GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2006, Knottebo

Den 61:a herrkavlen, 30:e damkavlen, 15:e ungdomskavlen och tredje veterankavlen avgjordes 29-30 april i Knottebo på gränsen mellan Askersunds och Hallsbergs kommuner.

Klass: Herrar (114 km)

Uti sydnerikes skogar och myrar de tunga sedan sekler och o-ring så sägenomspunna ska dagens och nattens 10MILA stigfinnarkamp bli ett minne som får oss att jubla och sjunga
Hans Hacksell

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (36 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Veteran

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Ställning efter sträcka 3 Ungdom 2006

Pl Lag Löpare Tid Efter +/- +/-
1 Stora Tuna IK 1 Cajsa Grape 1:25:25 0:00 0 0:00
2 Täby Ok 1 Lisa Larsen 1:27:56 2:31 62 -2:16
3 OK Ravinen 1 Frida Forsberg 1:28:06 2:41 23 -0:35
4 Tampereen Pyrintö 1 Lotta Karhola 1:28:41 3:16 33 -0:20
5 MS Parma 1 Tiia Miettinen 1:29:50 4:25 3 3:03
5 IFK Moras OK 1 Katarina Svahn 1:29:50 4:25 14 1:25
7 OK Klemmingen 1 Julia Davidsson 1:30:18 4:53 8 2:21
8 Tullinge SK 1 Johanna Lönnkvist 1:30:23 4:58 -3 4:02
9 OK Enen 1 Angelica Rask 1:31:01 5:36 14 2:32
10 Täby Ok 3 Christina Lövald Hellbe 1:31:09 5:44 49 1:08
11 Forsa OK 1 Ida Forsgren 1:32:03 6:38 14 3:25
12 Konnerud I.L. 1 Synne Baklid 1:32:11 6:46 2 4:31
12 OK Skogsfalken 1 Mia Kaisajuntti 1:32:11 6:46 9 3:44
14 OK Kåre 1 Rebecka Adolfsson 1:32:14 6:49 -7 5:29
15 Nydalens Skiklub 1 Christine Turter Sandvo 1:32:19 6:54 -11 6:04
16 Hagaby GoIF 1 Lovisa Larsson 1:32:27 7:02 12 3:45
17 Asker Skiklubb 1 Live Lindemark 1:32:28 7:03 6 3:59
18 Tullinge SK 2 Lovisa Adolfsson 1:32:31 7:06 -7 5:01
19 Ås-UMB Orientering 1 Ingvild Maalen Johansen 1:32:38 7:13 2 4:11
20 Kolbotn o Skimt OL 1 Linn Hokholt 1:32:41 7:16 6 4:00
21 OK Tyr 1 My Westlund 1:33:52 8:27 52 2:41
22 Halden Skiklubb 2 Ane-Sofie Næss Bjørgul 1:35:08 9:43 24 5:31
23 OK Måsen 1 Kajsa Hammarström 1:35:10 9:45 18 5:39
24 Konnerud I.L. 2 Andrea Amundsen 1:35:11 9:46 79 2:57
25 OK Skogsfalken 2 Lina Blomqvist 1:35:13 9:48 -8 6:55
26 Helsingborgs SOK 1 Anna Åhlin 1:35:15 9:50 -23 9:01
27 Mariestads FK 1 Nathalie Rygh 1:35:18 9:53 29 5:25
27 Lillomarka O-lag 1 Mari Skoglund Godal 1:35:18 9:53 61 3:30
29 IL Tyrving 2 Hanna Kristine H Lindse 1:35:23 9:58 -20 7:57
30 Eksjö SOK 1 Therese Klintberg 1:35:27 10:02 2 6:40
31 Järla IF OK 1 Linnea Längberg 1:35:34 10:09 70 3:21
32 Raumar O-lag 2 Oda Wennemo 1:35:47 10:22 89 1:26
33 Nydalens Skiklub 2 Ingerid Paulsen Lundin 1:35:51 10:26 -20 8:17
34 Fossum IF 1 Oda Modalsli 1:35:53 10:28 -28 9:26
35 Kyrös-Rasti 1 Emmi Nisula 1:35:55 10:30 -5 7:11
35 IFK Moras OK 2 Lisa Hallberg 1:35:55 10:30 33 5:34
37 Sundbybergs IK 1 Emma Carlsson 1:35:56 10:31 69 3:35
38 Finspångs SOK 1 Carin Rosander 1:35:58 10:33 47 4:12
39 FK Åsen 1 Frida Nilsson 1:36:00 10:35 3 6:27
40 Indre Östfold OK 1 Tonje Hermansen 1:36:04 10:39 21 5:59
41 FK Herkules 2 Ylva Fonselius 1:36:13 10:48 38 4:34
42 Gamleby OK 1 Stina Persson 1:36:15 10:50 -32 8:48
43 Ringsjö/Lund/Kontinent 2 Malin Jensen 1:36:17 10:52 73 2:24
44 OK Orient 1 Charlotta Linnaila 1:36:22 10:57 -15 7:39
45 Halden Skiklubb 4 Stine Kildebo 1:36:26 11:01 66 2:53
46 Kolbotn o Skimt OL 2 Ida Byom-Nilssen 1:36:32 11:07 58 4:14
47 Motala AIF-OL 1 Åsa Axèn 1:36:33 11:08 46 4:30
48 Linköpings OK 1 Annika Ledskog 1:36:34 11:09 14 6:27
49 Bromma-Vällingby 1 Helena Karlsson 1:36:38 11:13 37 4:51
50 Forsa/Ljusdal 1 Matilda Wästholt 1:36:42 11:17 31 5:01
51 OK Moss 1 Anette Woodward 1:36:49 11:24 7 6:53
52 OK Tranan 1 Evelina Nilsson 1:36:53 11:28 40 4:51
53 Kristiansand OK 2 Anneke Hald Bjørgum 1:36:54 11:29 -1 7:03
54 Nyköpings OK 2 Julia Bergström 1:36:59 11:34 -2 7:08
55 Nyköpings OK 1 Kristin Hylander 1:37:01 11:36 -37 8:39
56 Lerums SOK 1 Lovisa Nilsson 1:37:02 11:37 -5 7:14
57 Uddevalla OK 1 Rebecka Bejbom 1:37:18 11:53 27 5:34
58 Tjällmo-Godegård 1 Jessica Augustsson 1:37:20 11:55 16 6:08
59 Sandefjord O-klubb 3 Solfrid Helgesen 1:37:28 12:03 -21 8:18
60 Tullinge SK 3 Karolin Ohlsson 1:37:47 12:22 71 2:20
61 Halden Skiklubb 1 Julie Andersen 1:37:52 12:27 64 3:10
62 Helsingin Suunnist. 1 Nelli Hietaoja 1:37:55 12:30 -7 8:03
62 Järla IF OK 2 Ellen Jansson 1:37:55 12:30 54 4:02
64 OK Klemmingen 2 Annika Johnsson 1:37:56 12:31 51 4:09
65 Kongsberg O-lag 1 Lise Bagstevold 1:37:59 12:34 64 2:54
66 Rajamäen Rykmentti 1 Ilona Lehtinen 1:38:21 12:56 -14 8:30
67 Haninge SOK 1 Frida Ottosson 1:38:27 13:02 -3 8:15
68 Tampereen Pyrintö 3 Saana Vahvelainen 1:39:00 13:35 26 6:52
69 Skattkärrs IF 1 Hanna Johansson 1:39:02 13:37 31 6:50
70 Trollhättans SOK 1 Linda Westerberg 1:39:03 13:38 -13 9:08
71 Robertsfors IK 1 Frida Vesterlund 1:39:21 13:56 0 8:54
72 Rånäs OK 2 Alexandra Bjärrenholt 1:39:23 13:58 82 1:41
73 Spring Cup OK 1 Anne Nørskov 1:39:26 14:01 -39 10:35
74 Malung/Vansbro 1 Maria Bois 1:39:27 14:02 -5 9:03
75 OK Ravinen 2 Gabriella Holmström 1:39:32 14:07 -39 10:33
76 Raumar O-lag 3 Vilde Dalgaard 1:39:33 14:08 33 7:03
77 Espoon Suunta 1 Venla Tahvanainen 1:39:39 14:14 4 7:58
78 IL Tyrving 1 Marianne Engseth 1:39:42 14:17 -62 11:37
79 Pargas IF 1 Frida Lönnberg 1:39:46 14:21 17 7:36
80 Gjö-Vard OL 1 Marthe Ruttenborg 1:39:59 14:34 -1 8:20
81 Oppsal if 1 Henrikke Emilsson 1:40:01 14:36 -61 11:35
82 Raumar O-lag 5 Silje Bråten 1:40:09 14:44 16 7:58
83 Södertälje-Nykvarn 2 Sofia Ek-Larsson 1:40:10 14:45 -16 9:52
84 KFUM Örebro OK 1 Lovisa Öst 1:40:12 14:47 -41 10:38
85 MS Parma 3 Saana Taimisto 1:40:13 14:48 5 8:13
86 OK Njudung 1 Emma Rosén 1:40:18 14:53 33 6:23
86 Fredrikstads SK 2 Trine Skjeltorp 1:40:18 14:53 -46 10:55
88 OK Tyr 2 Sofia Levin 1:40:21 14:56 -5 8:39
89 Hjärnarps GH OL 1 Elin Svensson 1:40:29 15:04 -12 9:13
90 Linköpings OK 2 Sarah Tibell 1:40:45 15:20 56 3:48
91 Stora Tuna IK 3 Malin Rylander 1:41:03 15:38 35 6:12
91 Turun Suunnistajat 1 Sanna Laaksonen 1:41:03 15:38 7 8:52
93 Södertälje-Nykvarn 1 Amanda Karlsson 1:41:08 15:43 -21 9:58
94 IK Gandvik 1 Jenny Furusköld 1:41:18 15:53 28 6:51
95 Ås-UMB Orientering 2 Julie Laurendz 1:41:20 15:55 -49 11:43
96 Halden Skiklubb 3 Fredrikke Nohr Moth 1:41:23 15:58 41 5:04
97 OK Denseln 1 Ida Lindkvist 1:41:25 16:00 88 1:16
98 Eksjö SOK 2 Sophie Tritschler 1:41:30 16:05 68 3:15
99 DELTA 1 Jenny Puputti 1:41:35 16:10 -29 11:09
100 Tullinge SK 4 Johanna Persson 1:41:54 16:29 80 2:44
101 Södertörn/Snättr. 1 Louise Markstedt 1:41:55 16:30 55 4:07
102 Midälva OK 1 Amanda Eskebaek 1:41:56 16:31 29 6:29
103 Helsingborgs SOK 2 Ebba Roos 1:42:11 16:46 2 9:51
104 MS Parma 2 Laura Juntunen 1:42:37 17:12 84 2:05
105 Vingåkers OK 1 Lisa Karlsson 1:42:50 17:25 15 8:48
106 Järbo OK 1 Annika Helgesen 1:42:54 17:29 -17 11:01
107 Løten o-lag 1 Unni Øygard 1:42:56 17:31 -59 13:16
108 OK Alehof 2 Josefin Bergagård 1:43:06 17:41 5 9:26
109 IK Hakarpspojkarna 1 Hanna Bladh 1:43:08 17:43 -74 14:12
110 Kongsberg O-lag 2 Christina Kasin 1:43:15 17:50 67 4:32
110 IFK Lidingö SOK 1 Cecilia Emanuelsson 1:43:15 17:50 -44 12:58
112 Rotebro IS OK 1 Ramona Hansson-Järnving 1:43:24 17:59 2 9:40
113 Østmarka OK 1 Elise Rivenes Hagen 1:44:51 19:26 27 8:14
114 Ärla IF 1 Sofia Grawé 1:44:55 19:30 65 5:46
115 OK Linné 1 Hanna Axelsson-Meyerson 1:45:08 19:43 9 10:29
116 Pihkaniskat 1 Johanna Hulkkonen 1:46:07 20:42 29 9:19
117 Fossum IF 3 Henriette Blomhoff 1:46:10 20:45 10 11:10
118 Fossum IF 2 Marie Langgård 1:46:24 20:59 -75 16:50
119 Tampereen Pyrintö 4 Sonja Kyrölä 1:46:27 21:02 67 6:15
119 Pihkaniskat 2 Miisa Kekkinen 1:46:27 21:02 25 9:43
121 Lillomarka O-lag 2 Reidunn Persdatter Ødeg 1:46:28 21:03 -110 18:58
122 Skarpnäcks OL 1 Karin Egeltoft 1:46:31 21:06 33 8:44
123 Skarpnäcks OL 2 Emma Zetterström 1:46:34 21:09 55 7:28
124 OK Hällen 1 Karin Karlsson 1:46:35 21:10 12 10:20
125 OK Hällen 2 Jessica Olsson 1:46:37 21:12 14 10:07
126 Tureberg/Väsby 1 Frida Forshällen 1:46:49 21:24 -3 12:20
127 Långhundra IF 1 Sara Bengtsson 1:46:50 21:25 20 9:35
128 Notodden O-lag 1 Iris Fossøy 1:46:57 21:32 5 11:20
129 SK Pohjantähti 1 Saana-Maria Rahko 1:47:00 21:35 36 8:51
129 OK Kolmården 1 Linn Bränneby 1:47:00 21:35 12 10:22
131 Paimion Rasti 2 Jonna Helin 1:47:02 21:37 -40 15:01
132 OK Nolaskogsarna 2 Anette Nyström 1:47:03 21:38 31 8:57
133 Västerås SOK 1 Madelene Ahlström 1:47:07 21:42 16 9:46
134 Kongsberg O-lag 3 Frida Volden 1:47:34 22:09 -58 16:20
135 Ok Raseborg 1 Hanna Söderström 1:48:36 23:11 34 10:17
135 Örkelljunga FK 1 Jenny Björk 1:48:36 23:11 59 7:16
137 Västerbergslagens 1 Frida Winterås 1:48:38 23:13 13 11:10
138 Kils OK 1 Anna Lundqvist 1:48:43 23:18 -60 17:07
139 Tampereen Pyrintö 2 Venla Niemi 1:48:46 23:21 83 1:48
140 Järla IF OK 3 Malin Sandström 1:48:56 23:31 65 5:30
141 OK Alehof 1 Therese Modig 1:49:31 24:06 -34 17:07
142 Spring Cup OK 2 Caroline Konring 1:49:39 24:14 -7 13:46
142 Gotlands Bro OK 1 Benita Hansson 1:49:39 24:14 64 6:12
144 Söderhamn/Alfta ÖSA 1 Bente Rost 1:49:45 24:20 67 5:41
145 Markbygdens OK 1 Tove Udd 1:49:49 24:24 29 11:18
146 Forsa OK 2 Hanna Börjesson 1:49:55 24:30 53 7:40
147 Ankarsrum/Gamleby/Västervik 1 Daniel Pettersson 1:50:03 24:38 68 4:22
148 Stora Tuna IK 4 Sofia Eriksson 1:50:13 24:48 33 10:13
149 IFK Moras OK 3 Magdalena Olsson 1:50:17 24:52 41 9:37
150 Gävle OK 2 Erika Herbert 1:50:26 25:01 52 7:44
151 OK Klyftamo 1 Ida Larsson 1:50:28 25:03 -149 24:55
152 Sigtuna OK 1 Karin Hedin 1:50:30 25:05 5 12:40
153 Garphyttans IF 1 Hanna Larsson 1:50:34 25:09 20 12:04
154 Lerums SOK 2 Malin Hedberg 1:50:36 25:11 35 9:59
155 Kolbotn o Skimt OL 3 Mia Løvland 1:50:40 25:15 -21 14:49
156 Sandefjord O-klubb 2 Kristine Fjeldbo 1:50:46 25:21 14 12:25
157 Sandefjord O-klubb 1 Katrine Eliassen 1:50:48 25:23 -6 13:16
158 Stora Tuna IK 5 Hanna Nilsson-Lindgren 1:50:56 25:31 4 12:54
159 Vänersborgs SK 1 Evelina Johansson 1:50:59 25:34 1 13:02
160 Linköpings OK 3 Frida Karlsson 1:51:03 25:38 -8 13:30
161 OK Djerf 1 Therese Westher 1:51:22 25:57 47 7:31
162 OK Tyr 3 Josefin Bengtsson 1:51:25 26:00 -19 14:43
163 Tjällmo-Godegård 2 Lisa Israelsson 1:51:34 26:09 -133 22:50
164 Bromma-Vällingby/Lidingö 2 Matilda Tarandi 1:51:45 26:20 -52 18:07
165 OK Nackhe 1 Sara Skyggeson 1:52:48 27:23 42 9:19
166 IS Kullen 1 Matilda Stensson 1:52:52 27:27 27 11:34
167 Helsingin Suunnist. 2 Veera Priha 1:52:55 27:30 34 10:17
168 Järla IF OK 4 Klara Hall 1:53:01 27:36 59 5:27
169 Pargas IF 2 Mirella Pahlman 1:53:19 27:54 45 7:55
170 Turun Suunnistajat 2 Taija Hintukainen 1:53:43 28:18 -69 21:30
171 Rotebro IS OK 2 Sofie Redtzer 1:53:55 28:30 -53 20:01
172 Fossum IF 4 Ida Jahren Herud 1:54:19 28:54 -122 24:36
173 Länna IF 1 Lisa Karlsson/Mood 1:54:32 29:07 -134 25:17
174 Kristiansand OK 1 Solveig Blandkjenn 1:54:37 29:12 -3 16:13
175 OK Rodhen 1 Malin Jacobsson 1:54:51 29:26 51 7:25
176 Hallstahammars OK 1 Gabriella Wadman 1:54:54 29:29 22 12:43
177 Lierbygda o-lag 1 Maren Haverstad 1:55:22 29:57 78 4:10
178 OK Ravinen 3 Anette Önerud 1:55:29 30:04 42 9:31
179 Täby Ok 2 Hedvig Markgren 1:55:36 30:11 71 5:52
180 Domnarvets GoIF 1 Frida Emanuelsson 1:55:47 30:22 -22 17:52
181 OK Klyftamo 2 Maria Markendahl 1:55:49 30:24 -85 23:39
182 Boxholm-Mjölby OL 1 Erika Thoor 1:55:53 30:28 -122 25:51
182 Kristiansand OK 3 Torunn Birkenes 1:55:53 30:28 10 15:08
184 Linköpings OK 4 Jenny Stenström 1:55:54 30:29 -31 18:18
185 Lynx 1 Tiina Huhta 1:55:55 30:30 -13 17:26
186 Lillomarka O-lag 3 Siv Borum 1:55:57 30:32 -22 17:50
187 Täby Ok 4 Malin Lindeborg 1:56:21 30:56 16 13:30
188 Katrineholms OK 1 Anna Magnell 1:56:59 31:34 8 15:07
189 OK Tyr 4 Elin Sandahl 1:57:10 31:45 -2 16:40
190 Indre Östfold OK 2 N N 1:57:30 32:05 -127 27:19
191 Spring Cup OK 3 Karoline Foverskov 1:58:43 33:18 -116 27:30
192 Sundbybergs IK 2 Matilda Schuetz 1:58:49 33:24 -82 26:17
193 Kyrös-Rasti 2 Riikka Sieppi 1:58:55 33:30 -65 23:51
194 OK Nolaskogsarna 1 Malin Andersson 2:00:08 34:43 77 4:12
195 IF Hagen 1 Ellen Larsson 2:00:14 34:49 15 16:21
196 Skogslöparna 2 Henrika Wiksten 2:00:22 34:57 -13 20:17
197 SOL Tranås 1 Josefine Larsson 2:00:31 35:06 37 12:21
198 Fossum IF 5 Lea Tonjer 2:00:38 35:13 -149 30:57
199 Tumba-Mälarhöjden 1 Hanna Käll 2:00:41 35:16 -31 22:23
200 Notodden O-lag 2 Anne Marthe Thorbjørnse 2:00:52 35:27 39 12:21
201 Nyköpings OK 3 Karin Pettersson 2:01:03 35:38 -25 22:27
202 Sjövalla/Tolered-U 1 Anna Wallin 2:02:00 36:35 14 16:13
203 Hamar OK 1 Bente Volden 2:02:21 36:56 43 12:41
204 Ballerup OK 1 Line Ingerslev 2:02:22 36:57 38 13:32
205 OK Roxen 1 Amanda Thellsén 2:02:23 36:58 55 10:17
206 Laxå OK 1 Rebecka Höög 2:02:28 37:03 12 16:35
207 Leksands OK 1 Frida Erkers 2:02:37 37:12 47 11:34
207 OK Djerf 2 Anna Brodin 2:02:37 37:12 17 15:20
209 OK Linné 5 Linnéa Nilsson 2:02:54 37:29 19 15:17
210 SOL Tranås 2 Linnea Axelsson 2:03:32 38:07 27 15:07
211 FK Herkules 1 Rebecka Höglund 2:03:38 38:13 19 15:56
212 Hjärnarps GH OL 2 Frida Hedin 2:03:44 38:19 -12 21:23
213 Helsingin Suunnist. 3 Saana Karjalainen 2:03:45 38:20 18 16:01
214 Porsgrunn OL 2 Kjersti Westin 2:03:59 38:34 -39 25:24
215 Ringerike O-lag 2 Marita Lilja Grønhovd 2:04:17 38:52 17 16:22
216 OK Älgen 1 Astri Magnussen 2:04:20 38:55 33 14:37
217 OK Linné 3 Anna Linde 2:04:38 39:13 -33 24:31
218 OK Linné 2 Torun Swenning 2:05:28 40:03 10 17:51
219 Hedrum OL 3 Marit Grammeltvedt 2:05:32 40:07 -89 30:08
220 Konnerud I.L. 5 Stine Helene Arnesen 2:06:53 41:28 32 16:05
221 Oppsal if 2 Åshild Kapperud 2:07:09 41:44 48 12:09
222 Fredrikstads SK 1 Nikoline Bromander 2:07:24 41:59 -18 24:30
223 OK Skogshjortarna 1 Olivia Bengtsson 2:07:41 42:16 -32 26:58
224 Västerås SOK 3 Amanda Utter 2:07:57 42:32 38 15:48
225 IF Sturla 1 Synne Svendsen 2:09:25 44:00 28 18:31
226 Ringerike O-lag 1 Hanne D. Kihle 2:09:29 44:04 38 15:54
227 KFUM Örebro OK 2 Kristin Carbonnier 2:09:32 44:07 48 11:40
228 Porsgrunn OL 1 Astri Marie Remme 2:09:38 44:13 52 9:53
229 Skogslöparna 1 Ida Sandström 2:09:42 44:17 22 19:32
230 Rånäs OK 1 Frida Stenbäck 2:09:43 44:18 -49 29:43
231 OK Kolmården 2 Isabella Netz 2:09:49 44:24 12 20:56
232 OK Tylöskog 1 Anna Algotsson 2:10:11 44:46 -9 22:57
233 MS Parma 4 Anniina Sinkkonen 2:10:19 44:54 12 21:21
234 OK Gipen 3 Ylva Wängdahl 2:11:35 46:10 -13 25:19
235 Gamleby OK 3 Lina Holgersson 2:11:39 46:14 -19 25:52
236 Ronneby OK 1 Margrete Aspvall 2:12:19 46:54 1 23:54
237 Örkelljunga FK 2 Jonna Johansson 2:12:25 47:00 29 17:44
238 IK Gandvik 2 Hannah Karling 2:12:27 47:02 -72 34:12
239 Leksands OK/IK Jarl 1 Marie Spångmyr 2:12:28 47:03 51 5:33
240 Hjobygdens OK 1 Eric Lindblad 2:12:37 47:12 -28 27:49
241 OK Enen 2 Sofia Forngren 2:13:55 48:30 33 16:16
242 Hedrum OL 1 Mia Endresen 2:14:08 48:43 -104 37:48
242 Keravan Urheilijat 1 Saanamari Manneri 2:14:08 48:43 34 15:08
244 Skarpnäcks OL 3 Minna Sahlsten 2:14:25 49:00 12 23:12
245 OK Nackhe 2 Sofie Larsson 2:14:30 49:05 -37 30:39
246 OK Skogshjortarna 2 Jessica Johansson 2:14:49 49:24 -213 46:01
247 Tibro AIK SOK 1 Emilia Henrysson 2:14:53 49:28 11 22:57
248 Ballerup OK 2 Eva Caspersen 2:15:27 50:02 20 20:42
249 Hagaby GoIF 3 Karin Börgel 2:15:40 50:15 14 22:08
250 OK Gipen 1 Ida Horst 2:17:05 51:40 7 25:36
251 Stenungsu/Kungälv 1 Lovisa Birath 2:17:21 51:56 -4 27:40
252 Kvarnsvedens GoIF 1 Ingrid Stigsmark 2:17:23 51:58 -34 31:30
253 OK Måsen 2 Emma Freij 2:17:29 52:04 19 19:59
254 Trosabygdens OK 1 Linnea Nord 2:20:43 55:18 40 11:54
255 Västerås SOK 2 Anton Rooth 2:21:02 55:37 33 16:20
256 Turun Suunnistajat 3 Vera Österman 2:21:03 55:38 14 25:33
257 Saarijärven Pullistus 1 Santeri Tarvainen 2:21:13 55:48 16 23:39
258 Kyrös-Rasti 3 Taru Suonurmi 2:21:46 56:21 1 29:42
259 DELTA 2 Suvi Sallinen 2:22:59 57:34 2 30:51
260 Hagaby GoIF 5 Frida Karlsson 2:23:06 57:41 -20 34:24
261 OK 64 Torpa 1 Emma Karlsson 2:24:20 58:55 -119 47:39
262 Västerbergslagens 2 Jennie Karlsson 2:25:06 59:41 -21 36:21
263 Stenungsu/Kungälv 2 Elin Winberg 2:25:14 59:49 4 30:30
264 Varegg IL 1 Gunhild Rogne Halland 2:27:50 1:02:25 22 23:30
265 Raumar O-lag 4 Turid Kamstrup Hovind 2:30:28 1:05:03 28 22:29
266 OK Kolmården 3 Linn Abrahamsson 2:30:29 1:05:04 29 18:27
267 OK Denseln 2 Veronica Lindebring 2:32:35 1:07:10 20 28:09
268 Vallentuna/Össeby 2 Louise Wiklund-Österlin 2:32:37 1:07:12 13 32:42
269 Eiker ol 2 Maren B. Nilsen 2:39:53 1:14:28 22 32:57
270 OK Moss 3 Stina Jeppson 2:42:14 1:16:49 26 27:17
271 OK Linné 4 Klara Ferm 2:42:28 1:17:03 8 43:16
272 OK Tylöskog 2 Catrin Gustavsson 2:44:46 1:19:21 20 37:16
273 Kongsberg O-lag 5 Ylva Målbakken 2:46:44 1:21:19 25 23:15
274 Almby/Östra Almby 1 Jenny Hellberg 2:47:14 1:21:49 4 48:03
275 OK Moss 2 Ida Finstad 2:58:32 1:33:07 22 39:18
276 Hagaby GoIF 4 Eva Gustafsson 3:00:37 1:35:12 24 27:08
277 OK Gipen 2 Ida Lingegård 3:05:55 1:40:30 22 39:42
278 OK Dacke 1 Malin Tedblad 3:14:01 1:48:36 23 34:49
Rehns BK 1 Pernilla Blom Utgått
Raumar O-lag 1 Ragnhild Haga Utgått
Gävle OK 1 Maria Nordström Utgått
Østmarka OK 2 Anna Olsbø Utgått
Hagaby GoIF 2 Malene Wixner Utgått
Vallentuna/Össeby 1 Linnéa Carlberg Utgått
OK Rodhen 2 Emma Jonsson Utgått
Paimion Rasti 1 Henna Reponen Utgått
Köping-Kolsva OK 1 Anna Birkestål Utgått
Trollhättans SOK 2 Sofia Johansson Utgått
Tumba-Mälarhöjden 2 Linnea Svensson Utgått
Stora Tuna IK 2 Pernilla Nolåkers Utgått
Dalaportens OL 1 Emmy Norstedt Utgått
Kongsberg O-lag 4 Silvia Kasin Utgått
Kongsberg O-lag 6 Tora Heggem Utgått
Täby Ok 5 Mikaela Stenfalk Utgått
Indre Östfold OK 3 Guro Kolstad Utgått
Fjärås AIK 1 Elin Schyberg Utgått
OK Kåre 2 Lisa Risby Utgått
Malung/Vansbro 2 Lisa Larsson Utgått
Snättringe/Södertörn 2 Kathrin Svanberg Utgått
Forsa OK 3 Hanna Börjesson Utgått
Tierps SOK 1 Elin Lind Utgått
Kvarnsvedens GoIF 2 Maria Björklund Utgått
Konnerud I.L. 3 Maren Mohagen Hansen Utgått
Konnerud I.L. 4 Marie Nybø Utgått
Almby/Östra Almby 2 Veronica Ljungström Utgått
Asker Skiklubb 2 Kathrine Kalager Utgått
Stora Tuna IK 6 Matilda Gustafsson Utgått
Stora Tuna IK 7 Lovisa Yvell Utgått
Hedrum OL 2 Maja Knutsen Utgått
OK Stigen 1 Amanda Leo Utgått
Köping-Kolsva OK 2 Sofie Landqvist Utgått
Köping-Kolsva OK 3 Josefin Eriksson Utgått
OK Milan 1 Marika Lindahl Utgått
Falköpings AIK 1 Malin Dahlberg Utgått
Falköpings AIK 2 Johanna Nilsson Utgått
Ärla IF 2 Elin Johansson Utgått
Eiker ol 1 Nina Jeanette Tollehaug Utgått
OK 64 Torpa 2 Anna Segersson Utgått
Ringsjö OK/Lunds OK 1 Frida Hildingsson Utgått
Gamleby OK 2 Rebecca Elmqvist Utgått
OK Österåker 1 Emma Andersson Utgått
Rotebro IS OK 3 Johanna Thorheim Utgått
OK Rodhen 3 Utgått
OK Ravinen 4 Linn Johansson Utgått
Kåre/Stora Tuna 3 Emelie Hansson Utgått
Gävle OK 3 Vakant N.N. Utgått
Falköpings AIK 3 Utgått
IFK Lidingö SOK 2 Marie Hässler Utgått
SoIK Hellas 1 Ej startat
Notodden O-lag 3 Ej startat
Lynx 2 Ej startat
Malung/Vansbro 3 Ej startat
Malung/Vansbro 4 Ej startat
Bjursås OK 1 Ej startat
Hedrum OL 4 Ej startat
Hedrum OL 5 Ej startat
Hedrum OL 6 Ej startat
Eskilstuna OL 1 Ej startat
Istrums SK 1 Ej startat
Bromma-Vällingby 3 Ej startat
Bodafors OK 1 Ej startat
OK Triangeln 1 Ej startat
Eksjö SOK 3 Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with