 26 4:40
75 OK Tisaren 3 Jenny Källmén 1:33:51 13:19 10 5:27
76 MS Parma 2 Anna-Sofia Vainio 1:34:15 13:43 2 5:58
77 Linköpings OK 2 Henrik Tosteberg 1:34:48 14:16 12 6:22
78 Boxholm-Mjölby OL 1 Johan Lindberg 1:35:00 14:28 41 4:50
79 Västerås SOK 1 Alva Olsson 1:35:09 14:37 9 6:43
80 Tullinge SK 1 Jonas Kärrström 1:35:20 14:48 1 7:00
81 Gävle Orienteringsklubb 1 Jakob Enmark 1:35:22 14:50 -9 8:02
82 Järla IF OK 2 Viktor Karlsson 1:35:23 14:51 -19 9:48
83 Köping-Kolsva OK 1 John Hedlund 1:35:35 15:03 43 5:07
84 Tjällmo-Godegård OK 1 Johan Sjögren 1:36:03 15:31 85 2:05
85 Gjö-Vard OL 1 Sondre Gullord 1:36:03 15:31 25 6:20
86 OK Skogsfalken 1 Axel Widerberg 1:36:04 15:32 -36 11:56
87 Länna IF 1 Lisa Karlsson/Mood 1:36:05 15:33 -17 9:01
88 Lillomarka O-lag 1 Christian Grønvold 1:36:08 15:36 -11 7:52
89 MS Parma 1 Laura Lammila 1:36:14 15:42 -3 7:50
90 IF Hagen 1 Jens Nyström 1:36:23 15:51 46 3:25
91 Hiisirasti 1 Vesa Lehtimäki 1:36:29 15:57 15 6:52
92 Rasti-Saimaa 1 Eero Inkeri 1:36:30 15:58 -23 9:28
93 KFUM Örebro 1 Christer Garpenlund 1:36:31 15:59 54 3:16
94 Midälva OK 1 Jonas Bergman 1:36:32 16:00 10 6:57
95 Kankaanpään Suunnistajat 1 Antti Malm 1:36:36 16:04 37 5:46
96 Raja-Karjalan Suun. 1 Maiju Nurmela 1:36:45 16:13 16 6:53
97 Haninge SOK 3 Peter Almroth 1:36:45 16:13 24 6:32
98 Finspångs SOK 1 Oskar Svensson 1:36:48 16:16 -43 12:22
99 Asker Skiklubb 1 Britt Ingunn Moi Nydal 1:36:50 16:18 -9 8:09
100 Varegg IL 1 Knut Valen 1:36:51 16:19 23 6:38
101 Kungälvs OK 1 Emil Johansson 1:36:54 16:22 78 2:33
102 Indre Östfold OK 1 Jesper Graft 1:36:55 16:23 -41 12:01
103 Fredrikstad Skiklubb 1 Elise Jakobsen 1:36:59 16:27 13 6:54
104 Robertsfors IK 1 Jens Bergström 1:37:00 16:28 1 7:23
105 Stora Tuna IK 3 Emil Alexandersson 1:37:07 16:35 2 7:28
106 Halden Skiklubb 2 Martin Kristiansen 1:37:09 16:37 -8 8:09
107 OK Roxen 1 Robert Wingren 1:37:12 16:40 91 1:40
108 Tibro AIK SOK 1 Moa Svensson 1:37:14 16:42 -26 8:53
109 OK Enen 1 Angelica Rask 1:37:15 16:43 56 3:29
110 Almby IK 1 Kenny Kivikaas 1:37:16 16:44 32 4:04
111 PAN-Kristianstad 2 Ted Nilsson 1:37:17 16:45 9 7:06
112 Akilles OK 1 Filip Johansson 1:37:19 16:47 94 0:35
113 Kils OK 1 Mikael Persson 1:37:20 16:48 80 2:25
114 Skogspojkarnas OK 1 Simon Svenman 1:37:23 16:51 81 2:22
115 OK Kåre 1 Rebecca Adolfsson 1:37:24 16:52 51 3:38
116 Trollhättans SOK 1 Björn Svensson 1:37:27 16:55 -43 10:06
117 Ik Uven 1 Robin Swebilius 1:37:28 16:56 -42 9:26
118 PAN-Kristianstad 1 Alexander Jogby 1:37:29 16:57 -19 8:22
119 Helsingborgs SOK 1 Magnus Håkansson 1:37:30 16:58 51 3:30
120 Joutsenon Kullervo 1 Anni Kovanen 1:37:31 16:59 34 4:04
121 Asker Skiklubb 3 Andreas Skovly 1:37:31 16:59 -37 9:10
122 OK Rodhen 1 Martina Söllvander 1:37:32 17:00 -57 11:35
123 Gävle Orienteringsklubb 2 Simon Sjöhed 1:37:38 17:06 14 4:39
124 Fossum IF 3 Karina Smith 1:37:39 17:07 35 4:04
125 OK Skogsfalken 2 Felix Larsson 1:37:39 17:07 30 4:11
126 Gotlands Bro OK 1 Benita Hansson 1:37:40 17:08 22 4:24
127 Nyköpings OK 2 Kristin Hylander 1:37:49 17:17 -30 8:49
128 Oddersjaa SSK 1 Tone Marie Jørgensen 1:37:50 17:18 -27 8:42
129 Hjärnarps GH OL 1 Emil Svensson 1:37:54 17:22 75 1:15
130 Rånäs OK 1 Glenn Karlsson 1:37:57 17:25 8 4:56
131 Hjärnarps GH OL 2 Julia Hagedorn-Johansson 1:37:58 17:26 -9 7:45
132 Saarijärven Pullistus 1 Mikko Truhponen 1:37:59 17:27 29 4:22
133 Hjobygdens OK 1 Anna Schmiterlöw 1:38:03 17:31 -2 7:15
134 Strängnäs-Malmby OL 1 Katarina Gustsfsson 1:38:05 17:33 0 5:37
135 Skarpnäcks OL 1 Kalle Zetterström 1:38:06 17:34 -11 7:46
136 Främmestads IK 1 Agnes Abrahamsson 1:38:06 17:34 -62 10:22
137 Konnerud I.L. 4 Stine Helene Arnesen 1:38:10 17:38 -19 8:01
138 Oppsal if 1 Line Klyve 1:38:12 17:40 -10 7:38
139 FK Herkules 1 Lina Lindqvist 1:38:21 17:49 -22 8:13
140 Boxholm-Mjölby OL 2 Johan Gustafsson 1:38:26 17:54 1 5:17
141 IFK Hedemora OK 1 Elias Melin 1:38:28 17:56 35 4:21
142 Lynx 2 Jermu Kujanpää 1:38:29 17:57 15 4:57
143 Allerød OK 2 Jonathan Dam 1:38:32 18:00 20 4:49
144 Stora Tuna IK 4 Anders Åkerblom 1:38:33 18:01 -73 11:28
145 OK Älgen 1 Marcus Westberg 1:38:38 18:06 49 3:39
146 OK Triangeln 1 Henrik Rosén 1:38:39 18:07 12 5:06
147 Turun Suunnistajat 2 Sofia Mattila 1:38:41 18:09 -53 9:50
148 Rasti-Nokia 1 Johanna Järvenpää 1:38:46 18:14 -8 5:44
149 Wallachian Independent 3 Barbora Pilcova 1:38:46 18:14 13 5:05
150 Eskilstunafors OL 2 Tobias Carlberg 1:38:57 18:25 53 2:22
151 Oppland O 1 Audun Glemmestad 1:39:01 18:29 23 4:56
152 Tampereen Pyrintö 5 Ellu Munukka 1:39:11 18:39 15 5:18
153 Keravan Urheilijat 1 Emma Juga 1:39:17 18:45 -38 9:12
154 Sundbybergs IK 1 Fredrik Carlsson 1:39:37 19:05 29 5:09
155 Løten o-lag 2 Gjermund Olsen 1:39:50 19:18 32 5:14
156 Paimion Rasti 1 Niko-Petteri Salo 1:39:53 19:21 21 5:43
157 Arboga OK 1 Daniel Hallbäck 1:40:21 19:49 32 5:43
158 OK Kullingshof 1 Joakim Ljunglide 1:40:25 19:53 -45 10:26
159 Alfta ÖSA OK 3 Lisa Englund 1:40:28 19:56 -32 9:57
160 Mariestads FK 1 Anton Pettersson 1:41:00 20:28 0 7:24
161 OK Södertörn 1 Louise Markstedt 1:41:01 20:29 -36 10:35
162 Täby Ok 3 Malin Lindeborg 1:41:10 20:38 -19 7:57
163 Alfta ÖSA OK 2 Emma Hoof 1:41:11 20:39 -17 7:56
164 Söders SOL - Tyresö 2 Daniel Körling 1:41:27 20:55 43 4:40
165 OK Nolaskogsarna 1 Erik Torshage 1:41:44 21:12 70 3:34
166 OK64 Torpa 1 Per-Jonas Olsson 1:41:52 21:20 48 4:54
167 SOL Tranås 1 Jonas Gustavsson 1:41:55 21:23 -37 11:16
168 OK Klemmingen 1 Karl Larsson 1:41:57 21:25 40 5:09
169 IF Sibbo-Vargarna 1 Joakim Ståhl 1:42:07 21:35 53 4:31
170 Rotebro IS 1 Love Berzell 1:42:09 21:37 26 7:08
171 Långhundra IF 1 Lise Mortensen 1:42:11 21:39 -38 10:39
172 Allerød OK 1 Henrik Bendt 1:42:18 21:46 52 4:35
173 Strängnäs-Malmby OL 2 Lisa Hallberg 1:42:19 21:47 13 7:45
174 Söders SOL - Tyresö 1 Moa Wijkmark 1:42:25 21:53 -126 18:22
175 Länna IF 2 Mikael Anttila/Eriksson 1:42:26 21:54 48 4:44
176 OK Löftan 1 Anna Månsson 1:42:28 21:56 -23 9:02
177 Täby Ok 4 Linda Levander 1:42:29 21:57 -2 8:22
178 Fossum IF 2 Oda Wodald 1:42:30 21:58 -33 9:15
179 IK Gandvik 2 Jenny Furusköld 1:42:32 22:00 1 8:10
180 Säterbygdens OK 3 Henrik Klaar 1:42:32 22:00 12 7:42
181 Stora Tuna IK 6 Emil Svensk 1:42:33 22:01 45 4:43
182 Sundsvalls OK 1 Helena Åkerdahl 1:42:34 22:02 -4 8:19
183 OK Måsen 1 Jonas Ekman 1:42:35 22:03 29 5:41
184 OK Tyr 2 William Hollowell 1:42:36 22:04 -49 9:38
185 Lindebygdens OK 1 Daniel Persson 1:42:37 22:05 40 4:52
186 OK Moss 1 Helena Johansson 1:42:38 22:06 -36 9:16
187 Trollhättans SOK 2 Tobias Mattsson 1:42:39 22:07 40 4:48
188 Tjällmo-Godegård OK 2 Johan Allard 1:42:40 22:08 30 5:18
189 OK Tisaren 2 Elin Fagernes-Gullberg 1:42:41 22:09 -37 9:17
190 Snättringe SK 2 Maria Movin 1:42:51 22:19 -22 8:58
191 Kongsberg O-lag 3 Kjersti Myhre 1:43:03 22:31 11 6:32
192 Kongsberg O-lag 5 Mathias Myrling Gotaas 1:43:09 22:37 5 8:03
193 Sandefjord o-klubb 2 Ina Moe 1:43:18 22:46 -11 8:52
194 Pargas IF 1 Charlotte Björklund 1:43:27 22:55 6 7:44
195 IK Gandvik 3 Olivia Hellsvik 1:43:43 23:11 -81 13:40
196 Tullinge SK 3 Beatrice Köhler 1:43:52 23:20 -11 9:21
197 Hallstahammars OK 1 Malin Welen 1:43:56 23:24 -25 9:53
198 Ulricehamns OK 1 Mattias Karlsson 1:44:15 23:43 -136 19:05
199 OK Enen 2 Cecilia Eriksson 1:44:21 23:49 -70 13:44
200 Haninge SOK 2 Daniel Steen 1:44:37 24:05 16 7:27
201 Modum 2 Marta Grönhovd 1:44:50 24:18 -90 15:05
202 MS Parma 3 Laura Juntunen 1:44:59 24:27 29 7:03
203 OK Denseln 1 Linnéa Ivarsson-Sandberg 1:45:31 24:59 -127 17:21
204 Ik Uven 2 Jonas Hemlin 1:45:44 25:12 29 7:36
205 OK Linné 2 Simon Eklöv 1:45:48 25:16 10 8:43
206 Vänersborgs Skidklubb 2 Matilda Thorén 1:45:53 25:21 15 8:19
207 IF Thor 1 Marie Björklund 1:45:54 25:22 30 7:43
208 OK Ravinen 3 Gabriella Holmström 1:46:04 25:32 -20 11:27
209 Ärla IF 2 Sandra Karlsson-Bierfelt 1:46:08 25:36 8 8:56
210 Köping-Kolsva OK 2 Anna Birkestål 1:46:20 25:48 -26 11:50
211 Västerbergslagens OL 2 Linnea Backman 1:46:22 25:50 0 9:30
212 OK Klyftamo 1 Peter Markendahl 1:47:22 26:50 29 8:44
213 Skogslöparna 1 Johan Norberg 1:47:23 26:51 29 8:43
214 Leksands OK 2 Svante Allmungs 1:47:24 26:52 22 9:14
215 Helsingborgs SOK 2 Maja Nilsson 1:47:25 26:53 15 9:30
216 Umeå OK/IFK Umeå 1 Malin Eriksson 1:47:27 26:55 -174 24:08
217 Linköpings OK 3 Lovisa Wåhlander 1:47:51 27:19 -46 13:50
218 Sarpsborg OL 2 Magnus Ruud 1:48:25 27:53 -54 14:39
219 Kinnaströms SK 2 Tove Udd 1:48:29 27:57 -38 14:05
220 Järla IF OK 4 David Lindegren 1:48:35 28:03 -29 13:54
221 Leksands OK 1 Hannes Haglund 1:48:44 28:12 -20 13:00
222 Skarpnäcks OL 2 Karin Kolk 1:48:48 28:16 17 10:26
223 Forsa OK 2 Linnéa Kvick 1:48:50 28:18 -50 14:46
224 Freidig 1 Martin Gammelsæter 1:49:08 28:36 34 6:57
225 Halden Skiklubb 4 Petter Næss Bjørgul 1:49:17 28:45 30 7:52
226 Linköpings OK 4 Patrik Tosteberg 1:49:19 28:47 27 8:06
227 Rotebro IS 2 Hanna Nordin 1:49:30 28:58 22 8:58
228 Raumar O-lag 3 Erlend Rudsaar 1:49:50 29:18 -29 14:12
229 Lerums SOK 3 Josefine Malmgren 1:49:55 29:23 27 8:19
230 Örkelljunga FK 1 Anna-Sofie Larsson 1:50:02 29:30 -17 13:07
231 Rasti-Jussit 1 Eetu Rajala 1:50:05 29:33 16 9:45
232 Midälva OK 2 Emma Lövkvist 1:50:20 29:48 2 12:12
233 Pihkaniskat 1 Hanna Laina 1:50:32 30:00 -24 13:42
234 Säterbygdens OK 2 Anton Backlund 1:50:57 30:25 -85 17:38
235 OK Ravinen 2 Kalle Bergman 1:51:13 30:41 -15 13:42
236 Heming/Njård O-lag 2 Nanna Elegstad 1:51:14 30:42 -8 13:22
237 Västerås SOK 3 Carolina Mikaelsdotter 1:51:33 31:01 -27 14:42
238 IFK Enskede 1 Sara Thomsen 1:51:43 31:11 -9 13:50
239 Ås NLH orientering 1 Kaja Marie Stabbursvik 1:51:47 31:15 -100 18:46
240 MS Parma 4 Reeta Rantanen 1:51:50 31:18 12 10:43
241 Tjalve Orientering 1 Philip Dahlstedt 1:51:52 31:20 -51 17:13
242 OK Denseln 2 Angelica Hägglöf 1:51:54 31:22 -91 18:31
243 OK Alehof 2 Therese Modig 1:51:55 31:23 -99 18:42
244 Lerums SOK 2 Lovisa Nilsson 1:51:56 31:24 20 7:13
245 IFK Moras OK 1 Ola Svahn 1:51:59 31:27 14 9:27
246 Södertälje-Nykvarn Orientering 1 Oskar Ek-Larsson 1:52:10 31:38 -1 11:53
247 OK Djerf 1 Albin Larslin 1:52:25 31:53 25 6:33
248 Järla IF OK 5 Rebecka Heinrup 1:52:34 32:02 -5 13:44
249 OK Dacke 2 Maja Pettersson 1:52:35 32:03 12 8:39
250 Rånäs OK 3 Camilla Gustavsson 1:53:49 33:17 -6 13:40
251 Tampereen Pyrintö 4 Teija Rauhala 1:55:12 34:40 30 8:12
252 Varteig o-lag 1 Anders Frorud 1:55:27 34:55 22 9:06
253 Halden Skiklubb 3 Julie Andersen 1:55:36 35:04 36 7:15
254 Trøsken IL 1 Martine Ødegård 1:55:37 35:05 38 7:09
255 Vingåkers OK 1 Lisa Karlsson 1:55:37 35:05 22 8:53
256 Växjö OK 2 John Eriksson Dy 1:55:38 35:06 -2 14:22
257 Helsingin Suunnistajat 1 Antti Pirilä 1:55:50 35:18 27 8:08
258 Mullsjö SOK 1 Therese Lindkvist 1:55:56 35:24 11 10:07
259 Motala AIF-OL 2 Stina Hallenberg 1:55:57 35:25 7 10:40
260 OK Hällen 2 Nattalie Stiglund 1:55:57 35:25 26 7:56
261 Kinnaströms SK 1 Daniel Ryndal 1:56:00 35:28 -21 17:35
262 Asker Skiklubb 2 Nora Kjørlaug 1:56:01 35:29 9 10:10
263 Asker Skiklubb 4 Morten Grundstad 1:56:02 35:30 7 10:12
264 Lillomarka O-lag 2 Mari Skoglund Godal 1:56:05 35:33 -13 15:07
265 Akilles OK 2 Jan Ewalds 1:56:57 36:25 10 10:32
266 OK Roslagen 3 Felicia Alsén 1:58:51 38:19 13 11:54
267 Västerås SOK 4 Alexander Faxå 1:59:02 38:30 -5 14:55
268 OK Skogsstjärnan 1 Moa Johanson 1:59:09 38:37 29 8:57
269 FK Boken 1 Anders Martell 1:59:10 38:38 -64 22:28
270 OK Roslagen 2 Fanny Skoglund 1:59:12 38:40 -2 13:27
271 IFK Hedemora OK 2 Anders Melin 1:59:15 38:43 -21 18:42
272 OK Alehof 3 Marie Rönngård 1:59:17 38:45 -15 17:33
273 Hedrum OL 1 Julia Natasza Gundersen 1:59:20 38:48 -6 13:37
274 Årsunda IF 1 Ann-Sofi Karlsson 1:59:32 39:00 -36 21:12
275 Fredrikstad Skiklubb 2 Simon Johansson 2:00:55 40:23 10 13:05
276 Fossum IF 5 Hedda Blomholt 2:01:11 40:39 20 10:59
277 Sandefjord o-klubb 3 Marius Martinsen 2:01:14 40:42 32 8:17
278 Kongsberg O-lag 6 Christina Kasin 2:01:20 40:48 -2 14:41
279 Ok Raseborg 1 Niklas Wickholm 2:01:27 40:55 21 9:49
280 IFK Moras OK 3 Linus Rapp 2:01:33 41:01 30 8:33
281 Surahammars SOK 1 Viktor Öhlén 2:02:24 41:52 39 7:48
282 IFK Moras OK 2 Johanna Söderstedt 2:02:38 42:06 -17 17:53
283 Vang Orienteringslag 2 Oda Ellegård Melby 2:03:03 42:31 5 14:45
284 Hamar Orienteringsklubb 2 Bente Volden 2:03:08 42:36 -24 19:58
285 OK Klyftamo 2 Ida Larsson 2:03:12 42:40 6 14:45
286 Sjövalla FK 1 Anna Larsson 2:03:19 42:47 7 14:47
287 OK Måsen 2 Anja Johansson 2:04:04 43:32 -5 16:39
288 OK Djerf 2 Fredrik Bäck 2:04:06 43:34 13 12:22
289 Vallentuna/Össeby OL 1 Filip Sagen 2:04:11 43:39 -26 19:28
290 Rotebro IS 3 Erik Woodward 2:04:12 43:40 13 12:04
291 OK Gipen 1 Dennis Nykvist 2:05:27 44:55 8 15:10
292 Järla IF OK 3 Johan Sundvall 2:06:08 45:36 16 13:15
293 Fossum IF 4 Kuthinka Vister 2:06:23 45:51 44 10:16
294 Ballerup OK 1 Eva Caspersen 2:06:30 45:58 45 10:01
295 OK Nolaskogsarna 2 Axel Torshage 2:06:34 46:02 21 12:12
296 OK Djerf 3 Maria Haglund 2:06:37 46:05 -64 28:31
297 Konnerud I.L. 3 Hannah Thunes 2:06:38 46:06 32 10:58
298 Gustavsbergs IF 1 Matilda Hektor 2:06:46 46:14 -52 26:26
299 Konnerud I.L. 2 Ingunn Langberg 2:06:49 46:17 29 11:12
300 OK Älvsjö Örby 1 Erica Hellgren 2:06:53 46:21 36 10:47
301 Långhundra IF 2 Tobias Lundqvist 2:06:57 46:25 16 12:32
302 IF Hagen 2 Jonatan Svensson 2:07:36 47:04 29 11:55
303 OK64 Torpa 2 Oskar Larsson 2:07:39 47:07 4 14:49
304 Eiker ol 3 Axel Berlin 2:07:44 47:12 23 12:09
305 Eiker ol 2 Halvor Røed Jensen 2:07:49 47:17 20 12:18
306 Södertälje-Nykvarn Orientering 2 Nicklas Vedin 2:07:51 47:19 17 12:43
307 Indre Östfold OK 2 Tonje Hermansen 2:07:52 47:20 27 12:05
308 Köping-Kolsva OK 3 Olle Sjögren 2:08:02 47:30 4 14:48
309 Løten o-lag 3 Endre Sævig 2:08:06 47:34 13 13:14
310 OK Hällen 3 Therese Carlsson 2:08:10 47:38 -5 15:53
311 Tumba-Mälarhöjden OK 1 Patrik Andersson 2:09:21 48:49 27 13:13
312 Nydalens Skiklub 1 Rasmus Korvald Skare 2:09:25 48:53 14 13:53
313 IF Thor 2 Maria Landberg 2:09:27 48:55 -23 21:05
314 Växjö OK 1 Emil Nylander 2:09:38 49:06 -8 16:53
315 Eskilstunafors OL 3 Henrik Bengtsson 2:09:47 49:15 -1 15:46
316 IF Sibbo-Vargarna 2 Matias Säynäväjärvi 2:09:56 49:24 -14 18:11
317 Sundbybergs IK 2 Fredrik Bjernulf 2:10:04 49:32 2 15:31
318 Ylistaron Kilpa-Veljet 1 Katja Latvala 2:10:05 49:33 -7 16:55
319 Björkfors Goif 1 Amanda Wassberger 2:10:10 49:38 -24 19:59
320 Rånäs OK 2 Sofie Karlsson 2:10:13 49:41 -33 22:03
321 Lillomarka O-lag 4 Reidun Persdatter Ødegård 2:10:23 49:51 -102 32:53
322 IF Brahe 1 Fredrik Lönnqvist 2:11:12 50:40 28 10:49
323 Trosabygdens OK 1 Sanna Österholm 2:11:21 50:49 -43 24:23
324 IL Tyrving 3 Andreas Sabe 2:11:24 50:52 -46 24:28
325 Kongsberg O-lag 4 Maiken Flaagan 2:11:25 50:53 -21 19:11
326 Västerås SOK 2 Filippa Lundberg 2:11:57 51:25 16 13:45
327 HJS Vansbro OK 1 Ida Stefansson 2:12:11 51:39 -44 24:38
328 Ärla IF 3 Tove Fransson 2:12:23 51:51 19 13:37
329 Hagaby GoIF 4 Lovisa Falk 2:12:30 51:58 -35 23:42
330 Falköpings AIK 1 Malin Dahlberg 2:12:55 52:23 -82 32:30
331 IF Sturla 2 Maren Mohagen Hansen 2:14:41 54:09 10 16:51
332 Katrineholms OK 1 Andreas Winnberg 2:15:43 55:11 -19 21:58
333 Tampereen Pyrintö 3 Riina Stolze 2:15:50 55:18 11 17:09
334 Lunds OK 2 Frida Hildingsson 2:21:21 1:00:49 -13 26:30
335 Oppsal if 2 Mari Flatekval 2:22:04 1:01:32 24 9:34
336 Vang Orienteringslag 1 Linn-Renate Danielsen 2:23:36 1:03:04 9 24:53
337 Ås NLH orientering 2 Sindre Laurendz 2:23:39 1:03:07 -64 37:30
338 Mullsjö SOK 2 Joanna Eriksson 2:23:43 1:03:11 -6 27:59
339 KFUM Örebro 3 Victoria Nilsson 2:28:52 1:08:20 -21 34:25
340 OK Rodhen 2 Torbjörn Jacobsson 2:29:10 1:08:38 11 23:49
341 Hagaby GoIF 5 David Jonutis 2:29:15 1:08:43 -26 34:56
342 Solna OK 1 Maria Johannesson 2:29:22 1:08:50 12 22:51
343 Vallentuna/Össeby OL 2 Linnea Carlberg 2:29:42 1:09:10 3 30:57
344 Boxholm-Mjölby OL 3 Albin Eriksson 2:31:44 1:11:12 9 25:47
345 Stenungsund OK 1 Dag Stridh 2:32:02 1:11:30 -10 36:08
346 Hagaby GoIF 3 Carl Widstrand 2:32:35 1:12:03 -22 37:26
347 OK Kåre 2 Lina Mattsson 2:36:23 1:15:51 11 25:48
348 Hagaby GoIF 6 Emelie Johansson 2:36:25 1:15:53 -5 38:12
349 Skarpnäcks OL 3 Joel Söderberg 2:36:28 1:15:56 3 30:35
350 DELTA 1 Elin Henrikssson 2:37:06 1:16:34 5 30:21
351 KFUM Örebro 4 Lovisa Öst 2:39:38 1:19:06 11 17:04
352 Hjobygdens OK 2 Petra Eriksson 2:42:18 1:21:46 5 31:47
353 Garphyttans IF 1 Therese Larsson 2:42:19 1:21:47 7 24:26
354 Ok Raseborg 2 Hanna Söderström 2:44:49 1:24:17 13 12:51
355 KFUM Örebro 2 Ida Långh 2:44:53 1:24:21 14 12:43
356 IK Vista 1 Anna Lund 2:45:08 1:24:36 9 14:59
357 Stenungsund OK 2 Lovisa Birath 2:49:04 1:28:32 4 26:42
358 Falköpings AIK 2 Tim Zetterberg 2:52:37 1:32:05 -10 53:36
359 OK Renen 1 Helena Moberg 2:53:55 1:33:23 7 23:38
360 Østmarka OK 3 Kathrine Lodgaard 2:56:04 1:35:32 4 26:09
361 Hamar Orienteringsklubb 1 Trine Lise Ström 3:03:02 1:42:30 -12 1:02:48
362 Tumba-Mälarhöjden OK 2 Markus Fredlund 3:09:17 1:48:45 6 37:12
363 Lunds OK 1 My Hildingsson 3:10:29 1:49:57 0 45:24
364 Skarpnäcks OL 4 Nils Råstander 3:29:30 2:08:58 6 57:06
365 Sigtuna OK 2 Erik Hedin 4:06:41 2:46:09 6 1:15:32
Tibro AIK SOK 2 Maria Klamfelt Utgått
Kolbotn o Skimt OL 1 Ida Byom Nilssen Utgått
Stora Tuna IK 5 Pelle Nordfors Utgått
Korsnäs IF Orientering 1 Andreas Holmberg Utgått
Soik Hellas 1 Jonas Eklund Utgått
Lillomarka O-lag 3 Marie Haraldsen Utgått
Nydalens Skiklub 2 Ida Tangen Utgått
Østmarka OK 2 Ingvild Kværna Utgått
Soik Hellas 2 Claes Ek Utgått
Kolbotn o Skimt OL 2 Bente Rask Utgått
OK Kolmården 2 Gustav Wiklund Utgått
OK Orient 1 Jens Bäckman Utgått
IFK Lidingö SOK 1 Marie Hässler Utgått
OK Österåker 1 David Bruce Utgått
Sigtuna OK 1 Daniel Lindgren Utgått
IF Sturla 1 Miriam Gregersen Utgått
Växjö OK 3 Jakob Säll Utgått
AOK Sibbovargarna 1 Max Mikander Utgått
Rasti-Lukko 1 Ej startat
Porsgrunn -lag 2 Ej startat
Köping-Kolsva OK 4 Ej startat
Kalevan Rasti 1 Ej startat
OK Tranan 1 Ej startat
OK Hedströmmen 1 Mattias Mikkelä Ej startat
Ås NLH orientering 3 Ej startat
Ås NLH orientering 4 Ej startat
Asker Skiklubb 5 Ej startat
Surahammars SOK 2 Ej startat
Sundsvalls OK 2 Ej startat
OK Triangeln 2 Ej startat
Majak-Orient 1 Aleksey Hudzimchyk Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with