GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2007, Gröndals motorstadion, Eskilstuna

Tävlingens avgjordes vid Gröndals Motorstadion, nordväst om Eskilstuna 28-29 april 2007.

Klass: Herrar (111 km)

I nejder där anrika smeder huserar eliten av kvinnor och män orienterar Från skogarnas dunkel till upplyst arena i klassisk 10MILA vi oss förena
Fred Strömsten

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (36 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Veteran

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 3 Damer 2007

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 Halden Skiklubb 1 Anne Johanne Lind 26:30 0:00
2 Södertälje-Nykvarn 1 Ines Brodmann 27:06 0:36
3 Paimion Rasti 1 Inga Dambe 27:11 0:41
4 Göteborg-Majorna 1 Marie-Louise Johansson 28:37 2:07
5 Tampereen Pyrintö 1 Maria Pietilä 28:40 2:10
6 OK Hällen 1 Karin Berggren 28:49 2:19
7 Fredrikstads SK 1 Gitte Bromander 28:56 2:26
8 Rajamäen Rykmentti 1 Heidi Salonen 28:59 2:29
9 LYNX 1 Evgenya Ostrikova 29:00 2:30
10 DELTA 1 Jenny Paulin 29:05 2:35
11 OK Linné 1 Inga Kazlauskaite 29:07 2:37
12 IK Hakarpspojkarna 1 Karin Spjuth 29:09 2:39
13 MS Parma 1 Katja Mjösund 29:10 2:40
14 SoIK Hellas 1 Kristina Rybakovaite 29:11 2:41
15 Bækkelaget SK 1 Marte Balchen 29:14 2:44
16 Leksands OK 1 Eva Nordkvist 29:27 2:57
17 Nydalens Skiklub 1 Lene Moe 29:34 3:04
18 Tullinge SK 2 Emili Pettersson 29:39 3:09
19 IFK Lidingö SOK 1 Elisabeth Hansson 29:41 3:11
20 IFK Lidingö SOK 2 Magdalena Danielsson 29:58 3:28
21 IFK Moras OK 1 Indre Valaite 30:05 3:35
22 Västerås SOK 1 Thea Lillehov 30:07 3:37
23 OK Ravinen 1 Emelie Holmström 30:08 3:38
24 Domnarvets GoIF 1 Maria Nilsson 30:09 3:39
25 Tullinge SK 1 Sara Lundblad 30:12 3:42
26 Stora Tuna OK 1 Pia Birkebaek 30:20 3:50
27 Sävedalens AIK 1 Annika Östman 30:23 3:53
28 OK Tyr 1 Lotta Lewis-Jonsson 30:26 3:56
29 Järfälla OK 1 Maria Henriksson 30:27 3:57
30 Ulricehamns OK 1 Emma Palmér 30:29 3:59
31 Göteborg-Majorna 2 Sofia Malmqvist 30:36 4:06
32 Asikkalan Raikas 1 Riina Liuha 30:39 4:09
33 Alfta ÖSA OK 1 Lina Schols 30:41 4:11
34 IF Thor 1 Linda Byström 30:42 4:12
35 Linköpings OK 2 Sarah Tibell 31:14 4:44
36 IK Hakarpspojkarna 2 Caroline Green 31:15 4:45
37 OK Orion 1 Julia Frisk 31:19 4:49
38 NTNUI 1 Ane Baldishol Brevig 31:21 4:51
39 KOO-VEE 1 Marjo Niittynen 31:25 4:55
40 KFUM Örebro OK 1 Sara Garpenlund 31:26 4:56
41 Turun Suunnistajat 1 Tea Laurila 31:30 5:00
42 Ronneby OK 1 Sarah Lindström 31:38 5:08
42 OK Skogsfalken 1 Christina Smedberg 31:38 5:08
44 Domnarvets GoIF 2 Karin Elfving 31:40 5:10
45 Helsingin Suunnist. 1 Minna Ryyppö 31:46 5:16
46 Raumar O-lag 1 Anne Grethe Rustad 31:49 5:19
47 Närpes OK 1 Carina Leppävuori 31:57 5:27
48 Espoon Suunta 1 Pernilla Rantamäki 32:01 5:31
48 OK Pan Århus 1 Rie Baun Christensen 32:01 5:31
50 Västerås SOK 2 Åsa Holmgren 32:02 5:32
51 Söders SOL-Tyresö 1 Marie Malmborg 32:03 5:33
52 Olavin Rasti/Raja-Karjalan 1 Marja-Terttu Repo 32:08 5:38
53 OK Kåre 1 Eva Tiselius 32:13 5:43
54 PAN-Kristianstad 2 Ida Thuresson 32:19 5:49
55 Fossum IF 1 Venche Bjerkreim 32:22 5:52
56 Ärla IF 1 Mia Bierfeldt 32:28 5:58
57 KOO-VEE 2 Minna Saarinen 32:31 6:01
58 Vehkalahden Veikot 1 Sari Nurmela 32:32 6:02
58 Ulricehamns OK 2 Emelie Cedervärn 32:32 6:02
60 OK Ravinen 2 Frida Forsberg 32:42 6:12
61 MS Parma 2 Saana Taimisto 32:46 6:16
62 Kongsberg O-lag 1 Christina Kasin 32:47 6:17
63 FarumTisvilde OK 1 Anna Telyakevych 32:48 6:18
64 Linköpings OK 1 Andrea Westerdahl 32:51 6:21
64 Sävedalens AIK 2 Lina Samor 32:51 6:21
66 Tampereen Pyrintö 2 Elina Virekunnas 32:56 6:26
67 Kangasala SK 1 Laura Paln 32:57 6:27
67 SK Pohjantähti-Oulu 1 Elli Kosola 32:57 6:27
69 Lillomarka O-lag 1 Anna Bralite 33:01 6:31
70 IL Tyrving 1 Ingrid Berge 33:05 6:35
71 Stora Tuna OK 2 Ulrika Eriksson 33:06 6:36
72 Midälva OK 1 Terese Sahlin 33:08 6:38
73 Kalevan Rasti 1 Marika Piironen 33:11 6:41
74 IFK Moras OK 2 Magdalena Ohlsson 33:12 6:42
74 PAN-Kristianstad 1 Marie Svensson 33:12 6:42
76 OK Linné 2 Mari Troeng 33:22 6:52
77 Halmstad OK 1 Susanna Adamsson 33:23 6:53
78 Fredrikstads SK 2 Kamilla Olaussen 33:24 6:54
79 Nydalens Skiklub 2 Nicole Ragvin 33:25 6:55
80 Halden Skiklubb 2 Heidi Ackenhausen 33:26 6:56
80 Bækkelaget SK 2 Janne Bjorvand 33:26 6:56
82 OK99 Hradec Králové 1 Eliska Fundova 33:28 6:58
83 SOK Viljan 1 Kristin Boman 33:31 7:01
84 OK Denseln 2 Josefin Lindberg 33:34 7:04
85 Västvärmlands OK 1 Karin Hult 33:36 7:06
86 Tullinge SK 3 Barbro Lönnkvist 33:37 7:07
87 Heming/Njård O-lag 1 Lone Brockman 33:41 7:11
88 OK Landehof 1 Pia Johansson 33:42 7:12
89 Turebergs IF 1 Annika Lindberg 33:43 7:13
90 OK Denseln 1 Charlotte Lindkvist 33:44 7:14
91 Sundbybergs IK 1 Helene Arrestam 33:45 7:15
92 OK Tisaren 1 Sara Nilsson 34:01 7:31
93 Gisle/Burseryd 1 Pernilla Pettersson 34:05 7:35
94 Hedströmmen/Leksand 1 Johanna Mikkelä 34:10 7:40
95 Gävle OK 1 Anna Berggren 34:20 7:50
96 OK Tyr 2 Isabelle Ring 34:21 7:51
97 Hestra IF 1 Sofia Larsson 34:23 7:53
98 Kalmar OK 1 Anna Arvidsson 34:24 7:54
99 Pihkaniskat 1 Mari Hämäläinen 34:25 7:55
100 Skarpnäcks OL 1 Emma Zetterström 34:26 7:56
100 IK Hakarpspojkarna 3 Carolin Jonasson-Öhlund 34:26 7:56
102 OK99 Hradec Králové 2 Vera Mullerova 34:27 7:57
103 OK Milan 1 Rebecka Mccarthy 34:32 8:02
104 Leksands OK 2 Caroline Kaipe 34:34 8:04
105 Hiisirasti 1 Jenni Järvinen 34:36 8:06
105 Främmestads IK 1 Birgitta Andersson 34:36 8:06
107 Espoon Suunta 2 Saija Mutka 34:43 8:13
108 IF Femman 1 Sabina Bäck 34:44 8:14
109 Dalaportens OL 1 Lina Lindberg 34:48 8:18
110 Umeå OK 1 Cecila Rydberg 34:49 8:19
111 Växjö OK 1 Sara Gustavsson 34:55 8:25
111 IFK Lidingö SOK 3 Eva Hallsten 34:55 8:25
113 OK Skogsfalken 2 Lina Blomqvist 34:59 8:29
114 OK Tisaren 2 Malin Sand 35:00 8:30
115 Södertälje-Nykvarn 2 Kristina Almström 35:04 8:34
116 Sävedalens AIK 3 Janni Axelson 35:07 8:37
117 IF Hagen 1 Maria Bogren 35:08 8:38
118 OK Klemmingen 1 Linda Vesterlund 35:09 8:39
119 OK Skogshjortarna 1 Hanna Johansson 35:10 8:40
120 Pargas IF 1 Siw Friman 35:16 8:46
120 OK Denseln 3 Anna Andersson 35:16 8:46
122 FK Herkules 1 Lina Lindqvist 35:20 8:50
123 IFK Göteborg 1 Karin Aneland 35:21 8:51
124 Ås-UMB Orientering 1 Annemarie Madsen 35:37 9:07
125 Jönköpings OK 1 Carin Rosjö 35:42 9:12
126 Söders SOL-Tyresö 2 Kristina Bergstrand 35:46 9:16
127 OK Djerf 1 Gunilla Ahola 35:47 9:17
128 OK Rodhen 1 Malin Jacobsson 35:49 9:19
129 Tampereen Pyrintö 3 Laura Karhola 35:52 9:22
130 Falkenbergs OK 1 Sofia Andersson 35:53 9:23
131 OK Måsen 1 Titti Bergendahl 35:54 9:24
132 Tullinge SK 4 Lena Sundqvist 35:56 9:26
133 OK Löftan 1 Anna Månsson 35:58 9:28
134 IF Hagen 2 Camilla Bohman 36:04 9:34
135 Malungs OK/ Hagaby 1 Jenny Winblad 36:05 9:35
136 Bredaryds SOK 1 Ina Skalberg 36:08 9:38
137 Visborgs OK 1 Elena Österdahl 36:09 9:39
138 Kristiansand OK 1 Silje Kristiansen 36:11 9:41
139 Tumba-Mälarhöjden 1 Eva Englid 36:14 9:44
139 Løten o-lag 1 Jenni Hesselberg Indby 36:14 9:44
141 Sundsvalls OK 1 Jessica Bäckström 36:18 9:48
141 Haninge SOK 1 Emelie Bringsäter 36:18 9:48
141 Turebergs IF 2 Frida Forshällen 36:18 9:48
144 Jämsän Retki-Veikot 1 Laura Janhunen 36:22 9:52
145 Rajamäen Rykmentti 2 Sara Niemi 36:30 10:00
146 OK Roslagen 1 Elin Holmström 36:33 10:03
147 OK Ravinen 3 Camila Engel 36:38 10:08
148 Järla IF OK 1 Eva-Maria Ehala 36:40 10:10
149 Espoon Suunta 3 Seidi Roine 36:41 10:11
150 Lunds OK 1 Caroline Ivarsson 36:42 10:12
150 Uddevalla OK 1 Therese Alfredsson 36:42 10:12
152 Angelniemen Ankku. 1 Fanny Kurppa 36:45 10:15
153 Boxholm-Mjölby OL 1 Bodil Molin 36:47 10:17
153 Rasti-Kurikka 1 Kirsi Kaistila 36:47 10:17
155 OK Hällen 2 Camilla Larsson 36:53 10:23
156 Västerås SOK 3 Therese Rosendahl 36:57 10:27
157 Eiker ol 1 Nina Jeanette Tollehaug 36:58 10:28
158 Nydalens Skiklub 3 Maren Kaarby 37:02 10:32
158 Raumar O-lag 2 Gry Anita Alnæs 37:02 10:32
160 Skogslöparna 1 Emma Isaksson 37:08 10:38
161 Vänersborgs SK 1 Britta Sahlin 37:10 10:40
162 Indre Östfold OK 1 Åse Brødholt 37:11 10:41
163 Köping-Kolsva OK 1 Linnéa Hedlund 37:17 10:47
164 Kalevan Rasti 2 Anna-Kaisa Asikainen 37:18 10:48
165 IFK Göteborg 2 Weronica Zederin 37:19 10:49
166 Nydalens Skiklub 4 Ida Tangen 37:22 10:52
167 Forsa OK 1 Ida Forsgren 37:25 10:55
168 Helsingborgs SOK 1 Sara Wallin 37:26 10:56
169 Rigor/Orinto/Uven 1 Carina Strandefjord 37:33 11:03
170 Nybro OK 1 Helena Karlsson 37:37 11:07
171 OK Södertörn 1 Helena Markstedt 37:38 11:08
172 OK Roxen 1 Jenny Sidner 37:40 11:10
173 IFK Moras OK 3 Lisa Hallberg 37:53 11:23
174 Paimion Rasti 2 Henna Reponen 38:05 11:35
175 Växjö OK 2 Eva Eklund 38:08 11:38
176 OK Dacke 1 Maja Pettersson 38:10 11:40
177 Ås-UMB Orientering 2 Wendy Fjellstad 38:20 11:50
178 FK Friskus-Varberg 1 Maria Bengtsson 38:23 11:53
179 OK Rodhen 3 Annika Ardell 38:29 11:59
180 Konnerud I.L. 1 Andrea Amundsen 38:30 12:00
181 Almby IK 1 Anne Bodin 38:31 12:01
182 Nyköpings OK 1 Sofia Sundström 38:33 12:03
183 MS Parma 3 Sofia Mattila 38:36 12:06
184 OK Linné 3 Karin Hedberg 38:37 12:07
185 OK Enen 1 Gunnel Rask 38:46 12:16
186 OK Rodhen 2 Emma Jonsson 38:51 12:21
187 Tumba-Mälarhöjden 4 Terese Eklöv 38:56 12:26
188 Kvarnsveden/Vansbro 1 Ulrika Nolåkers 39:02 12:32
189 Arboga OK 1 Maria Sahlin 39:04 12:34
190 IF Thor 2 Elin Woxlin 39:12 12:42
191 Lahden Suunnistajat -37 1 Miia Karetjoki 39:14 12:44
192 OK Hammaren 1 Lena Petersson 39:24 12:54
193 Långhundra IF 1 Lisa Lundqvist 39:25 12:55
194 NTNUI 2 Sigrid Ringdalen Vatne 39:38 13:08
195 Espoon Suunta 4 Jonna Alho 39:46 13:16
196 Hämeenlinnan Suun. 1 Sanna Niemi 39:48 13:18
197 Sundsvalls OK 2 Sofia Persson 39:49 13:19
198 IFK Umeå 1 Tina Peterson 39:54 13:24
199 IFK Lidingö SOK 4 Sofia Thorsson 39:55 13:25
200 Hagaby GoIF 1 Kajsa Axin 40:01 13:31
201 Rastivarsat 1 Leena Aalto 40:09 13:39
201 Dalaportens OL 2 Jessica Dickfors 40:09 13:39
203 Täby Ok 1 Märta Larsen 40:16 13:46
204 Kyrös-Rasti 1 Katja Rauhala 40:21 13:51
205 OK Tyr 4 Lena Granefelt 40:24 13:54
206 Ähtärin Urheilijat 1 Eeva-Stiina Väätäinen 40:25 13:55
207 IF Thor 4 Helena Ekbrink 40:29 13:59
208 KFUM Örebro OK 2 Susanne Eriksson 40:36 14:06
209 OK Linné 4 Hanna Sunnerheim Sjöberg 40:39 14:09
210 Asikkalan Raikas 2 Milja Lusila 40:40 14:10
211 Lynx/Suunta-Sepot/VeVe 2 Tiina Huhta 40:42 14:12
211 Helsingin Suunnist. 2 Veera Priha 40:42 14:12
213 Valkeakosken Haka 1 Emmi Virtanen 40:45 14:15
214 OK Tranan 1 Marie Johansson 40:46 14:16
214 Alfta-Ösa/Rehn/Storvik 1 Sarah Hoof 40:46 14:16
216 Spring Cup OK 1 Rikke Zethner 40:48 14:18
217 OK Tyr 3 Catarina Högqvist 40:55 14:25
218 Ymer/SOK 68/Bredared 1 Linnea Burén 40:56 14:26
219 Kolbotn o Skimt OL 1 Kristin Nymoen Paulsen 41:07 14:37
220 Tullinge SK 5 Beatrice Köhler 41:08 14:38
221 Tumba-Mälarhöjden 3 Lena Ljungberg 41:13 14:43
221 GoIF Tjalve 1 Lena Fröberg 41:13 14:43
223 OK Alehof 1 Lotta Nilsson 41:19 14:49
224 Gävle OK 2 Yasmine Ofrell 41:21 14:51
225 Västerås SOK 5 Helena Lindqvist 41:22 14:52
226 Keravan Urheilijat 1 41:24 14:54
227 Halden Skiklubb 3 Anja Mattick 41:40 15:10
228 IF Thor 3 Emma Eriksson 41:47 15:17
229 Göteborg-Majorna 4 Sara Svensson 41:52 15:22
230 Skattkärrs IF 1 Ann Hyvönen 41:57 15:27
231 Kungälvs OK 1 Susanne Svensson 42:10 15:40
232 Lapuan Virkiä 1 Aino-Maria Hakala 42:12 15:42
233 Västerås SOK 4 Anna Hall 42:15 15:45
234 Jönköpings OK 2 Marie Ahlmen 42:19 15:49
235 Eskilstuna OL 1 Caroline Seger 42:23 15:53
235 Örkelljunga/Kompassen 1 Carolina Nilsson 42:23 15:53
237 KOO-VEE 3 Miia Niittynen 42:25 15:55
238 OK Kåre 2 Martina Morell 42:29 15:59
239 OK Landehof 2 Anna Larsson 42:31 16:01
240 Almby IK 2 Emma Gabrielsson 42:37 16:07
241 Ronneby OK 2 Kajsa De Bourg 42:46 16:16
242 Bredareds IF 1 Lisa Larsson 42:49 16:19
243 Vingåkers OK 1 Eva Karlsson 42:55 16:25
244 Järfälla OK 2 Maria Pedersen 43:00 16:30
245 Lidköpings VSK 1 Kristin Johansson 43:02 16:32
246 OK Roslagen 2 Felicia Alsén 43:03 16:33
247 SoIK Hellas 2 Dangira Griksiene 43:04 16:34
248 Kils OK 1 Camilla Lundgren 43:10 16:40
249 OK 64 Torpa 1 Elisabet Nayström-Larsson 43:16 16:46
250 OK Motala 1 Linda Ahl 43:18 16:48
251 OK Kolmården 1 Åsa Larsson 43:27 16:57
252 Kongsberg O-lag 2 Kari Strand 43:33 17:03
253 Köping-Kolsva OK 2 Josefin Eriksson 43:45 17:15
254 Ganddal IL 1 Katrine Andersen 43:47 17:17
255 OK Botnia 1 Monika Lövsund 43:48 17:18
256 Tumba-Mälarhöjden 2 Matilda Lagerholm 43:50 17:20
257 Järla IF OK 2 Ellen Larsson 43:53 17:23
258 Heming/Njård O-lag 2 Lea Tonjer 44:12 17:42
259 OK Orient 1 Erica Åkermarck 44:28 17:58
260 Ankarsrum/Gamleby/Västervik 1 Caroline Johansson 44:30 18:00
261 Köping-Kolsva OK 3 Yvonne Carlsson 44:43 18:13
262 Snättringe SK 1 Elin Svensson 44:45 18:15
263 Eksjö SOK 1 Louise Jonsson 44:47 18:17
264 Alfta ÖSA OK 2 Bodil Kindlundh 45:03 18:33
264 Nyköpings OK 2 Kristin Hylander 45:03 18:33
266 Linköpings OK 3 Karin Berg 45:15 18:45
267 Södertälje-Nykvarn 4 Ingela Ciwell 45:22 18:52
268 Södertälje-Nykvarn 3 Amanda Karlsson 45:23 18:53
269 Göteborg-Majorna 3 Maria Johansson 45:34 19:04
270 Finspångs SOK 1 Lena Rosander 45:40 19:10
271 OK Alehof 2 Kristin Olsson 45:41 19:11
272 OK Gipen 1 Maria Alfredsson 45:43 19:13
273 OK Älvsjö Örby 1 Maria Hammarstedt 46:01 19:31
274 Strängnäs-Malmby 1 Lotta Stenström 46:20 19:50
275 Sidensjö IK 1 Stina Edin 46:22 19:52
275 OK Milan 2 Therese Korkeakoski 46:22 19:52
277 KFUM Örebro OK 3 Lina Jonhed 46:39 20:09
278 Rotebro IS OK 1 Sofie Redtzer 46:43 20:13
279 Linköpings OK 4 Sofie Berger 46:44 20:14
280 Västerbergslagen 1 Maarit Ahokas 46:52 20:22
281 OK Tylöskog 1 Åsa Riisom 47:00 20:30
282 NTNUI 3 Julie Larsen 47:14 20:44
283 Gotlands Bro OK 1 Frida Boman 47:18 20:48
284 NTNUI 10 Astrid Flugsrud 47:27 20:57
285 Linköpings OK 5 Åsa Detterfelt 47:30 21:00
286 IFK Enskede 1 Malin Albinsson 47:31 21:01
287 SOL Tranås 1 Vivianne Lindstam 47:55 21:25
288 DELTA 2 Pirita Orkola 48:07 21:37
289 OK Linné 5 Amelie Fondell 48:52 22:22
290 Skogsluffarna/Skarpnäck 1 Catrin Johnson 49:00 22:30
291 IFK Enskede 2 Moa Kjellstrand 49:13 22:43
292 BSI Orientering 1 Lærke Lund Pedersen 49:17 22:47
293 Järla IF OK 3 Guise Almroth 49:33 23:03
294 Stora Tuna OK 3 Hanna Nilsson-Lindgren 50:13 23:43
295 OK Kontinent 1 Maria Jönsson 50:33 24:03
296 OK Klyftamo 1 Jonna Gunnerek 50:41 24:11
297 OTO/Kjose/Sandefjord 1 Anne Stenerud 50:56 24:26
297 IL Tyrving 2 Kristine Haug 50:56 24:26
299 Trollhättans SOK 1 Catharina Carlsson 51:01 24:31
300 Modum 1 Maren Kopland 51:13 24:43
301 Vänersborgs SK 2 Sandra Axelsson 51:24 24:54
302 Tupakkiaron kilpasiskot 1 Virva Vuorenpää 51:31 25:01
303 Aalborg OK 1 Birgitte Honore Nielsen 51:36 25:06
304 OK Klyftamo 2 Annki Gunnerek 51:39 25:09
305 Forsa OK 2 Elin Svahn 51:43 25:13
306 Markbygdens OK 1 Tove Udd 52:02 25:32
307 Skogspojkarnas OK 1 Lena Fornander 52:14 25:44
308 Motala AIF-OL 1 Lisa Korall 52:18 25:48
309 Lillomarka O-lag 2 Mari S. Godal 52:31 26:01
310 Tjällmo-Godegård 1 Stina Åberg 52:34 26:04
310 Kristiansand OK 2 Bodil Hulløen 52:34 26:04
312 Jämsän Retki-Veikot 2 Iisa Lehtiniemi 52:50 26:20
313 IF Sturla 1 Marita Grønhovd 53:38 27:08
314 Väsby OK 1 Maria Hallmans 53:59 27:29
315 Nydalens Skiklub 5 Kristina Lärfars 54:19 27:49
316 Avesta OK 1 Helena Lundin 54:30 28:00
317 Pohjankyrön Rasti 1 Jenny Vuorinen 54:34 28:04
318 OK Kolmården 2 Sofie Schwartz 55:04 28:34
319 OK Ravinen 4 Sara Johansson 55:15 28:45
320 IFK Lidingö SOK 5 Mathilda Tarandi 55:16 28:46
321 Skogslöparna 2 Victoria Carlsson 55:22 28:52
322 Ylistaron Kilpa-Veljet 1 Essi Pukkinen 56:01 29:31
323 Porsgrunn OL 1 Liv Inger Larsen 56:12 29:42
324 Ulricehamns OK 3 Emma Andersson 56:25 29:55
325 Surahammar/Norberg 1 Elisabeth Elmertoft 56:53 30:23
326 Trøsken/Sarpsborg 1 Nemi Tveterås 56:57 30:27
327 Oppsal Orientering 1 Line Klyve 57:01 30:31
328 Vallentuna/Össeby 1 Anette Arksand 57:14 30:44
329 Rånäs OK 2 Christina Ohlin 58:18 31:48
330 Lillomarka O-lag 3 Ingrid Granly 58:35 32:05
331 Hamar OK/Løten OL 1 Bente Volden 58:56 32:26
332 Trosabygdens OK 1 Weronica Bäck 59:02 32:32
333 Falköpings AIK 1 Lina Dahlberg 59:21 32:51
334 Länna IF 1 Johanna Verwijst 59:33 33:03
335 Østmarka/Måren 1 Pernille Schønsby 59:40 33:10
336 Solna OK 1 Monica Darland 59:49 33:19
337 Garphyttans IF 1 Jonna Pahlm 59:59 33:29
338 Kristinehamns OK 1 Britt Sjögren 1:00:15 33:45
339 Mullsjö/OK Gränsen 1 Joanna Eriksson 1:00:17 33:47
340 Järla IF OK 4 Marika A-Skantze 1:00:50 34:20
341 Lunds OK 2 Matilda Johansson 1:01:04 34:34
341 OK Kontinent 2 Charlotte Nilsson 1:01:04 34:34
343 Björkfors Goif 1 Johanna Östlin 1:01:54 35:24
343 OK Skogsstjärnan 1 Linda Nilsson 1:01:54 35:24
345 IK Gandvik 1 Tina Karling-Hellsvik 1:04:56 38:26
346 Sigtuna OK 1 Eva Elnerud 1:07:04 40:34
347 Kyrös-Rasti 2 Sara Lähteenmäki 1:12:31 46:01
348 Asker Skiklubb 1 Vibeke Brandvold 1:18:28 51:58
349 OK Moss 1 Nora Woodward 1:22:25 55:55
350 NTNUI 9 Siri Omholt 1:25:21 58:51
351 NTNUI 8 Vilma Inciuraite 1:31:25 1:04:55
352 NTNUI 6 Nora Valeske Lieske 1:31:34 1:05:04
353 Kongsberg O-lag 3 Katrine Hjelseth Larsen 1:41:32 1:15:02
354 NTNUI 7 Linn Sandberg 1:44:05 1:17:35
355 NTNUI 11 Hannah Andal 1:44:15 1:17:45
356 NTNUI 4 Mari Vold 1:49:32 1:23:02
Jalasjärven Jalas 1 Katri Kanste Utgått
Rånäs OK 1 Sofie Karlsson Utgått
Gjø-Vard OL 1 Åshild Stuve Strandlie Utgått
Täby Ok 3 Ej Start N.N. Ej startat
OK Denseln 4 Eva Engman Ej startat
Täby Ok 2 Linn Rönnols Ej startat
Haninge SOK 2 Liselotte Ottosson Ej startat
Rastikarhut 1 Ej startat
OK Ravinen 5 Annika Dalgren Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with