GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2006, Knottebo

Den 61:a herrkavlen, 30:e damkavlen, 15:e ungdomskavlen och tredje veterankavlen avgjordes 29-30 april i Knottebo på gränsen mellan Askersunds och Hallsbergs kommuner.

Klass: Herrar (114 km)

Uti sydnerikes skogar och myrar de tunga sedan sekler och o-ring så sägenomspunna ska dagens och nattens 10MILA stigfinnarkamp bli ett minne som får oss att jubla och sjunga
Hans Hacksell

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (36 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Veteran

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Ställning efter sträcka 5 Damer 2006

Pl Lag Löpare Tid Efter +/- +/-
1 Nydalens Skiklub 1 Marianne Andersen 3:34:01 0:00 0 0:00
2 Ulricehamns OK 1 Simone Niggli 3:34:45 0:44 2 -2:08
3 Stora Tuna IK 1 Emma Engstrand 3:36:43 2:42 2 -0:12
4 Turun Suunnistajat 1 Vroni König-Salmi 3:36:56 2:55 4 -0:04
5 SoIK Hellas 1 Tanja Ryabkina 3:37:34 3:33 -3 0:44
6 OK Linné 1 Lina Bäckström 3:38:55 4:54 0 1:59
7 Leksands OK 1 Karin Schmalfeld 3:41:17 7:16 0 4:19
8 Tampereen Pyrintö 1 Riina Kuuselo 3:42:46 8:45 6 2:29
9 IFK Moras OK 1 Maria Bergkvist 3:42:47 8:46 3 3:07
10 NTNUI 1 Line Hagman 3:44:47 10:46 -7 7:56
11 Domnarvets GoIF 1 Karolina Höjsgaard 3:44:56 10:55 5 1:43
12 IF Thor 1 Gunilla Svärd 3:45:11 11:10 7 1:04
13 Paimion Rasti 1 Katri Kerkola 3:45:29 11:28 -3 6:12
14 Asikkalan Raikas 1 Minna Kauppi 3:46:38 12:37 10 0:07
15 Rastikarhut 1 Heli Jukkola 3:46:42 12:41 10 0:10
16 Helsingin Suunnist. 1 Mari Sane 3:46:43 12:42 2 2:51
17 Halden Skiklubb 1 Kajsa Nilsson 3:46:53 12:52 9 0:20
18 Koo-Vee 1 Paula Haapakoski 3:47:28 13:27 3 1:04
19 OK Hällen 1 Johanna Gunnarsson 3:47:52 13:51 -4 7:03
20 Tullinge SK 1 Lina Karlberg 3:48:03 14:02 -9 8:32
21 OK Ravinen 1 Radka Brozkova 3:49:25 15:24 -8 9:10
22 Kalevan Rasti 1 Anu Annus 3:50:58 16:57 20 1:26
23 Bækkelaget SK 1 Betty Ann Bjerkreim Nil 3:51:01 17:00 5 4:23
24 Hiisirasti 1 Natalia Kortzhova 3:51:02 17:01 12 2:31
25 OK Skogsfalken 1 Sofia Olsson 3:51:03 17:02 -3 4:37
26 Espoon Suunta 1 Susanna Honkanen 3:51:04 17:03 -6 5:22
27 Sävedalens AIK 1 Camilla Berglund 3:51:20 17:19 -1 4:47
28 Södertälje-Nykvarn 1 Lea Müller 3:51:42 17:41 -19 14:19
29 Halden Skiklubb 2 Ragnild Bente Andersen 3:51:44 17:43 1 4:24
30 Göteborg-Majorna 1 Helen Bridle 3:52:05 18:04 -7 5:37
31 IFK Göteborg 1 Karin Noborn 3:52:09 18:08 0 4:36
32 Fredrikstads SK 1 Emma Johansson 3:52:18 18:17 5 3:38
33 Södertälje-Nykvarn 2 Juliette Soulard 3:54:10 20:09 -4 7:08
34 Jämsän Retki-Veik. 1 Laura Hokka 3:55:00 20:59 1 6:35
35 Kristiansand OK 1 Ingvild Kravdal Gjessin 3:56:21 22:20 5 6:54
36 KFUM Örebro OK 1 Anette Carlsson 3:56:51 22:50 7 7:09
37 Lynx 1 Anne-Mari Mannila 3:57:07 23:06 -20 13:46
38 Vehkalahden Veikot 1 Reetta Lakanen 3:57:11 23:10 -6 9:27
39 Västerås SOK 1 Jenny Whitehead 4:00:44 26:43 11 7:47
40 IL Tyrving 1 Zsuzsa Fey 4:00:46 26:45 16 6:04
41 Alfta ÖSA OK 1 Sandra Pauzaite 4:00:54 26:53 0 11:23
42 Söders SOL-Tyresö 1  Natalyia Potopalska 4:01:44 27:43 32 3:47
43 DELTA 1 Elena Filatova 4:01:58 27:57 -9 13:42
44 IFK Moras OK 2 Katarina Lövgren 4:02:01 28:00 -5 12:40
45 OK Djerf 1 Åsa Zetterberg-Eriksson 4:02:07 28:06 2 10:51
46 OK Denseln 1 Charlotte Lindkvist 4:02:13 28:12 -13 14:06
47 OK Orion 1 Anna Ellfors 4:03:22 29:21 -2 13:09
48 IFK Lidingö SOK 2 Rachel Elder 4:03:24 29:23 11 8:32
49 OK Pan Århus 1 Ane Linde 4:03:29 29:28 -1 11:31
50 Heming/Njård O-lag 1 Null Null 4:03:32 29:31 2 8:56
51 IFK Umeå 1 Anna Lampinen 4:03:41 29:40 2 9:04
52 MS Parma 1 Outi Sareila 4:03:43 29:42 14 8:11
53 NTNUI 2 Inga Ekeberg Schjerve 4:04:02 30:01 -9 13:51
54 IF Femman 1 Olga Novikova 4:06:44 32:43 14 9:58
55 Ås-UMB Orientering 1 Ine Hovi 4:06:46 32:45 3 12:00
56 OK Ravinen 2 Jenni Adams 4:06:54 32:53 -1 12:13
57 Pargas IF 1 Sanna Nymalm 4:06:59 32:58 20 8:54
58 IF Thor 2 Anais Goffre 4:07:29 33:28 18 9:25
59 Halmstad OK 1 Pernilla Nilsson 4:07:52 33:51 -13 17:37
60 Tampereen Pyrintö 2 Anna Fadeeva 4:08:51 34:50 25 7:19
61 FK Friskus-Varberg 1 Helena Andersson 4:08:57 34:56 19 8:07
62 Ulricehamns OK 2 Eva Öhlund 4:09:00 34:59 1 14:00
63 Ronneby OK 1 Esther Gil Brotons 4:09:02 35:01 20 7:58
64 Sundbybergs IK 1 Annika Lundström 4:09:12 35:11 24 7:14
65 OK Linné 2 Kristina Roberto 4:09:14 35:13 21 7:24
66 SK Pohjantähti 1 Ulla Silventoinen 4:10:17 36:16 -17 17:21
67 Linköpings OK 1 Lin Eriksson 4:10:31 36:30 -5 15:36
68 IF Hagen 1 Helena Jansson 4:11:18 37:17 55 1:05
69 OK Kåre 1 Jeanette Andersson 4:11:34 37:33 -8 16:40
70 PAN-Kristianstad 1 Marie Svensson 4:11:54 37:53 2 15:03
71 FK Herkules 1 Anna Kopp 4:11:58 37:57 -6 16:55
72 Täby Ok 1 Elin Pettersson 4:12:01 38:00 -8 17:00
73 OK Tyr 2 Sandra Zurscher 4:12:33 38:32 5 13:41
74 Rajamäen Rykmentti 1 Susanna Tervo 4:12:46 38:45 1 14:45
75 Turun Suunnistajat 2 Johanna Ryynänen 4:13:02 39:01 -6 16:15
76 SOK Viljan 1 Frida Bakkman 4:13:29 39:28 13 11:25
77 Domnarvets GoIF 2 Sara Helander 4:13:34 39:33 -7 16:45
78 Midälva OK 1 Therese Sahlin 4:13:55 39:54 -21 19:11
79 Köping-Kolsva OK 1 Sara Profors 4:14:10 40:09 -12 17:31
80 Vehkalahden Veikot 2 Riikka Timperi 4:14:22 40:21 4 12:54
81 OK Landehof 1 Anne Magnusson 4:14:27 40:26 13 10:52
82 Kongsberg O-lag 1 Jorunn Teigen 4:14:38 40:37 8 12:28
83 Härlöv/Göingarna 1 Lotta Nilsson 4:14:44 40:43 -30 20:07
84 Kangasala SK 1 Jenni Joensuu-Partanen 4:15:09 41:08 -34 22:12
85 Främmestads IK 1 Stina Jansson 4:16:20 42:19 16 10:38
86 Skogslöparna 1 Helena Nordin 4:16:36 42:35 10 11:31
87 Stora Tuna IK 2 Madelene Rystedt 4:17:27 43:26 -28 22:35
88 OK Rodhen 1 Elin Sjölander 4:17:34 43:33 20 9:11
89 Rastivarsat 1 Irina Mihailko 4:17:42 43:41 36 7:21
90 Visborgs OK 1 Linnea Gustafsson 4:17:49 43:48 29 7:51
91 Storvik/Årsunda/Hedemora 1 Mari Troeng 4:17:51 43:50 -20 21:01
92 Pihkaniskat 1 Alexandra Voitenko 4:18:09 44:08 3 13:05
93 Suunta-Sepot 1 Maija Sianoja 4:18:11 44:10 5 12:47
94 Halden Skiklubb 3 Ulrikke Andersen 4:18:22 44:21 -15 18:50
95 Raumar O-lag 1 Silje Ekroll Jahren 4:18:29 44:28 29 8:10
96 IK Hakarpspojkarna 2 Johanna Jonsson 4:18:34 44:33 -5 16:17
97 Eksjö SOK 1 Carina Svensson 4:20:48 46:47 -5 17:41
98 Turebergs IF 1 Terese Herlin 4:20:59 46:58 -11 19:07
99 Järla IF OK 1 Siri Engberg 4:21:03 47:02 -26 23:07
100 Järfälla OK 1 Louise Göthfors 4:21:51 47:50 12 12:39
101 OK Hedströmmen 1 Cecilia Einarsson 4:25:06 51:05 9 16:17
102 Sundsvalls OK 1 Linda Sundin 4:25:14 51:13 5 17:31
103 OK Roxen 1 Annika Asketun 4:25:15 51:14 19 15:03
104 Lunds OK 1 Helena Lindén 4:25:30 51:29 12 15:47
105 Espoon Suunta 2 Anu Uhotoinen 4:25:36 51:35 1 18:20
106 FarumTisvilde OK 1 Camilla Bergmann 4:25:54 51:53 5 16:57
107 Nyköpings OK 1 Janine Hensman 4:25:56 51:55 22 15:16
108 Haninge SOK 1 Nina Lager 4:26:01 52:00 -15 22:50
109 Løten o-lag 1 Nina Smestad 4:26:14 52:13 -9 20:33
110 IFK Lidingö SOK 3 Linda Nääs 4:26:20 52:19 -1 17:39
111 OK Linné 3 Marie Ohlin 4:26:29 52:28 6 16:45
112 Linköpings OK 2 Cecilia Enberg 4:26:31 52:30 -31 25:40
113 Kils OK 1 Sofia Holmgård 4:26:33 52:32 40 7:52
114 Dalaportens OL 1 Linda Matsson 4:26:49 52:48 4 16:55
115 OK Skogshjortarna 1 Hanna Johansson 4:26:57 52:56 -13 21:09
116 OK Orion 2 Anna-Karin Jonsson 4:27:01 53:00 -13 20:54
117 Tullinge SK 3 Kerstin Imark 4:27:09 53:08 -18 21:31
118 Istrums SK 1 Maria Ivermark 4:27:12 53:11 8 16:50
119 Nydalens Skiklub 2 Nicole Ragvin 4:27:20 53:19 8 16:55
120 IF Thor 3 Sanna Wallenborg 4:27:24 53:23 -16 21:07
121 Tjällmo-Godegård 1 Lena Ström 4:27:28 53:27 12 16:00
122 Koo-Vee 2 Marika Hara 4:27:55 53:54 -9 18:39
123 Hagaby GoIF 1 Karin Persson 4:28:22 54:21 17 13:52
124 Lillomarka O-lag 1 Kristin Åstebøl 4:28:26 54:25 -27 23:12
125 OK Ravinen 3 Mace Neve 4:28:29 54:28 -4 18:20
126 OK Tranan 1 Jenny Martinsson 4:28:54 54:53 -6 18:48
127 OK Södertörn 1 Marielle Larsson 4:29:47 55:46 24 11:13
128 Tumba-Mälarhöjden 1 Karin Skogholm 4:29:57 55:56 31 9:04
129 Kalevan Rasti 2 Olga Trifonova 4:29:59 55:58 14 14:16
130 Gävle OK 1 Ingela Eriksson 4:30:25 56:24 4 18:15
131 Jönköpings OK 1 Marie Andersson 4:30:35 56:34 5 16:58
132 Stora Tuna IK 3 Anastaiia Danylova 4:32:12 58:11 -18 22:55
133 IK Hakarpspojkarna 3 Malin Holmqvist 4:32:17 58:16 4 18:32
134 OK Kåre 2 Malin Widelund 4:32:29 58:28 1 18:59
135 SoIK Hellas 2 Capucine Vercellotti 4:32:56 58:55 29 11:00
136 IFK Enskede 1 Nina De Boussard 4:33:11 59:10 31 10:45
137 Östersunds OK 1 Erica Johansson 4:33:23 59:22 28 11:16
138 Almby IK 1 Zdenka Stara 4:35:41 1:01:40 48 9:12
139 Alfta ÖSA OK 2 Lina Schols 4:36:14 1:02:13 13 17:38
140 Paimion Rasti 2 Signe Dambe 4:36:19 1:02:18 8 18:58
141 Sävedalens AIK 2 Lina Edh 4:37:13 1:03:12 -13 26:40
142 Kristinehamns OK 1 Emma Johansson 4:38:23 1:04:22 29 14:47
143 OK Denseln 2 Johanna Pettersson 4:38:40 1:04:39 -13 27:57
144 Täby Ok 2 Cecilia Stenfalk 4:38:48 1:04:47 -13 28:01
145 Nydalens Skiklub 3 Evgeniya Kostygova 4:39:14 1:05:13 -30 29:43
146 Åmåls OK 1 Therese Larsson 4:39:16 1:05:15 -5 23:39
147 Jönköpings OK 2 Carin Rosjö 4:40:07 1:06:06 10 19:25
148 Keravan Urheilijat 1 Kristyna Kovarova 4:40:13 1:06:12 36 14:01
149 Umeå OK 1 Elisabeth Fries 4:40:45 1:06:44 20 17:11
150 OK Hammaren 1 Anna Lundgren 4:40:52 1:06:51 -12 26:55
151 OK Skogsfalken 2 Christina Smedberg 4:40:56 1:06:55 24 16:43
152 Söders SOL-Tyresö 2 Åsa Pahlén 4:41:19 1:07:18 4 22:10
153 Växjö OK 1 Sara Gustavsson 4:41:23 1:07:22 -11 25:43
154 Konnerud I.L. 1 Marita Weierud 4:42:22 1:08:21 -8 26:26
155 NTNUI 3 Hege Holth Johannessen 4:42:26 1:08:25 -16 28:23
156 Lapuan Virkiä 1 Liisa Kujanpää 4:42:35 1:08:34 37 15:38
157 Gisle/ Burseryd 1 Martina Pettersson 4:43:44 1:09:43 5 22:03
158 Uddevalla/Ljungskile 1 Johanna Berggren 4:43:56 1:09:55 49 12:02
159 Hordaland Junior 1 Siri Sjødin Drange 4:44:25 1:10:24 -5 25:38
160 Kalmar/Lessebo 1 Lisa Palm 4:45:26 1:11:25 27 18:56
161 Köping-Kolsva OK 2 Tatiana Paramonova 4:45:30 1:11:29 27 18:57
162 OK Dacke 1 Hanna Åsander 4:45:36 1:11:35 18 19:56
163 Västvärmlands OK 1 Karin Hult 4:45:38 1:11:37 -14 27:27
164 Ärla IF 1 Ellinor Fransson 4:45:43 1:11:42 17 19:53
165 Tampereen Pyrintö 3 Laura Karhola 4:45:45 1:11:44 -20 29:54
166 Södertälje-Nykvarn 3 Ami Sjöblom 4:46:44 1:12:43 -6 25:26
167 Hämeenlinnan Suun. 1 Niina Laakso 4:47:27 1:13:26 44 14:35
168 Linköpings OK 5 Anna-Sofie Bark 4:47:33 1:13:32 44 14:31
169 Nybro OK 1 Sonja Haas 4:48:07 1:14:06 -14 29:18
170 Boxholm-Mjölby OL 1 Anneli Alenius 4:48:08 1:14:07 -26 32:21
171 Vänersborgs SK 1 Katarina Andersson 4:48:26 1:14:25 -21 30:08
172 Gävle OK 2 Åsa Jernberg 4:48:28 1:14:27 18 21:50
173 IFK Lidingö SOK 4 Tina Näsman 4:48:56 1:14:55 -10 27:14
174 OK Måsen 1 Marie Johansson 4:49:13 1:15:12 21 21:31
175 Leksands OK 2 Åsa Gahne-Spik 4:49:15 1:15:14 21 21:16
176 IF Rigor/OK Nackhe 1 Linnea Johnsson 4:49:42 1:15:41 46 12:51
177 Modum 1 Marianne Sandberg 4:50:16 1:16:15 -72 43:21
178 Skattkärrs IF 1 Anna-Karin Mattsson 4:50:18 1:16:17 61 7:14
179 Asker Skiklubb 1 Kjersti Hagen 4:50:28 1:16:27 36 16:07
180 OK Klyftamo 1 Jessica Gustafsson 4:50:36 1:16:35 -33 34:31
181 Ulricehamns OK 3 Lina Hulander 4:50:58 1:16:57 -5 26:38
182 OK Botnia 1 Linda Sundqvist 4:52:49 1:18:48 45 13:59
183 Sjövalla FK 1 Ida Svensson 4:53:03 1:19:02 25 20:36
184 Jämsän Retki-Veik. 2 Jenni Järvinen 4:53:13 1:19:12 15 24:43
185 Norrköpings AIS 1 Karin Berggren 4:53:16 1:19:15 -8 28:11
186 Lillomarka O-lag 2 Siri Strøm Engebretsen 4:53:19 1:19:18 3 26:44
187 Fossum IF 1 Bente Landmark 4:53:23 1:19:22 5 26:40
188 Hjobygden/Tibro 1 Johanna Karlsson 4:53:33 1:19:32 -22 31:23
189 Rehns BK 1 Marie Fröjd 4:53:37 1:19:36 -31 32:50
190 Bredared/SOK 68 1 Linda Gustavsson 4:53:39 1:19:38 -7 27:43
191 Västerås SOK 2 Sofia Carlsson 4:55:09 1:21:08 -13 30:02
192 Kungälvs OK 1 Kristin Ekdala 4:55:19 1:21:18 5 27:16
193 OK Milan 1 Zarah Lööf-Öhlin 4:55:23 1:21:22 1 27:43
194 Halden Skiklubb 4 Anne Haugen 4:55:35 1:21:34 -21 31:29
195 Skarpnäcks OL 1 Eva Lindmark-Molén 4:55:54 1:21:53 -63 44:54
196 Falkenbergs OK 1 Eva Gustavsson 4:59:52 1:25:51 -27 36:18
197 OK Dacke 2 Annika Josefsson 5:00:14 1:26:13 -29 37:26
198 Slavia TU Liberec 1 Verka Kominkova 5:00:55 1:26:54 16 27:01
199 OK Kolmården 1 Maria Tuomi 5:01:08 1:27:07 36 20:02
200 Trosabygdens OK 1 Kajsa Guterstam 5:01:10 1:27:09 0 32:23
201 Asikkalan Raikas 2 Marja Rantanen 5:01:15 1:27:14 28 21:34
202 OK Alehof 1 Kristin Olsson 5:01:21 1:27:20 -20 35:27
203 IF Thor 4 Elin Falk 5:01:30 1:27:29 7 28:49
204 Rävetofta/Vilse-87 1 Karna Thorsson 5:01:51 1:27:50 20 24:24
205 Markbygdens OK 1 Hanna Arnell 5:01:57 1:27:56 21 23:32
206 DELTA 2 Kristiina Manninen 5:01:59 1:27:58 -27 36:42
207 Ås-UMB Orientering 2 Ingunn Berget 5:02:06 1:28:05 14 25:20
208 OK Kullingshof 1 Christine Litzell 5:02:15 1:28:14 -5 32:07
209 Oppsal if 1 Jorun Espetvedt 5:02:18 1:28:17 -37 38:25
210 Indre Östfold OK 1 Martine Odegård 5:02:22 1:28:21 -8 32:17
211 Rånäs OK 1 Rebecca Bjärrenholt 5:02:24 1:28:23 -2 29:55
212 MS Parma 2 Airi Toivonen 5:03:09 1:29:08 -51 41:47
213 OK Denseln 3 Malin Pettersson 5:03:33 1:29:32 -15 35:22
214 Västerbergslagens 1 Catrin Jakobsson 5:03:37 1:29:36 -40 39:26
215 Härnösands OK 1 Anna-Karin Jonasson 5:03:55 1:29:54 1 29:29
216 Spring Cup OK 1 Kersti Kaerner 5:04:00 1:29:59 -11 32:46
217 Robertsf/Skellefteå 1 Linda Vesterlund 5:04:14 1:30:13 -13 34:02
218 Tullinge SK 4 Maria Bratt 5:04:15 1:30:14 10 24:42
219 Kvarnsvedens GoIF 1 Karin Malmberg 5:04:21 1:30:20 -13 32:36
220 Espoon Suunta 3 Josefin Wikström 5:04:25 1:30:24 -29 37:46
221 IFK Moras OK 3 Judith Wyder 5:04:37 1:30:36 10 24:20
222 FK Åsen 1 Britt-Marie Bengtsson 5:04:38 1:30:37 -2 27:56
223 Tumba-Mälarhöjden 2 Jenny Azstalos 5:05:00 1:30:59 0 28:04
224 Midälva OK 2 Malin Vedin 5:06:39 1:32:38 17 22:15
225 Lunds OK 2 Ingela Andersson 5:07:05 1:33:04 13 25:22
226 Sävedalens AIK 3 Birgitta Håkansson 5:10:14 1:36:13 -8 35:21
227 Trollhättans SOK 1 Agneta Berlin 5:10:15 1:36:14 10 28:36
228 Sidensjö IK 1 Linnea Nordin 5:10:29 1:36:28 -27 40:25
229 Raumar O-lag 2 Trine Bråten 5:10:44 1:36:43 -12 36:14
230 Linköpings OK 3 Yuk Kinnami 5:14:51 1:40:50 2 34:24
231 OK Tyr 3 Tone Hollowell 5:15:07 1:41:06 -6 36:52
232 OSI Orientering 1 Silje Sørbø 5:15:09 1:41:08 -2 35:14
233 Solna OK 1 Kerstin Amnell 5:19:30 1:45:29 3 38:01
234 Sundbybergs IK 2 Anna Holmström 5:22:56 1:48:55 -21 49:11
235 Turebergs IF 2 Sara Rosengren 5:23:25 1:49:24 -1 42:20
236 Hagaby GoIF 2 Jenny Winblad 5:24:01 1:50:00 -17 49:06
237 Kongsberg O-lag 2 Tine Fjogstad 5:26:56 1:52:55 3 42:55
238 IFK Enskede 2 Ida Gawell 5:27:46 1:53:45 4 43:11
239 Bredareds IF 1 Gunilla Larsson 5:29:03 1:55:02 4 42:23
240 OK Klemmingen 1 Ingela Karlsson 5:39:19 2:05:18 -7 58:43
241 Tenhult/Skogsstjärnan/Bodafors 1 Klara Wingstedt 5:08:03 1:34:02 3 21:04 Omstart 5
242 Göteborg-Majorna 2 Åsa Hagnestål 5:08:50 1:34:49 6 21:31 Omstart 5
243 Snättringe SK 1 Sofia Persson 5:09:20 1:35:19 17 15:57 Omstart 5
244 Kils OK 2 Helén Skoog 5:12:44 1:38:43 1 25:38 Omstart 5
245 OK Ravinen 4 Helene Klasson 5:12:51 1:38:50 0 25:45 Omstart 5
246 IK Gandvik 1 Anne-Marie Holmström 5:13:24 1:39:23 4 25:23 Omstart 5
247 OK Roslagen 1 Lina Andersson 5:14:09 1:40:08 4 26:02 Omstart 5
248 Söders SOL-Tyresö 3 Mirja Andersson 5:14:18 1:40:17 11 21:15 Omstart 5
249 Vallentuna/Össeby 1 Marianne Carlberg 5:16:16 1:42:15 22 15:25 Omstart 5
250 Bredaryds SOK 1 Anna Karlsson 5:16:19 1:42:18 5 25:52 Omstart 5
251 NTNUI 4 Astrid Fugleneb 5:16:26 1:42:25 6 25:21 Omstart 5
252 Linköpings OK 4 Josefine Lindström 5:17:41 1:43:40 0 29:32 Omstart 5
253 IK Ymer 1 Lina Jogeland 5:17:47 1:43:46 12 21:24 Omstart 5
254 Ankarsrum/Gamleby/Västervik 1 Anna Johansson 5:17:49 1:43:48 14 20:58 Omstart 5
255 Nyköpings OK 2 Lena Pettersson 5:18:56 1:44:55 3 26:04 Omstart 5
256 Tampereen Pyrintö 4 Senni Saarikko 5:19:43 1:45:42 5 25:40 Omstart 5
257 IF Hagen 2 Maria Widmark 5:20:25 1:46:24 5 25:17 Omstart 5
258 Örkelljunga/Boken 1 Marie Adolfsson 5:20:55 1:46:54 8 24:08 Omstart 5
259 Pohjankyrön Rasti 1 Tiina Hemminki 5:22:23 1:48:22 8 25:33 Omstart 5
260 Tullinge SK 5 Matilda Thorsson 5:23:14 1:49:13 -4 32:44 Omstart 5
261 OK Älvsjö Örby 1 Margareta Wadin 5:23:28 1:49:27 8 26:25 Omstart 5
262 Eiker ol 1 Anita Hanssen 5:23:55 1:49:54 8 25:36 Omstart 5
263 MS Parma 3 Minna Oinas 5:24:41 1:50:40 -10 35:32 Omstart 5
264 Ballerup OK 1 Ann-Cathrin Degn 5:25:11 1:51:10 -1 29:13 Omstart 5
265 Kristiansand OK 2 Leni Nilsen 5:26:59 1:52:58 -18 39:52 Omstart 5
266 Dalaportens OL 2 Ann-Sofi Hofling 5:27:38 1:53:37 -17 39:44 Omstart 5
267 Nydalens Skiklub 4 Siri Selvig 5:28:23 1:54:22 14 21:17 Omstart 5
268 Avesta OK 1 Therese Tillenius 5:28:26 1:54:25 6 23:31 Omstart 5
269 Tupakkiaron Kilpa. 1 Ida Stenlund 5:29:23 1:55:22 17 20:56 Omstart 5
270 Västerås SOK 3 Anna Dahlgren 5:33:20 1:59:19 6 27:56 Omstart 5
271 Järla IF OK 3 Lena Jansson 5:33:26 1:59:25 11 26:10 Omstart 5
272 Kokkolan Suunnist. 1 Mia Vikström 5:34:47 2:00:46 16 25:28 Omstart 5
273 GoIF Tjalve 1 Hillevi Luks 5:34:52 2:00:51 2 29:36 Omstart 5
274 IF Thor 5 Ingert Svärd 5:34:57 2:00:56 18 21:43 Omstart 5
275 Arboga OK / Köping-Kolsva OK 1 Karina Regborn 5:35:14 2:01:13 2 29:46 Omstart 5
276 OK Kontinent 1 Helene Nyberg 5:35:16 2:01:15 11 26:17 Omstart 5
277 OK Linné 4 Karin Åhlén 5:35:25 2:01:24 12 25:11 Omstart 5
278 OK Österåker 1 Marie Strand 5:35:35 2:01:34 -6 31:51 Omstart 5
279 OK Gipen 1 Maria Olausson 5:38:20 2:04:19 1 31:58 Omstart 5
280 Jalasjärven Jalas 1 Null Null 5:39:04 2:05:03 16 25:25 Omstart 5
281 OK Skogshjortarna 2 Suzy Larsson 5:39:52 2:05:51 4 31:37 Omstart 5
282 Løten o-lag 2 Ragnhild Vik Sævig 5:41:02 2:07:01 16 27:01 Omstart 5
283 Oppsal if 2 Siri Flatekval 5:41:24 2:07:23 16 21:22 Omstart 5
284 Ronneby OK 2 Maria Gustavsson 5:42:29 2:08:28 20 16:06 Omstart 5
285 ASS Raisu Lumous 1 Sally Mchalsted N.N. 5:42:49 2:08:48 25 15:05 Omstart 5
286 Gotlands Bro OK 1 Monica Steen 5:43:35 2:09:34 11 29:50 Omstart 5
287 Hamar OK 1 Ida Hjorth 5:44:41 2:10:40 -4 37:20 Omstart 5
288 Forsa OK 1 Mia Hellström 5:45:24 2:11:23 12 25:14 Omstart 5
289 Skogsluffarnas OK 1 Catrin Johnson 5:45:44 2:11:43 -10 39:59 Omstart 5
290 Rasti-Kurikka 1 Leena Ojala 5:45:48 2:11:47 3 32:33 Omstart 5
291 OK Moss 1 Monica Johansen 5:48:26 2:14:25 -13 42:43 Omstart 5
292 IF Hallby SOK 1 Hillevi Eriksson 5:50:05 2:16:04 9 29:45 Omstart 5
293 Växjö OK 2 Anna Karlsson 5:50:51 2:16:50 -39 1:01:15 Omstart 5
294 OK Enen 1 Monica Olsson 5:52:57 2:18:56 14 25:35 Omstart 5
295 Garphyttans IF 1 Torun Pahlm 5:53:38 2:19:37 14 26:15 Omstart 5
296 Järfälla OK 2 Lina Berglund 5:53:54 2:19:53 9 27:20 Omstart 5
297 Tumba-Mälarhöjden 3 Linda Ruthström 5:54:22 2:20:21 -2 40:53 Omstart 5
298 OK Rodhen 3 Karin Jansson 5:54:23 2:20:22 13 26:37 Omstart 5
299 Jalasjärven Jalas 2 Paivi Mäkineste-Mäkelä 5:58:01 2:24:00 13 29:27 Omstart 5
300 Väsby OK 1 Pia Boudrié 5:58:57 2:24:56 6 32:01 Omstart 5
301 OK Alehof 2 Sara Pedersen 6:02:19 2:28:18 13 27:08 Omstart 5
302 Sigtuna OK 1 Åsa Berg 6:02:28 2:28:27 5 35:25 Omstart 5
303 Vänersborgs SK 2 Johanna Stolt 6:03:18 2:29:17 12 25:55 Omstart 5
304 Skogslöparna 2 Kristina Josefsson 6:03:19 2:29:18 -20 55:37 Omstart 5
305 OK Kolmården 2 Anna Brunell 6:03:36 2:29:35 10 26:13 Omstart 5
306 BSI Orientering 1 Maaike Van Langen 6:06:11 2:32:10 -42 1:09:59 Omstart 5
307 Rasti-Jussit 1 Anu Kuuttila 6:14:30 2:40:29 -17 1:01:41 Omstart 5
308 Lidköpings VSK 1 Lisa-Maria Larsson 6:14:41 2:40:40 -35 1:09:48 Omstart 5
309 OK Rodhen 2 Gabriella Melin 6:17:31 2:43:30 9 25:09 Omstart 5
310 Länna IF 1 Marita Karlsson/Mood 6:18:02 2:44:01 -7 55:55 Omstart 5
311 OK Ravinen 5 Eva Alm 6:20:44 2:46:43 6 32:03 Omstart 5
312 Rånäs OK 2 Anki Pousette 6:29:19 2:55:18 -10 1:08:54 Omstart 5
313 Rotebro IS OK 1 Jenny Eliasson 6:32:01 2:58:00 7 23:29 Omstart 5
314 OK Djerf 2 Ann-Sofie Welander 6:36:37 3:02:36 -1 1:07:58 Omstart 5
315 Kyrös-Rasti 2 Kirre Palmi 6:46:54 3:12:53 8 25:56 Omstart 5
316 Trollhättans SOK 2 Bodil Ahlström 6:49:01 3:15:00 3 55:42 Omstart 5
317 Björkfors Goif 1 Johanna Östlin 6:50:00 3:15:59 5 29:17 Omstart 5
318 OK Linné 5 Lena Nilsson 6:51:42 3:17:41 3 35:11 Omstart 5
IFK Lidingö SOK 1 Emma Dahlstedt Utgått
IK Hakarpspojkarna 1 Lena Eliasson Utgått
OK Tyr 1 Lisa Johansson Utgått
Fredrikstads SK 2 Hilda Stenberg Utgått
Tullinge SK 2 Kicki Skog Utgått
IL Tyrving 2 Frida Frosk Utgått
Närpes OK 1 Olga Shibanova Utgått
Saarijärven Pullistus 1 Suvi Sironen Utgått
SOL Tranås 1 Jonna Samuelsson Utgått
Järla IF OK 2 Anna Hall Utgått
Notodden O-lag 1 Malin Wästlund Utgått
Snättringe SK 2 Nadja Dahlström Utgått
Tidaholms SOK Sisu 1 Anna Isaksson Utgått
Helsingborgs SOK 1 Josefine Eriksson Utgått
Hedrum OL 1 Tone Grande Utgått
OK Löftan 1 Josefin Antonsson Utgått
OK Stigen 1 Åsa Wadensjö Leo Utgått
Haninge SOK 2 N.N N.N Utgått
Falköpings AIK 1 Emelie Dahlberg Utgått
GoIF Tjalve 2 Karin Axi Utgått
Almby IK 2 Terese Back Utgått
Motala AIF-OL 1 Petra Korall Utgått
Långhundra IF 1 Petra Olander Utgått
Kyrös-Rasti 1 Heidi Sarvijärvi Utgått
Katrineholms OK 1 Agneta Grönlund Utgått
OK Hällen 2 Charlotte Bouchet Utgått
NTNUI 5 Utgått
Malmö OK 1 Jennica Senneberg Utgått
Gudhems IF 1 Malin Persson Utgått
IFK Göteborg 2 Åsa Holmstrand Ollander Utgått
IFK Lidingö SOK 5 Eva Emanuelsson Utgått
Bækkelaget SK 2 Ingunn Elisabeth Edstrø Utgått
FarumTisvilde OK 2 Utgått
PAN-Kristianstad 2 Utgått
Kangasala SK 2 Eveliina Muukkonen Utgått
Kolbotn o Skimt OL 1 Lise Byom-Nilssen Utgått
Södertälje-Nykvarn 4 Utgått
Malung/Vansbro 1 Null Null Utgått
Angelniemen Ankku. 1 Maria Rantala Utgått
Sundsvalls OK 2 Vakant N.N. Utgått
Främmestads IK 2 Karin Andersson Utgått
Bromma-Vällingby 1 Vakant Utgått
OK Hällen 3 Ingela Hagfalk Utgått
Gustavsbergs IF 1 Ej startat
OK Ravinen 6 Ej startat
OK Landehof 2 Ej startat
Söderhamns OK 1 Ej startat
IK Hakarpspojkarna 4 Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with