GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2005, Livgardet, Kungsängen

Den 60:e herrkavlen, 29:e damkavlen, 14:e ungdomskavlen och andra veterankavlen avgjordes 23-24 april i Upplands-Bro Kommun på Livgardets övnings- och skjutfält, 30 km nordväst om Stockholm.

Klass: Herrar (109 km)

I hjärtat av urgamla svears rike finns orörda skogar och marker ännu kvar. Då viking nu funnit sin vederlike, går kavlen mot hägrande segerfanfar.
Kent Edberg, Chef Livgardet

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (32 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Veteran

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 4 Herrar 2005

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 Halden Skiklubb 2 Andreas Johansson 36:41 0:00
2 Halden Skiklubb 1 Petter Thoresen 37:04 0:23
3 Wing OK Jan-Egil Wagnild 37:07 0:26
4 MS Parma 1 Juha Peltola 37:08 0:27
5 IFK Göteborg 1 Fredrik Löwegren 37:47 1:06
6 Rajamäen Rykmentti 1 Raino Pesu 37:52 1:11
7 Ulricehamns OK Jonas Salén 37:53 1:12
8 Linköpings OK 1 Per Magnusson 37:54 1:13
9 Söders SOL-Tyresö 1 Niklas Wrane 37:55 1:14
10 Södertälje-Nykvarn 1 Michael Wehlin 38:00 1:19
11 OK Ravinen 1 Magnus Johansson 38:01 1:20
12 Lapuan Virkiä Harri Pajula 38:03 1:22
13 Fredrikstads SK 1 Henrik Ottesen 38:14 1:33
14 Tampereen Pyrintö 1 Ilkka Leppävuori 38:15 1:34
15 IFK Lidingö SOK 1 Martin Frendelius 38:16 1:35
16 Kalevan Rasti 1 Petri Vainio 38:17 1:36
17 Angelniemen Ank. 1 Jussi Suna 38:19 1:38
18 DELTA 1 Petri Harjamäki 38:32 1:51
18 NTNUI 1 Jostein Nørbech 38:32 1:51
20 Hiisirasti 1 Juha Tommila 38:35 1:54
21 IK Hakarpspojkarna 1 Stefan Sandahl 38:36 1:55
22 Hämeenl. Suunnist. 1 Tero Mamia 38:51 2:10
23 OK Denseln 1 Thomas Persson 38:56 2:15
24 Leksands OK 1 Patrik Söderkvist 39:02 2:21
25 KFUM Örebro OK 1 Albin Arlebo 39:09 2:28
25 Kristiansand OK 1 Leiv Terje Arnevik 39:09 2:28
27 Helsingin Suunnist. 1 Mikko Eklund 39:11 2:30
28 IF Sibbo-Vargarna 1 Sebastian Snickars 39:17 2:36
29 Vehkalahden Veikot Perttu Mäkelä 39:30 2:49
30 Paimion Rasti Mika Mannervesi 39:34 2:53
31 Turun Suunnistajat 1 Jani Tamminen 39:41 3:00
32 Vaajakosken Terä 1 Lasse Kautto 39:42 3:01
33 Vakant 3 1 Petr Vitek 39:45 3:04
34 FK Friskus-Varberg 1 Stefan Andersson 40:01 3:20
35 Stora Tuna IK 1 Jonas Olsson 40:02 3:21
36 OK Tisaren 1 Micke Pihel 40:21 3:40
37 Rasti-Kurikka Timo Nurmela 40:24 3:43
38 IFK Moras OK 1 Peter Fredricson 40:25 3:44
39 Kils OK Magnus Nordström 40:27 3:46
40 IK Hakarpspojkarna 2 Matti Envall 40:36 3:55
41 Turun Metsänkäv. 1 Pentti Iso-Markku 40:38 3:57
41 OK Orion 1 Oskar Strandhagen 40:38 3:57
43 Pan-Kristianstad 1 Erik Modig 40:51 4:10
44 Söders SOL-Tyresö 2 Christer Ivarsson 40:52 4:11
45 OK Triangeln Johan Axelsson 40:53 4:12
46 SK Pohjantähti-Oulu Janne Harju 40:56 4:15
47 Gävle OK 1 Lars Ohlsson 41:00 4:19
48 OK Linné 1 Ulrik Imberg 41:01 4:20
49 OK Roslagen 1 Jonas Eklund 41:04 4:23
50 Ikaalisten NV Simo Syrjänen 41:08 4:27
50 Nydalens Skiklub 1 Erlend Slokvik 41:08 4:27
52 Västerås SOK 1 Jonas Lundin 41:10 4:29
53 IFK Lidingö SOK 2 Magnus Rajan 41:11 4:30
54 Rastivarsat Jarkko Ryyppö 41:13 4:32
55 OK Hällen 1 Daniel Eklund 41:17 4:36
56 IFK Göteborg 2 Bjarne Bäcklund 41:19 4:38
57 Ronneby OK 1 Thomas Johannesson 41:21 4:40
58 Espoon Suunta Juha Miettinen 41:24 4:43
59 Nybro OK Mattias Jonsson 41:28 4:47
60 Pargas IF 1 Fredrik Bergström 41:32 4:51
61 Navi Vesa Klemettinen 41:35 4:54
62 Turun Metsänkäv. 2 Joni Kemppi 41:44 5:03
63 Lynx 1 Tuomas Saramäki 41:45 5:04
64 GMOK 1 Per-Åke Bligård 41:53 5:12
65 OK Orient Pekka Vuorinen 41:54 5:13
66 Juvan Urheilijat Sampsa Lintunen 41:58 5:17
67 Nyköpings OK 1 Erik Blomberg 42:00 5:19
68 DELTA 2 Janne Heikka 42:02 5:21
69 IFK Umeå 1 Jon Andersson 42:03 5:22
70 OK Alehof Oscar Svallin 42:09 5:28
71 FarumTisvilde OK 1 Jesper Damgaard 42:10 5:29
71 Boxholm-Mjölby/Älme/Njudun Anders Molin 42:10 5:29
73 Kangasala SK Tuomas Kivelä 42:18 5:37
73 Södertälje-Nykvarn 2 Olof Smitt 42:18 5:37
75 Halden Skiklubb 3 Magnus Hov 42:27 5:46
76 Norbergs OK Viktor Funcke 42:28 5:47
77 Rehns BK Pär Olofsson N.N. 42:30 5:49
78 Dalaportens OL 1 Håkan Nyström 42:38 5:57
79 Närpes OK/Malax IF Kenneth Smeds 42:42 6:01
80 IK Trenne John Johansson 42:52 6:11
81 IK Gandvik Magnus Lund 42:53 6:12
82 OK Skogsfalken 1 Fredrik Smedberg 42:58 6:17
83 TMOK 1 Ulrik Englund 43:03 6:22
84 Härlövs IF Per-Åke Nilsson 43:09 6:28
85 Järfälla OK 1 Jonathan Alm 43:11 6:30
85 OK Skogshjortarna Erik Aamot 43:11 6:30
87 OK Kåre Peter Ejdemo 43:12 6:31
88 Forsa OK Mikael Wilhelmsson 43:16 6:35
88 OK Pan Århus 1 Thomas Hjerrild 43:16 6:35
90 IL Tyrving 1 Vegard Brox 43:18 6:37
91 Jämsän Retki-Veikot Olli Väätäinen 43:19 6:38
91 OK Hammaren 1 Mikael Palmberg 43:19 6:38
93 Sundsvalls OK 1 Lars Nordin 43:21 6:40
94 SOIK Hellas Anders Thureson 43:24 6:43
95 Sävedalens AIK 2 Joakim Millegård 43:26 6:45
95 Tullinge SK 1 Björn Axelsson 43:26 6:45
97 Spring Cup OK Peter Horstmann 43:27 6:46
98 Domnarvets GoIF Jonas Engdahl 43:31 6:50
99 Koovee Tampere Jarmo Mauriaka 43:34 6:53
100 Täby Ok 1 Robert Johansson 43:35 6:54
100 IK Hakarpspojkarna 3 Gert Jonsson 43:35 6:54
102 Halmstad OK Jonas Pettersson 43:36 6:55
103 Pan-Kristianstad 2 Ola Nyberg 43:38 6:57
104 IF Thor 1 Peter Guterstam 43:48 7:07
105 Rajamäen Rykmentti 2 Mikko Salonen 43:49 7:08
106 Alfta ÖSA OK Anders Hansson 43:51 7:10
107 Raumar O-lag Trygve Hermansen 43:53 7:12
108 Vänersborgs SK 1 Peter Cederberg 43:56 7:15
109 Kalmar OK Ove Lernå 43:57 7:16
110 Västerås SOK 2 Erik Lindström 43:59 7:18
111 OSI Orientering Kjartan Hauger 44:00 7:19
112 Linköpings OK 2 Åke Ljunggren 44:06 7:25
113 OK Linné 2 Henrik Göhl 44:18 7:37
114 OK Vilse - 87 Marko Karkuletho 44:22 7:41
115 MS Parma 2 Mikko Määttä 44:40 7:59
116 OK Tranan Martin Skoglund 44:44 8:03
117 Valkeakosken Haka Toni Venäläinen 44:45 8:04
118 OK Enen Ulf K. Rask 44:51 8:10
119 Kalevan Rasti 2 Aaro Asikainen 44:56 8:15
120 Hyvinkään Rasti Tero Niemi 45:06 8:25
120 OK Denseln 2 Per Kempe 45:06 8:25
122 Sävedalens AIK 1 Mikael Öhgren 45:09 8:28
123 Stora Tuna IK 2 Tomas L Löfgren 45:20 8:39
124 OK Tyr 1 Per-Anders Bergman 45:21 8:40
125 Tolered/Landehof/Stern Maths Carlsson 45:24 8:43
126 Malungs OK Niklas Eriksson 45:25 8:44
127 Bækkelaget SK 1 Erik Paulsrud 45:30 8:49
128 Turun Suunnistajat 2 Tomi Mattila 45:31 8:50
129 Ärla IF Håkan Olofsson 45:33 8:52
130 Hiisirasti 2 Johannes Pohjala 45:36 8:55
131 Oppsal IF Anders Storbråten 45:38 8:57
132 Veikon Pamaus Harri Mehto 45:43 9:02
133 GMOK 4 Ulf Andersson 45:47 9:06
134 Hauhon Sisu Ari Hiiri 45:51 9:10
135 Sundbybergs IK 1 Jan-Olof Bogren 45:54 9:13
136 Stora Tuna IK 3 Martin Solli 46:00 9:19
137 Västerbergslagens OL Jan Nordqvist 46:01 9:20
138 Lappeen Riento 1 Juha Suntila 46:03 9:22
139 GMOK 2 Martin Oldaeus 46:05 9:24
139 Tjällmo-Godegård 1 Kristoffer Norin 46:05 9:24
141 Lynx 2 Mattias Ericsson 46:08 9:27
142 OK Nolaskogsarna Jörgen Westman 46:11 9:30
143 IF Femman Mikael Bäck 46:16 9:35
144 Rånäs OK 1 Andersson Roger 46:17 9:36
145 Östersunds OK Andreas Gällerspång 46:28 9:47
146 OK Tisaren 2 Sören Sand 46:31 9:50
146 Gotlands Bro OK Ronny Liljegren 46:31 9:50
148 IFK Enskede Peter Albinsson 46:33 9:52
149 Bredaryd/Stigen Per Sigvardsson 46:45 10:04
150 Pargas IF 2 Antti Veijalainen 46:48 10:07
151 Eiker OL Kjetil Smedberg 46:49 10:08
152 Hämeenl. Suunnist. 2 Jari Erkkilä 46:50 10:09
153 Østmarka OK 1 Thor Mella 47:02 10:21
154 Täby Ok 2 Ola Bengtsson 47:05 10:24
155 Klyftamo/Istrum Tony Gustavsen 47:23 10:42
156 GMOK 3 Mats Ljungblom 47:26 10:45
157 Vallentuna/Össeby 1 Mats Ekman 47:28 10:47
158 OK Löftan Owe Andersson 47:30 10:49
159 Lunds OK Mattias Brantestad 47:34 10:53
160 OK Roslagen 2 Otto Lundman 47:38 10:57
161 IFK Moras OK 2 Björn Albinsson 47:42 11:01
162 Umeå OK Martin Fredlund 47:44 11:03
163 Pellon Ponsi Kai Paavola 47:45 11:04
164 OK Dacke Magnus Svantegård 47:50 11:09
165 Ås NLH orientering Ivar Maalen 47:53 11:12
166 Hagaby GoIF Micke Axin 47:54 11:13
167 Hestra IF Keijo Parkkinen 47:55 11:14
168 FK Friskus-Varberg 2 Magnus Sandberg 48:01 11:20
168 Modum Jens Kristian Kopland 48:01 11:20
170 Pihkaniskat Antti Korhonen 48:06 11:25
171 KFUM Örebro OK 2 Erik Harlén 48:14 11:33
172 SOK Viljan Melker Pettersson 48:17 11:36
173 KFUM Örebro OK 3 Johan Gunnarsson 48:20 11:39
174 OK Orion 2 Lars-Ola Larsson 48:21 11:40
175 Nydalens Skiklub 3 Håkon Hultgren 48:27 11:46
176 OK Österåker Gunnar Åhlen 48:31 11:50
177 OK Djerf Göran Svensson 48:33 11:52
178 OK Kolmården 1 Peter Lundh 48:38 11:57
179 NTNUI 2 Nils Albert Aamand 48:40 11:59
180 Nyköpings OK 2 Alexander Blomberg 48:43 12:02
181 Stigmännen Karlshamn Erik Nilsson 48:45 12:04
181 OK Roxen 1 Jan Asketun 48:45 12:04
183 Motala AIF-OL Emil Svensson 48:50 12:09
184 Järfälla OK 2 Mikael Byström 48:52 12:11
185 Helsingin Suunnist. 2 Sanuli Salo 48:57 12:16
186 Södertälje-Nykvarn 3 Niklas Henriksson 48:59 12:18
187 Keravan Urheilijat Jyrki Muukkonen 49:00 12:19
188 Leksands OK 2 Bengt Haglund 49:04 12:23
188 Västerviks OK Kent Granqvist 49:04 12:23
190 Gustavsbergs IF Ronnie Dahlgren 49:11 12:30
191 IF Åland Göran Johansson 49:16 12:35
192 OK77 Anders Westerlund 49:18 12:37
193 Västerås SOK 3 Mats Thulin 49:29 12:48
194 Asker Skiklubb Stein Erik Berthelsen 49:30 12:49
195 Sundsvalls OK 2 Ulrik Olsson 49:35 12:54
196 Växjö OK Jonathan Svensson 49:39 12:58
197 Kristiansand OK 2 Jon Björgum 49:40 12:59
198 IF Hagen Lars Holmberg 49:43 13:02
199 IF Brahe Tom Stenlund 49:45 13:04
200 FK Göingarna/FK Åsen Håkan Axelsson 49:49 13:08
201 OK Hällen 2 Magnus Karlsson 49:52 13:11
202 Järla IF OK 2 Bengt Hall 50:08 13:27
203 Mariestads FK Jerker Martinsson 50:09 13:28
204 Köping-Kolsv/Arboga 1 Thomas Eek 50:10 13:29
205 OK Ravinen 2 Jonny Bergman 50:21 13:40
206 Kongsberg O-lag 2 Audun Mørk 50:22 13:41
207 OK Linné Gubbs Gunnar Tegendal 50:23 13:42
208 Björkf/Kisa/Målilla Pontus Holm 50:24 13:43
209 Bækkelaget SK 2 50:28 13:47
210 OK Gisle Ulf Johansson 50:51 14:10
211 OK Älgen Mats Bergenfur 50:57 14:16
212 OK Motala Ulf Eklund 50:59 14:18
213 IL Tyrving 2 Frode Konst 51:04 14:23
214 Linköpings OK 3 Henrik Lingfors 51:05 14:24
215 Katr-holm/Vingåker Johan Magnell 51:09 14:28
216 IF Thor 2 Staffan Jacobsson 51:11 14:30
217 Skogsfalken/Vilse 87 Ingmar Olsson 51:16 14:35
217 Sundbybergs IK 2 Magnus Andersson 51:16 14:35
217 Ymer/Rydboholm Mattias Johansson 51:16 14:35
220 Turun Metsänkäv. 3 Tapio Järvensivu 51:17 14:36
221 OK Kullingshof Anders Sjögren 51:20 14:39
222 Joutsenon Kullervo Jarkko Kaplas 51:28 14:47
223 Dalaportens OL 2 Oskar Funcke 51:33 14:52
224 FK Vittus Tobias Almqvist 51:37 14:56
225 Hjärnarps GH OL Mats Svensson 51:42 15:01
226 Hammarby IF OF Fredrik Johansson 51:43 15:02
227 Vänersborgs SK 2 Anders Ryvallius 51:44 15:03
227 Snättringe SK Björn Sklomsson 51:44 15:03
227 Jönköpings OK 1 Ingemar Skaar 51:44 15:03
230 Saarijärven P. Timo Kulmala 51:56 15:15
231 OK Kolmården 2 Johan Engvall 52:04 15:23
232 Uddevalla OK Håkan Lindén 52:05 15:24
232 Malungs OK/Vansbro Håkan Holmgren 52:05 15:24
234 Härnösands OK Emanuel Gahlin 52:08 15:27
235 OK Södertörn Göran Hellgren 52:15 15:34
236 Konnerud I.L. Håvard Halvorsen 52:26 15:45
237 Säterbygden/Kvarnsv. Göran Lind 52:51 16:10
238 Midälva OK Erik Mellerstedt 52:55 16:14
238 Gävle OK 2 Klas Backlund 52:55 16:14
240 Ylistaron Kilpa-V. Antti Malkamäki 52:59 16:18
241 NTNUI 3 Ruud Henrik 53:08 16:27
242 Skattkärr/Krist-hamn Jonas Cederlöf 53:12 16:31
243 Falköpings AIK Anders Sträng 53:19 16:38
244 Rotebro IS OK Håkan Redtzer 53:21 16:40
245 Nydalens Skiklub 2 Pål Haavengen 53:36 16:55
246 S-Jukola2005/Sippur. Jukka Tani 53:43 17:02
247 OK Klemmingen Jonas Svensson 54:22 17:41
247 OK Tyr 2 Rolf Wikström 54:22 17:41
249 Grycksbo IF OK Pär Ryman 54:24 17:43
250 Rånäs OK 2 Kjell Andersson 54:34 17:53
251 Helsingborgs SOK Magnus Johannesson 54:58 18:17
252 Skarpnäcks OL 2 Alf Jansson 55:03 18:22
253 Sarpsborg OL Øystein Jensen 55:17 18:36
254 Tampereen Pyrintö 2 Pekka Kerkola 55:19 18:38
255 OK Kontinent Per Kristiansson 55:20 18:39
256 Turebergs IF Fredrik Stenebo 55:23 18:42
257 OK Hammaren 2 Kalle Persson 55:29 18:48
258 Leksands OK 3 Jan Lärfars 55:49 19:08
259 IFK Lidingö SOK 3 Anders Kretz 55:54 19:13
260 KFUM Örebro OK 4 Anders Kallin 55:57 19:16
261 Skogslöparna Mattias Perssosn 56:01 19:20
262 Söderhamns OK Kjell Boman 56:38 19:57
263 Lillomarka O-lag Endre Hallan 56:53 20:12
263 Jönköping/Hallby/Mark 2 Hasse Josefsson 56:53 20:12
265 Eskilstunafors OL 1 Johan Egneblad 57:03 20:22
266 IFK Umeå 2 Kurt Walheim 57:43 21:02
266 OK Roxen 2 Örjan Sandell 57:43 21:02
268 Tullinge SK 2 Mikael Sundqvist 57:44 21:03
269 Angelniemen Ank. 2 Janne Nurminen 57:47 21:06
270 NTNUI 9 Lars-Erik Sauna Myhre 57:53 21:12
271 IF Sibbo-Vargarna 2 Heikki Frilander 58:06 21:25
272 Södertälje-Nykvarn 4 Jan Svensson 58:08 21:27
273 OK Rodhen Johan Sundin 58:18 21:37
274 Ringerike o-lag Knut Aas 58:22 21:41
275 Hedströmmen/S-hammar Christer Forsberg 58:29 21:48
276 TMOK 2 Mats Käll 58:47 22:06
277 OK Milan Anders Eriksson 58:49 22:08
278 Vattenfalls IF Patrik Blomberg 59:09 22:28
279 Korven Honka Olle Lunden 59:30 22:49
280 Hærens OS 1 59:36 22:55
281 FarumTisvilde OK 2 Lars Jørgensen 59:42 23:01
282 Hjobygden/Tibro Torbjörn Löfving 59:56 23:15
283 Tullinge SK 3 Anders Kärrström 1:00:16 23:35
284 OK Pan Århus 2 Søren Maarup 1:00:29 23:48
285 Länna/Långhundra Anders Ohlander 1:00:33 23:52
286 Sandefjord o-klubb Per Larsen 1:00:37 23:56
287 Skarpnäcks OL 1 Gunnar Langs 1:00:39 23:58
288 OL-UT Kalle Rosenblad 1:00:40 23:59
289 OK Ravinen 3 Eidar Lindgren 1:00:44 24:03
290 Rasti-Pielinen Mikko Sulander 1:00:54 24:13
291 Kongsberg O-lag 1 Jan Vidar Nielsen 1:00:58 24:17
292 Strängnäs-Malmby OL Ola Eriksson 1:01:04 24:23
293 Kolbotn o Skimt OL Anders Faerden 1:01:17 24:36
294 ASS Raisu Lumous Morten Halsted 1:01:21 24:40
295 TMOK 3 Mats Törnros 1:01:22 24:41
296 Ronneby OK 2 Morgan Olausson 1:01:23 24:42
297 Indre Östfold OK Morten Kushainsen 1:01:32 24:51
298 Fredrikstads SK 2 Lars Magnus Aker 1:01:43 25:02
299 Almby IK Christer Tapper 1:01:54 25:13
300 Haninge SOK Jonas Bergström 1:02:25 25:44
301 Kungälvs OK Ulf Pettersson 1:03:38 26:57
302 NTNUI 8 Hermann Leithe 1:04:03 27:22
303 EPSU juniors Pekka Huhtanen 1:04:18 27:37
304 Sogn og Fjordane Norvald Ospehaug 1:04:23 27:42
305 Falkenbergs OK Albin Andersson 1:05:01 28:20
306 Tuusulan Voima-V. Anssi Raitanen 1:05:27 28:46
307 Ballerup OK Morten Ploug 1:05:50 29:09
308 Halden Skiklubb 4 Eirik Nordbrøden 1:05:59 29:18
309 OK Tor Magnus Larsson 1:06:05 29:24
310 OK Linné 3 Christer Eriksson 1:06:31 29:50
311 Lidköpings VSK Johan Trygg 1:06:35 29:54
312 NTNUI 4 Anders Fougner 1:06:44 30:03
313 OK Skärmen Josef Håkansson 1:08:21 31:40
314 Rastihaukat Pertti Sorri 1:08:35 31:54
315 Vang Orienteringslag Arnfinn Andersen 1:08:45 32:04
316 OK Tylöskog Stig Israelsson 1:09:11 32:30
317 OK Nipan 1:09:16 32:35
318 Porsgrunn/Skien Bjørn Tore Mathisen 1:09:29 32:48
319 Østmarka OK 2 Dag Haugland 1:09:32 32:51
320 NTNUI 5 Olav Kummen 1:10:11 33:30
321 Rasti-Nokia Sakari Jokinen 1:10:17 33:36
322 Tjalve/NAIS Andreas Håkansson 1:10:54 34:13
323 Vakant 3 2 Jira Strnadsson 1:11:05 34:24
324 OK Älvsjö Örby Mats Fanell 1:11:18 34:37
325 Försvarsmakten K3 1 Henrik Peters 1:11:31 34:50
326 Ylämaan Pyrkijät Veikko Husu 1:11:43 35:02
327 Hedrum O-lag Anders Kristian Holt 1:12:57 36:16
328 Haukijahtaajat ry Janne Wikström 1:15:17 38:36
329 Skogsluffarna/Ensk. Jonatan Lindell 1:16:17 39:36
330 Asikkalan Raikas Risto Iivonen 1:16:18 39:37
331 FK Herkules Magnus Bernhed 1:16:39 39:58
332 NTNUI 7 Florian Posdziech 1:17:35 40:54
333 Snättringe/Södertörn Fredrik Johansson 1:19:06 42:25
334 Kristiansand OK 3 Björn Fjeldstad 1:20:03 43:22
335 Sigtuna OK Peter Landenmark 1:20:55 44:14
336 Visborg/Svaide Roma Ola Matting 1:31:08 54:27
337 Vallentuna/Össeby 2 Göran Johansson 1:34:48 58:07
Hærens OS 2 Utgått
Bromma-Vällingby SOK Thomas Pettersson Utgått
NTNUI 6 Steffen Haus Utgått
Järla IF OK 1 Johan Strandberg Utgått
Vakant 3 Ej startat
Tjällmo-Godegård 2 David Granath Ej startat
Eskilstunafors OL 2 Jan Viklund Ej startat
Väsby OK Wincent Karlsson Ej startat
Tjalve/NAIS Ej startat
Eksjö SOK Stefan Kollberg Ej startat
Vakant 2 Ej startat
FarumTisvilde OK 3 Ej startat
Köping-Kolsv/Arboga 2 Erik Leppälampi Ej startat
Korahdus Ej startat
Lappeen Riento 2 Ej startat
OK Skogsstjärnan Urban Larsson Ej startat
Vakant 1 Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with