GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2007, Gröndals motorstadion, Eskilstuna

Tävlingens avgjordes vid Gröndals Motorstadion, nordväst om Eskilstuna 28-29 april 2007.

Klass: Herrar (111 km)

I nejder där anrika smeder huserar eliten av kvinnor och män orienterar Från skogarnas dunkel till upplyst arena i klassisk 10MILA vi oss förena
Fred Strömsten

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (36 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Veteran

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 4 Ungdom 2007

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 OK Alehof 1 John Persson 35:08 0:00
2 OK Orient 1 Otto Simosas 35:11 0:03
3 Stora Tuna OK 4 Anton Sjökvist 35:20 0:12
4 Strängnäs-Malmby 1 Tim Sundbüe 35:28 0:20
5 Helsingin Suunnist. 1 Einari Heinaro 35:29 0:21
5 Hagaby GoIF 1 Martin Regborn 35:29 0:21
7 KOO-VEE 1 Miika Arvola 35:36 0:28
8 Stora Tuna OK 3 Joakim Svensk 35:39 0:31
9 Rajamäen Rykmentti 1 Lauri Lehtinen 35:40 0:32
10 OK99 Hradec Králové 1 Pavel Kubat 35:41 0:33
11 MS Parma 1 Sami Hämäläinen 35:43 0:35
12 Gävle OK 1 Jakob Enmark 35:47 0:39
13 OK Klemmingen 1 Christian Tingström 35:50 0:42
14 Raumar O-lag 2 Kristian Sve Mollestad 36:01 0:53
15 Täby Ok 2 Fredrik Carlsson 36:03 0:55
16 Leksands OK 2 Christoffer Westblad 36:12 1:04
17 Stora Tuna OK 1 Gustav Eriksson 36:20 1:12
18 Köping-Kolsva OK 1 Simon Hedlund 36:22 1:14
19 Kvarnsvedens GoIF OK 1 Erik Malmberg 36:27 1:19
20 OK Kåre 1 Fredrik Edén 36:28 1:20
21 Markbygdens OK 2 Johan Högstrand 36:29 1:21
22 Lillomarka O-lag 1 Øyvind Strøm 36:40 1:32
23 Säterbygdens OK 1 Erik Fernlund 36:58 1:50
24 Hammaren/Ockelbo 1 Fredrik Ingelsson 37:07 1:59
25 Raumar O-lag 1 Eskil Kinneberg 37:10 2:02
26 Nyköpings OK 2 Lennart Johansson 37:34 2:26
27 Paimion Rasti 1 Tommi Reponen 37:38 2:30
28 Nydalens Skiklub 1 Sindre Selvig 37:43 2:35
29 Säterbygdens OK 2 Johannes Hases 37:54 2:46
30 OK Tyr 2 Samuel Ring 37:56 2:48
31 Haninge SOK 1 Rickard Ohlsson 37:58 2:50
32 Bromma-Vällingby 1 Max-Peter Bejmer 38:03 2:55
33 Indre Östfold OK 1 Anders Vister 38:07 2:59
34 OL Tønsberg 1 Anna Ulvensøen 38:12 3:04
34 OK99 Hradec Králové 3 Matej Stulik 38:12 3:04
36 Halden Skiklubb 1 Petter Næss Bjørgul 38:15 3:07
37 Kongsberg O-lag 1 Tommi Luchsinger 38:20 3:12
38 Gotlands Bro OK 1 Alexander Nilsson 38:25 3:17
39 Gjø-Vard OL 1 Vegard Ølstad 38:27 3:19
40 Hallstahammar/Surahammar/Norbe 1 Viktor Öhlen 38:33 3:25
41 GoIF Tjalve 1 Johan Fröberg 38:39 3:31
42 OK Hällen 1 Tim Bjärengren 38:49 3:41
42 IFK Moras OK 2 Mattias Göthberg 38:49 3:41
44 OK Ravinen 1 Kalle Bergman 38:50 3:42
44 Larvik OK 1 Fredrik Nalum Olsen 38:50 3:42
46 Tjällmo-Godegård 1 Johan Allard 38:51 3:43
47 OK Tyr 1 Alexander Moberg 38:59 3:51
48 Tullinge SK 1 Fredrik Forsberg 39:02 3:54
49 Järfälla OK 1 Oskar Nordmark 39:06 3:58
50 Turun Suunnistajat 1 Lauri Lappalainen 39:11 4:03
51 OK Nackhe 1 Per Skyggesson 39:16 4:08
52 Nyköpings OK 1 Daniel Wejås 39:19 4:11
53 Fossum IF 2 Tom Erik Lundamo N.N. 39:20 4:12
54 Fossum IF 1 Fredrik Døhl Mostad 39:23 4:15
55 Eksjö SOK 1 Oskar Carlsson 39:29 4:21
56 OK Denseln 1 Ida Lindkvist 39:39 4:31
57 OK Ravinen 2 Emil Kretz 39:40 4:32
58 Bredaryds SOK 1 Jakob Andersson 39:50 4:42
58 Forsa OK 1 Gustav Larsson 39:50 4:42
60 OK Moss 1 Torjus Holmsen 39:56 4:48
61 OK Tisaren 1 Martin Sand 40:01 4:53
61 OK Gipen 1 Dag Stridh 40:01 4:53
63 Vimmerby OK 1 Victor Antonsson 40:03 4:55
64 Sundbybergs IK 1 Fredrik Bjernulf 40:09 5:01
65 Nässjö OK 1 Eric Hansson 40:12 5:04
66 IFK Moras OK 1 Ola Svahn 40:13 5:05
66 OK Skogsfalken 1 Felix Larsson 40:13 5:05
68 Lillehammer OK 1 Dag Lofthus 40:24 5:16
69 OK Nolaskogsarna 2 Markus Westerlind 40:25 5:17
70 Ås-UMB Orientering 1 Anders Treekrem 40:28 5:20
70 KOO-VEE 2 Santeri Valkamo 40:28 5:20
72 Sarpsborg OL 1 Kim Ruud 40:31 5:23
73 OK Kolmården 1 Måns Bränneby 40:38 5:30
74 DELTA 1 Olli Hiidensalo 40:45 5:37
75 Tampereen Pyrintö 1 Severi Kymäläinen 40:47 5:39
76 OK Öst 1 Marius Thrane Ødum 40:54 5:46
77 Mariestads FK 1 Joakim Karlsson 40:55 5:47
77 KOO-VEE 3 Mikko Polvi 40:55 5:47
79 HJS Vansbro/Malungs Ok 2 Markus Hederskog 40:58 5:50
80 Södertälje-Nykvarn 3 Oskar Ek Larsson 41:01 5:53
80 Linköpings OK 1 Robert Vångell 41:01 5:53
82 Fossum IF 3 Borger Melsom 41:07 5:59
82 Korsnäs IF OK 1 Robert Wiklund 41:07 5:59
84 Espoon Suunta 1 Antti Honkimaa 41:23 6:15
85 Leksands OK 1 Johannes Haglund 41:53 6:45
86 Rånäs OK 1 Mattias Pousette 41:57 6:49
86 Järla IF OK 1 Christian Kollberg 41:57 6:49
88 Hagaby GoIF 4 Daniel Persson 41:58 6:50
88 Örkelljunga/Kompassen 1 Fredrik Nilsson 41:58 6:50
90 Leksands OK 3 Svante Allmungs 42:00 6:52
91 Järfälla/Tureberg 1 Christoffer Winander-Schön 42:09 7:01
92 Helsingborgs SOK 1 Johannes Henriksson 42:13 7:05
93 OK Rodhen 1 Henrik Jonsson 42:15 7:07
94 Hjärnarps GH OL 1 Mattias Engström 42:16 7:08
95 OK Tyr 4 My Westlund 42:23 7:15
96 Gävle OK 2 Daniel Knutsen 42:27 7:19
97 Västerås SOK 3 Kristoffer Arnesson 42:32 7:24
98 IK Hakarpspojkarna 1 Eric Randau 42:34 7:26
99 Garphyttans IF 1 Marcus Jansson 42:38 7:30
100 OK Djerf 2 Filip Östman 42:40 7:32
101 Asker Skiklubb 2 Erlend Nydal 42:41 7:33
102 OK Österåker 1 Elias Johansson 42:45 7:37
103 Eiker ol 3 Lars Liahagen 42:49 7:41
104 Täby Ok 1 Axel Roos Hansson 42:50 7:42
105 Södertälje-Nykvarn 1 Nicklas Vedin 42:55 7:47
106 Turun Suunnistajat 3 Olli Huhtinen 42:57 7:49
107 SPK Freidig 2 Lars Owren 43:07 7:59
108 Västerbergslagen 2 Elias Brindbergs 43:09 8:01
109 OK 64 Torpa 3 Oskar Larsson 43:12 8:04
110 Asker Skiklubb 1 Fredrik Danielsen 43:17 8:09
111 Kristiansand OK 2 Andreas Vangstad 43:18 8:10
112 OK Milan 1 Jonas Lindahl 43:25 8:17
113 Järla IF OK 2 Martin Dahlgren-Rosén 43:30 8:22
114 MS Parma 3 Aleksi Salonen 43:39 8:31
115 Ronneby OK 1 Olof Hedberg 43:40 8:32
116 Lierbygda o-lag 1 Sondre Evjen 43:43 8:35
117 Lapuan Virkiä 1 Valtteri Patana 43:45 8:37
118 Klyftamo/Ryda 1 Albin Evertsson 43:46 8:38
119 Strängnäs-Malmby 2 Marcus Ramström 43:50 8:42
120 Pargas IF 1 Tobias Henriksson 43:53 8:45
121 Markbygdens OK 3 Albin Andersson 43:56 8:48
122 Fjärås AIK 1 Mats Halvarsson 43:58 8:50
123 OK Skogsfalken 2 Viktor Blomqvist 44:03 8:55
124 Kyrös-Rasti 1 Lauri Linnainmaa 44:08 9:00
125 Täby Ok 4 Elisabeth Ahlgren 44:09 9:01
126 Skarpnäcks OL 1 André Sahlsten 44:10 9:02
127 Rajamäen Rykmentti 2 Eetu Summanen 44:14 9:06
128 Pihkaniskat 1 Miika Kekkinen 44:16 9:08
129 Järfälla/Rotebro 1 David Larson 44:22 9:14
130 Sundsvalls OK 1 Mikael Lundstedt 44:23 9:15
130 OK Tranan 1 Anton Nilsson 44:23 9:15
132 OK99 Hradec Králové 4 Zdenek Sabatka 44:24 9:16
133 IL Tyrving 1 Morten Saue 44:35 9:27
134 Tullinge SK 2 Karolin Ohlsson 44:38 9:30
135 Täby Ok 3 Christina Lövald Hellberg 44:45 9:37
136 Kristiansand OK 1 Jonas Kittelsen 44:52 9:44
137 Stora Tuna OK 5 Pelle Nordfors 44:59 9:51
138 Stora Tuna OK 2 Klas Löfstedt 45:00 9:52
139 OK Ravinen 3 Torbjörn Kölzow 45:07 9:59
140 Lillehammer OK 2 Brynjar Larssen Bakken 45:14 10:06
141 Domnarvets GoIF 1 Simon Andersson 45:20 10:12
142 Rastikarhut 1 Jukka-Pekka Seppänen 45:31 10:23
143 Snättringe SK 1 Tiemo Schram 45:33 10:25
144 Lillomarka O-lag 2 Petter Vilberg 45:57 10:49
145 Motala AIF-OL 1 Oskar Höglund 46:00 10:52
146 OK99 Hradec Králové 2 Jakub Kamenicky 46:01 10:53
147 Hagaby GoIF 2 Johan Peterson 46:13 11:05
148 Rastivarsat 1 Tommi Leirimaa 46:17 11:09
148 Sandefjord o-klubb 1 Marius Martinsen 46:17 11:09
150 Vänersborgs SK 1 Evelina Johansson 46:23 11:15
151 SPK Freidig 1 Simen Olafsen 46:31 11:23
152 Västerås SOK 4 Fredrik Viking 46:34 11:26
153 KFUM Örebro OK 1 Mathias Johansson 46:37 11:29
154 Finspångs SOK 1 Carin Rosander 46:40 11:32
155 IFK Lidingö SOK 1 Arvid Eriksson 46:41 11:33
156 IL Tyrving 4 Mats Olav Berg 46:45 11:37
157 Domnarvets GoIF 2 Anton Enberg 46:50 11:42
158 IK Gandvik 1 Eric Sand 46:57 11:49
159 Fossum IF 4 Hallvard Boland Haugen 47:02 11:54
160 MS Parma 2 Tuomo Stenberg 47:05 11:57
161 Ärla IF 1 Magnus Fransson 47:14 12:06
162 Tullinge SK 4 Joel Håland 47:16 12:08
163 OK Tisaren 2 Johan Alfredsson 47:21 12:13
164 Västerbergslagen 1 Linnea Backman 47:24 12:16
165 Länna IF 1 Klara Alm 47:39 12:31
166 Sävedalens AIK 1 Patrik Eickhoff 47:43 12:35
167 IF Hagen 1 Joakim Nyman 47:44 12:36
168 Trollhättans SOK 2 Linda Westerberg 47:48 12:40
168 FK Herkules 2 Viktor Hofmann 47:48 12:40
170 Notodden O-lag 1 Sondre Kvisli 47:51 12:43
171 Notodden O-lag 2 Thor Jørgen Klevar 48:10 13:02
172 Brunflo IF 1 Maria Nordström 48:12 13:04 Omstart
173 OK Djerf 1 Therese Westher 48:13 13:05
174 Tierps SOK 1 Ulrik Nordberg 48:15 13:07
175 OK Nolaskogsarna 3 Axel Torshage 48:19 13:11
176 Kongsberg O-lag 2 Torjus Trømborg 48:21 13:13
177 OL Tønsberg 2 Espen Vinsand 48:23 13:15
178 Rotebro IS OK 1 Axel Wrådhe 48:31 13:23
179 Haninge SOK 2 Tobias Steen 48:34 13:26
180 Halden Skiklubb 4 Johannes Kvaalsv Antonsen 48:38 13:30
181 OK 64 Torpa 1 Petter Samuelsson 48:40 13:32
182 HJS Vansbro/Malungs Ok 1 Herman Häll 48:45 13:37
182 Forsa OK 2 Gustav Kvick 48:45 13:37
184 OK Hällen 2 Adam Hellstadius 48:53 13:45
185 Østmarka OK 1 Andreas Bratlie 48:55 13:47
186 IL Tyrving 2 Torkil Solstad 48:59 13:51
187 Halden Skiklubb 3 Sindre Lindhaugen 49:03 13:55
188 Nyköpings OK 3 Klara Tollmar 49:06 13:58
189 Konnerud I.L. 4 Henrik Bergman 49:07 13:59
190 Stora Tuna OK 6 Johan Löwegren 49:08 14:00
191 Västerås SOK 1 Rickard Wadman 49:09 14:01
191 FK Herkules 1 Niklas Helmertz 49:09 14:01
193 OK Kåre 2 Erik Adriansson 49:11 14:03
194 IS Kullen 1 Martin Bengtsson 49:13 14:05
194 Ärla IF 2 Sofia Grawé 49:13 14:05
196 Konnerud I.L. 1 Erik Hanssen 49:21 14:13
197 Ås-UMB Orientering 2 Sindre Winsnes Nordhagen 49:22 14:14
198 Konnerud I.L. 2 Eivind Lindseth 49:24 14:16
199 OK Enen 1 Louise Borg 49:25 14:17
200 Fossum IF 5 Erlend Skattum 49:30 14:22
201 Notodden O-lag 4 Sindre Sandven 49:31 14:23
202 Tullinge SK 3 Martin Larsson 49:39 14:31
203 GoIF Tjalve 2 David Lindegren 49:41 14:33
204 DELTA 2 Tuomas Viirto 49:47 14:39
205 Sandefjord o-klubb 2 Ina Moe 50:01 14:53
206 Järfälla/Väsby 1 Martin Berggren 50:05 14:57
207 Indre Östfold OK 2 Svend Sondre Frøshaug 50:08 15:00
207 Tampereen Pyrintö 4 Sonja Kyrölä 50:08 15:00
209 SoIK Hellas 1 Martin Ek 50:09 15:01 Omstart
209 OK Skogshjortarna 1 Lisa Pedersen 50:09 15:01
209 Katrineholms OK 1 Max Molitor 50:09 15:01
212 Hamar OK 1 Haakon Utby 50:14 15:06
213 OK Ravinen 4 Markus Hjort 50:18 15:10
214 Hagaby GoIF 3 John Oskarsson 50:20 15:12
215 Nydalens Skiklub 2 Nikolai Korvald Skaare 50:25 15:17
216 Turun Suunnistajat 2 Pauli Viberg 50:27 15:19
217 Linköpings OK 4 Tyler Barton 50:33 15:25
218 Sandefjord o-klubb 4 Catrine Jensen 50:34 15:26
219 Raumar O-lag 3 Eivind Stenhammer 50:38 15:30
220 Midälva OK 1 Anders Vedin 50:49 15:41
221 Dalaportens OL 1 Gustav Norstedt 50:52 15:44
222 OK Linné 3 Isak Eklöv 50:57 15:49
223 Markbygdens OK 1 Erik Wallin 51:00 15:52
224 Østmarka/Måren 1 Adrian Opphaim 51:07 15:59 Omstart
225 SOL Tranås 1 Emil Lindström 51:16 16:08
226 Järbo OK 1 Theo Odenryd 51:27 16:19
227 Uddevalla OK 2 Andre Erlandsson 51:29 16:21
228 OK Kåre 3 Linn Grälls 51:31 16:23
229 OK Triangeln 1 Albin Eriksson 51:41 16:33
230 Lunds OK 1 Andreas Ivarsson 51:45 16:37
231 OK 64 Torpa 2 Petter Andersson 51:51 16:43
232 Tampereen Pyrintö 2 Henri Kontoniemi 51:57 16:49
233 KFUM Örebro OK 2 Claes Norman 52:10 17:02 Omstart
234 OK Linné 2 Anton Tegendal 52:12 17:04
235 Hjärnarps GH OL 2 Martin Dehlin 52:13 17:05 Omstart
235 Helsingin Suunnist. 3 Kristiina Lampinen 52:13 17:05
237 Lidköpings VSK 2 Mattias Karlsson 52:28 17:20
238 Järla/Söders SOL 3 Olle Carlsson 52:31 17:23
239 Kristiansand OK 4 Gjermund Steinsland 52:49 17:41
240 Tampereen Pyrintö 3 Saana Vahvelainen 53:03 17:55
241 Trosabygdens OK 1 Olle Florell 53:09 18:01
242 Sigtuna OK 2 Agnes Bäfverfeldt 53:11 18:03 Omstart
243 OK Roslagen 1 Viktor Lindberg 53:13 18:05
244 Løten o-lag 2 Sindre Bæk 53:16 18:08
245 IFK Hedemora OK 1 Joel Hallberg 53:25 18:17
246 Porsgrunn OL 1 Gunnar Johannessen 53:31 18:23
247 Långhundra IF 1 Nicklas Svanberg 53:33 18:25
248 Skogslöparna 1 Anette Persson 53:48 18:40 Omstart
249 Tjällmo-Godegård 2 Camilla Carlsson 54:12 19:04
250 Lindebygdens OK 1 Alexander Oskarsson 54:14 19:06
251 Kristiansand OK 3 Anders Birkeland 54:18 19:10
252 Helsingin Suunnist. 2 Elina Erkkilä 54:25 19:17
253 Tibro OK 1 Olle Åsberg 54:42 19:34
254 Katrineholms OK 2 Anna Magnell 54:56 19:48
255 Linköpings OK 3 Annika Ledskog 54:58 19:50
256 Västvärmlands OK 1 Sebastian Ekman 55:22 20:14
257 Tumba-Mälarhöjden 1 Patrik Axelsson 55:30 20:22
258 Hallstahammars OK 1 Sofia Rydh 55:34 20:26
259 OK Kullingshof 1 Pontus Johansson 55:54 20:46
260 Heming/Njård O-lag 1 Anders Fremming 55:58 20:50
261 Vallentuna/Össeby 1 Oscar Gustavsson 56:00 20:52
261 OK Moss 2 Olav T. Solhaug 56:00 20:52
263 Sandefjord o-klubb 3 Solfrid Helgesen 56:02 20:54
264 OK Kolmården 2 Anna Håkansson 56:05 20:57
265 Kils OK 1 Joakim Persson 56:22 21:14
266 Trollhättans SOK 1 Anton Kööhler 56:36 21:28
267 Hagaby GoIF 5 Lovisa Falk 56:41 21:33
268 Södertälje-Nykvarn 2 Karl Rönnby 56:42 21:34
269 Skarpnäcks OL 3 Joel Söderberg 57:02 21:54
270 Eiker ol 1 Sondre Turvoll Fossli 57:15 22:07
271 OK Orient 2 Filip Nyholm 57:27 22:19
272 OK Tyr 5 Oskar Nyström 57:35 22:27
273 Raumar O-lag 4 Martin Theodorsen 57:46 22:38
274 Ärla IF 3 Sandra Karlsson 58:05 22:57
274 Ringerike o-lag 1 Ivar Tronrud 58:05 22:57
276 FK Boken 1 Anton Österblad 58:07 22:59
277 Lillomarka O-lag 3 Einar L. Iversen 58:09 23:01
278 Västerås SOK 2 Carolina Mikaelsdotter 58:16 23:08
278 Keravan Urheilijat 1 Oskari Pekkala 58:16 23:08
280 IF Sturla 1 Lars Erik Pettersen 58:22 23:14
281 Notodden O-lag 3 Eirik Tengesdal 58:41 23:33
282 Trøsken IL 1 Erik Nilsen 58:45 23:37
283 Linköpings OK 2 Robin Wassberger 58:48 23:40
284 OK Nolaskogsarna 1 Anette Nyström 58:49 23:41
285 KFUM Örebro OK 3 Victoria Nilsson 58:50 23:42
286 IL Tyrving 3 Hanna Lindseth 58:55 23:47
287 Ringerike o-lag 2 Martin Berg Leirvåg 58:59 23:51
288 Fossum IF 6 Henriette Blomhoff 59:01 23:53
289 OK Kolmården 3 Oscar Johansson 59:15 24:07
290 Rånäs OK 2 Anna Åhman 59:16 24:08
291 IK Gandvik 2 V.A Kant 59:17 24:09 Omstart
292 Skattkärrs IF 1 Astri Magnussen 59:19 24:11
292 Uddevalla OK 1 Anders Ohlsson 59:19 24:11
294 OK Klemmingen 2 Mara Peilans 59:23 24:15
295 Kongsberg O-lag 3 Joakim Mohn 59:59 24:51
296 Mäntsälän Urheilijat 1 Anna Sinisalo 1:00:04 24:56
297 Porsgrunn OL 2 Thea Grande Østby 1:00:34 25:26
298 Eskilstuna OL 1 Alexander Sparr 1:00:50 25:42
298 IS Kullen 2 Jesper Ståhl 1:00:50 25:42
300 Fjärås AIK 2 Kristin Schyberg 1:01:13 26:05
301 LYNX 1 Antti-Pekka Leskinen 1:01:17 26:09
302 Espoon Suunta 2 Toni Vuorinen 1:01:27 26:19
303 Skarpnäcks OL 2 Kalle Zetterström 1:01:42 26:34
304 Brunflo/Litsbygden/Storsjön 2 Helena Olsson 1:01:49 26:41 Omstart
305 OK Alehof 2 Johan Blick 1:02:02 26:54
306 OK Tylöskog 1 Martin Svärd 1:02:24 27:16
307 Oppsal Orientering 1 Anders Emilsson 1:03:14 28:06
308 Rotebro IS OK 2 Ramona H-Järnving 1:03:24 28:16
309 Kyrös-Rasti 2 Heikki Viilo 1:03:37 28:29
310 Nolaskogsarna/Hägglunds 1 Oscar Jernberg 1:03:46 28:38
311 OK Skogshjortarna 2 Albin Östling 1:03:55 28:47
312 Gjø-Vard OL 2 Kjersti Herberg 1:04:03 28:55
313 OK Denseln 2 Elias Andersson 1:04:16 29:08
314 Rehns BK 1 Anders Johansson 1:04:24 29:16
315 Bjursås OK 1 Maria Björklund 1:04:30 29:22
316 Ronneby/Gynge 1 Karin Smedenmark 1:04:55 29:47
317 FK Göingarna 1 Petter Persson 1:05:05 29:57
318 Ringerike o-lag 3 Guro Heimstad Kleiven 1:05:08 30:00
319 Halden Skiklubb 2 Martine Andersen 1:05:31 30:23
320 Avesta OK 1 Kristoffer Markfjärd 1:05:35 30:27
321 Rastikarhut 3 Suvi Ylikylä 1:05:39 30:31 Omstart
322 OK Södertörn 1 Anna Nylund 1:06:01 30:53
323 Rastikarhut 2 Sanna Ylikylä 1:07:14 32:06
324 Kungälvs OK 1 Simon Olsson 1:07:45 32:37
325 Ok Raseborg 1 Roy Wickholm 1:07:56 32:48
326 OK Ravinen 5 Joakim Westblad 1:08:09 33:01
327 Eiker ol 2 Oscar Berlin 1:08:13 33:05
328 Nydalens Skiklub 3 Martine Hallén 1:08:23 33:15
329 Paimion Rasti 2 Petteri Haapanen 1:09:26 34:18
329 Örkelljunga/Kompassen 2 Andreas Haraldsson 1:09:26 34:18
331 Sigtuna OK 1 Frida Lindgren 1:09:46 34:38
332 Falköpings AIK 1 Adam Fredén 1:11:04 35:56
333 Fredrikstads SK 2 Joakim Sanna 1:11:21 36:13
334 Sala OK 1 Pernilla Bengtsson 1:12:11 37:03 Omstart
335 IFK Enskede 1 Axel Simonsson 1:13:15 38:07
336 Gjø-Vard OL 3 Kjersti Gullord 1:14:22 39:14
337 Kongsberg O-lag 4 Elias Foss 1:15:02 39:54
338 KJOSE IL 1 Marie Styrvold 1:15:14 40:06
339 OK Måsen 1 Therese Huhta 1:15:25 40:17
340 FK Boken 2 Therese Hansen 1:15:31 40:23
341 Forsa OK 3 Hanna Ekfälth 1:15:36 40:28
342 Järla IF OK 4 Matilda Hektor 1:17:35 42:27
343 Skogspojkarnas OK 1 Karolina Nygren 1:18:14 43:06
344 Säterbygdens OK 3 Nn Nn 1:18:20 43:12
345 Konnerud I.L. 3 Andreas Bendiktsen 1:21:39 46:31
346 Hjobygdens OK 1 Eric Lindblad 1:24:56 49:48
347 Raumar O-lag 5 Sindre Alnæs 1:26:59 51:51
348 Falköpings AIK 2 Frida Laage 1:28:24 53:16
349 Närpes OK 1 Patrik Sund 1:29:43 54:35
350 Kvarnsvedens GoIF OK 2 Ingrid Stigsmark 1:31:39 56:31
351 Vallentuna/Össeby 2 Linnéa Carlberg 1:36:03 1:00:55 Omstart
352 Porsgrunn OL 3 Mina O. Remme 1:40:33 1:05:25
353 Sundbybergs IK 2 Sletten Trude 1:41:13 1:06:05
354 Raumar O-lag 6 Sondre Skogsholm 2:01:56 1:26:48 Omstart
OK Linné 1 Albin Ridefelt Utgått
OK Rodhen 2 Martin Jansson Utgått
Väsby OK 1 Joakim Larsson Utgått
OK Tyr 3 Sofia Levin Utgått
Järla/Söders SOL 2 Sebastian Lindblad-Peterse Utgått
MS Parma 4 Arttu Saarinen Utgått
Lidköpings VSK 1 Herman Andersson Utgått
Järla/Söders SOL 1 Nisse Amberg Utgått
Fossum IF 7 Tobias Nerås Utgått
Løten o-lag 1 Håkon Godager Utgått
OK Nackhe 2 Robin Larsson Utgått
OK Enen 2 Fredrik Olofsson Utgått
Kullen/Helsingborg 1 Andreas Eckhoff Utgått
Bromma-Vällingby 2 Ej startat
Haninge SOK 3 Nn Nn Ej startat
Oppsal Orientering 2 Ola Dilt Ej startat
Rånäs OK 3 Frida Stenbäck Ej startat
Fredrikstads SK 1 Kamilla Olaussen Ej startat
OK Ravinen 6 Mairead Rocke Ej startat

Entries 2019

Total Entries956
Tiomilakavlen315
Damkavlen347
Ungdomskavlen294
se593
no174
fi116
dk44
cz14
ru4
gb4
it2
pl2
fr1
ch1
lt1

In association with