GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2006, Knottebo

Den 61:a herrkavlen, 30:e damkavlen, 15:e ungdomskavlen och tredje veterankavlen avgjordes 29-30 april i Knottebo på gränsen mellan Askersunds och Hallsbergs kommuner.

Klass: Herrar (114 km)

Uti sydnerikes skogar och myrar de tunga sedan sekler och o-ring så sägenomspunna ska dagens och nattens 10MILA stigfinnarkamp bli ett minne som får oss att jubla och sjunga
Hans Hacksell

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (36 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Veteran

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 2 Veteran 2006

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 Almby IK 1 Ann-Britt Göransson 32:02 0:00
2 IF Hagen 1 Ingemar Holmberg 32:59 0:57
3 Arboga OK 1 Lena Jansson 33:38 1:36
4 Eskilstuna OL 2 Inger Onsbring 33:40 1:38
5 Sala OK 1 Britt Eriksson 34:02 2:00
6 Eskilstuna OL 1 Marianne Liss 34:06 2:04
7 Lindebygdens OK 1 Asta Sjöberg 34:19 2:17
8 OK Enen 1 Gunlis Larsson 34:23 2:21
9 Maarian Mahti 1 Rauno Hedenström 34:27 2:25
10 Tullinge SK 2 Pia-Lena Putkonen 34:35 2:33
11 Falköpings AIK 1 Elise Johansson 34:50 2:48
12 Mariestads FK 1 Monica Lööf 34:52 2:50
13 IK Hakarpspojkarna 1 Rune Lindgren 35:24 3:22
14 Markbygdens OK 2 Ulla Niklasson 35:26 3:24
15 IF Hagen 2 Monica Wass 35:41 3:39
16 Täby Ok 1 Rogert Hägg 36:43 4:41
17 OK Järnbärarna 1 Maud Sundén 37:09 5:07
18 OK Kolmården 1 Britt-Marie Aldén 37:23 5:21
18 Täby Ok 3 Ingrid Ström 37:23 5:21
20 Hagaby GoIF 1 Mona Forsberg 37:32 5:30
21 Boxholm-Mjölby OL 1 Ingrid Noren 37:34 5:32
22 Ronneby OK 1 Birgitta Olsson 37:37 5:35
23 Stigmännen Karls. 1 Bigge Bengtsson 37:38 5:36
24 Västvärmlands OK 1 Ingrid Andersson 37:57 5:55
25 Falköpings AIK 2 Pia Svensson 38:15 6:13
26 Täby Ok 2 Ragnar Vikström 38:41 6:39
27 IFK Norrköpings OK 1 Bertil Wahlqvist 38:51 6:49
28 MS Parma 1 Eija Suna 39:35 7:33
29 Hällefors OK 1 Irene Zander 40:24 8:22
30 Nyköpings OK 1 Inga Johansson 40:27 8:25
31 Länna IF 2 Anna-Stina Nyström 40:30 8:28
32 Visborgs OK 2 Ing-Marie Bergman 40:35 8:33
33 Sundbybergs IK 1 Marita Samuelsson 40:43 8:41
34 Tullinge SK 1 Maria Ehn 40:44 8:42
35 IFK Moras OK 1 Monica Holm 40:58 8:56
36 OK Klyftamo 1 Birgit Lång 40:59 8:57
37 Länna IF 1 Britt Larsson 41:33 9:31
37 Björkfors/Kisa 1 Kerstin Eriksson 41:33 9:31
39 OK Kolmården 2 Margareta Tidman 41:46 9:44
40 Trosabygdens OK 1 Britta Eklund 42:02 10:00
41 Sundbybergs IK 2 Margareta Ahlqvist 42:03 10:01
41 OK Milan 3 Agneta Hasselkvist 42:03 10:01
43 Järfälla OK 2 Carin Runqvist 42:10 10:08
44 Långhundra IF 1 Gun-Inger Sahlberg 42:11 10:09
45 Visborgs OK 1 Lena Nyström 42:34 10:32
46 Västerås SOK 1 Lena Jakobsson 42:38 10:36
47 Rånäs OK 1 Lena Johnsson 42:52 10:50
48 FarumTisvilde OK 1 Peter Stendevad 43:09 11:07
49 Norrköpings AIS 1 Inger Johansson 43:37 11:35
50 Almby IK 2 Mona Hull 43:51 11:49
51 Skarpnäcks OL 1 Linnea Carlsson 44:02 12:00
52 Gotlands Bro OK 1 Ann-Sofie Lindskog 44:03 12:01
53 Härnösands OK 1 Anita Gahlin 44:35 12:33
54 Tumba-Mälarhöjden 1 Helen Törnros 44:38 12:36
55 Västerås SOK 2 Ingrid Lundström 44:41 12:39
56 SoIK Hellas 1 Margareta Andersson 44:43 12:41
57 Skogslöparna 1 Gullevi Svensson 44:59 12:57
58 Mariestads FK 2 Bibbi Appelgren 45:15 13:13
59 IFK Moras OK 2 Ingrid Andersson 46:00 13:58
60 Gustavsbergs IF 1 Margareta Haraldsson 46:01 13:59
61 OK Skogsstjärnan 2 Kerstin Wallenius 46:04 14:02
62 Skarpnäcks OL 2 Ann-Louise Johansson 46:21 14:19
63 OK Enen 2 Helena Dominique 46:31 14:29
64 OK Kolmården 3 Caroline Olofsson 46:33 14:31
65 Östersunds OK 1 Karin Walltin 46:44 14:42
66 OK Skogsstjärnan 1 Anna-Stina Lindström 46:55 14:53
67 Stigmännen Karls. 2 Ingalill Wikingsson 47:18 15:16
68 Tidaholms SOK Sisu 1 Britta Wallin 47:21 15:19
69 Vallentuna/Össeby 1 Ylva Nilsson 47:55 15:53
70 Vandrarringen 2 Eva Kjellman 48:03 16:01
70 Markbygdens OK 1 Kerstin Johansson 48:03 16:01
72 Hamar OK 1 Marith Brekke 48:07 16:05
73 OK Motala 1 Mona Petersen 48:15 16:13
74 OK Roxen 1 Barbro Östlund 48:33 16:31
75 Skogsluffarnas OK 1 Kerstin Rosén 49:01 16:59
76 OK Milan 1 Inga Holmström 49:39 17:37
77 IK Gandvik 1 Gullan Andersson 50:39 18:37
78 OK Rodhen 1 Björn Engsten 50:54 18:52
79 Västerås SOK 3 Margaretha Löfqvist 52:42 20:40
80 OK Djerf 1 Ann-Marie Dahlskog 53:42 21:40
81 Markbygdens OK 3 Marita Larsson 54:30 22:28
82 OK Motala 2 Ann-Cathrine Sundqvist 55:28 23:26
83 Maarian Mahti 2 Marita Maanpää 58:22 26:20
84 OK Motala 3 Chatarina Andersson 58:34 26:32
85 OK Motala 4 Mari-Ann Wissting 1:00:23 28:21
86 Falköpings AIK 3 Siv Johansson 1:00:51 28:49
87 Skogsluffarnas OK 2 Karin Edström 1:03:48 31:46
OK Enen 3 Kristina Wåhlin Utgått
Kolbotn o Skimt OL 1 Ingrid Lome-Hagman Utgått
OK Klemmingen 1 Louise-Marie Nilsson Utgått
OK Kolmården 4 Karin Renberg Utgått
Sundsvalls OK 1 Marianne Bogestedt Ej startat
OK Milan 2 Britt-Marie Eklöf Ej startat
OK Kolmården 5 Hans Forsberg Ej startat
OK Roxen 2 Britt Pettersson Ej startat
Vandrarringen 1 Anna-Karin Johansson Ej startat
Motala AIF-OL 1 Tord Fransson Ej startat
Järfälla OK 1 Birgitta Billstam Ej startat
Gustavsbergs IF 2 Eva Nordin Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with