GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2009, Perstorp

Tävlingen genomfördes 18-19 april 2009 i Perstorp, Skåne.

Klass: Herrar (107 km)

När kavlen så fjärran från fädernet hamnat, i marker runt Klippan och Perstorp den landat. Att trehundrafemtio årsvarv förflutit, sen Skåne med danskarna bandena brutit, ger budskap som minner om blodiga strider i nordskånska ängder i avlägsna tider. Men nu gäller frediga budkavlefejder med äkthet och spänning i Äktabodsnejder.
Fred Strömsten

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (37 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Öppen

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Slutresultat Herrar 2009

Pl Lag Tid Efter
1 Kristiansand OK 1 9:51:12 0:00
2 Kalevan Rasti 1 9:55:30 4:18
3 OK Linné 1 9:55:41 4:29
4 Vehkalahden Veikot 1 9:56:04 4:52
5 IFK Göteborg 1 9:56:10 4:58
6 Halden Skiklubb 1 10:06:06 14:54
7 OK PAN-Kristianstad 1 10:06:12 15:00
8 IFK Lidingö SOK 1 10:07:11 15:59
9 IK Hakarpspojkarna 1 10:10:10 18:58
10 Leksands OK 1 10:12:21 21:09
11 DELTA 1 10:12:23 21:11
12 OK Orion 1 10:14:52 23:40
13 Rajamäen Rykmentti 1 10:16:54 25:42
14 Ulricehamns OK 1 10:18:53 27:41
15 Tampereen Pyrintö 1 10:19:02 27:50
16 OK Denseln 1 10:19:07 27:55
17 IFK Moras OK 1 10:20:42 29:30
18 Malungs OK 1 10:23:56 32:44
19 Turun Metsänkävijät 1 10:24:00 32:48
20 Vaajakosken Terä 1 10:24:15 33:03
21 Järla Orientering 1 10:25:51 34:39
22 Göteborg-Majorna 1 10:26:32 35:20
23 Paimion Rasti 1 10:26:37 35:25
24 Sävedalens AIK 1 10:26:43 35:31
25 NTNUI 1 10:26:49 35:37
26 Angelniemen Ankkuri 1 10:27:38 36:26
27 IL Tyrving 1 10:30:49 39:37
28 LYNX 1 10:33:46 42:34
29 Ikaalisten NV 1 10:33:57 42:45
30 MS Parma 1 10:34:12 43:00
31 Hiisirasti 1 10:44:58 53:46
32 Stora Tuna OK 1 10:45:00 53:48
33 OK Tisaren 1 10:45:17 54:05
34 Rehns BK 1 10:48:20 57:08
35 IFK Lidingö SOK 2 10:49:59 58:47
36 IK Hakarpspojkarna 2 10:53:44 1:02:32
37 Tullinge SK 1 10:54:56 1:03:44
38 Rasti-Kurikka 1 10:55:11 1:03:59
39 IFK Umeå 1 10:55:22 1:04:10
40 Hagaby GoIF 1 10:56:24 1:05:12
41 IFK Göteborg 2 10:58:02 1:06:50
42 Halden Skiklubb 2 10:59:00 1:07:48
43 Kristiansand OK 2 10:59:52 1:08:40
44 Turun Suunnistajat 1 11:02:52 1:11:40
45 KFUM Örebro OK 1 11:06:04 1:14:52
46 OK Linné 2 11:07:47 1:16:35
47 Nydalens Skiklub 1 11:12:20 1:21:08
48 IF Sibbo-Vargarna 1 11:12:54 1:21:42
49 Linköpings OK 1 11:15:08 1:23:56
50 OK Pan Århus 1 11:16:54 1:25:42
51 Halmstad OK 1 11:17:25 1:26:13
52 Spring Cup OK 1 11:18:51 1:27:39
53 Helsingin Suunnist. 1 11:23:06 1:31:54
54 SK Zabovresky Brno 1 11:24:02 1:32:50
55 NTNUI 2 11:25:02 1:33:50
56 Pellon Ponsi 1 11:28:40 1:37:28
57 Göteborg-Majorna 2 11:30:03 1:38:51
58 SoIK Hellas 1 11:33:11 1:41:59
59 OK Tyr 1 11:33:24 1:42:12
60 OK Ravinen 1 11:33:26 1:42:14
61 Lapuan Virkiä 1 11:33:27 1:42:15
62 Rajamäen Rykmentti 2 11:33:29 1:42:17
63 Kangasala SK 1 11:34:09 1:42:57
64 OK Orion 2 11:34:20 1:43:08
65 Nybro OK 1 11:34:38 1:43:26
66 Leksands OK 2 11:35:24 1:44:12
67 Fredrikstads SK 1 11:36:35 1:45:23
68 Västerås SOK 1 11:37:26 1:46:14
69 OK Orient 1 11:39:45 1:48:33
70 Polish Junior Team 1 11:39:52 1:48:40
71 Nyköpings OK 1 11:39:55 1:48:43
72 Stora Tuna OK 2 11:40:37 1:49:25
73 Lillomarka O-lag 1 11:41:44 1:50:32
74 Arboga OK 1 11:41:55 1:50:43
75 DELTA 2 11:43:05 1:51:53
76 Vänersborgs SK 1 11:43:07 1:51:55
77 OK99 Hradec Králové 1 11:43:10 1:51:58
78 Turun Metsänkävijät 2 11:43:33 1:52:21
79 FarumTisvilde OK 1 11:44:42 1:53:30
80 Täby Ok 1 11:48:59 1:57:47
81 Ylistaron Kilpa-Veljet 1 11:49:05 1:57:53
82 OK Denseln 2 11:49:24 1:58:12
83 Ärla IF 1 11:49:37 1:58:25
84 OK Roslagen 1 11:49:39 1:58:27
85 Raumar O-lag 1 11:49:47 1:58:35
86 Växjö OK 1 11:55:38 2:04:26
87 Bredaryds SOK 1 11:55:45 2:04:33
88 Ås-UMB Orientering 1 11:58:10 2:06:58
89 Tullinge SK 2 11:58:11 2:06:59
90 Lappeen Riento 1 12:02:23 2:11:11
91 Frol/Mo 1 12:04:26 2:13:14
92 OK Skogshjortarna 1 12:05:43 2:14:31
93 Södertälje-Nykvarn 2 12:05:44 2:14:32
94 Ronneby OK 1 12:05:59 2:14:47
95 Østmarka OK 1 12:06:11 2:14:59
96 Mäntsälän Urheilijat 1 12:06:14 2:15:02
97 OK Kåre 1 12:09:26 2:18:14
98 OK Triangeln 1 12:11:10 2:19:58
99 OK Kolmården 1 12:11:26 2:20:14
100 Wing OK 1 12:14:44 2:23:32
101 Norbergs OK 1 12:14:50 2:23:38
102 FK Göingarna 1 12:14:52 2:23:40
103 OK Alehof 1 12:14:53 2:23:41
104 Jämsän Retki-Veikot 1 12:16:29 2:25:17
105 Broucci a Berusky 1 12:19:34 2:28:22
106 OK Klemmingen 1 12:20:12 2:29:00
107 Anttolan Urheilijat 1 12:20:14 2:29:02
108 Halden Skiklubb 3 12:20:16 2:29:04
109 OK Tranan 1 12:20:26 2:29:14
110 IF Femman 1 12:20:39 2:29:27
111 NTNUI 3 12:20:50 2:29:38
112 Eksjö SOK 1 12:23:44 2:32:32
113 Linköpings OK 2 12:23:54 2:32:42
114 IFK Moras OK 2 12:24:31 2:33:19
115 Skåneslättens OLL 1 12:24:32 2:33:20
116 OK Njudung 1 12:25:00 2:33:48
117 SK Praga 1 12:30:14 2:39:02
118 SKOB Zlin 1 12:31:46 2:40:34
119 Lunds OK 1 12:33:25 2:42:13
120 Tjällmo-Godegård 1 12:34:24 2:43:12
121 Tumba-Mälarhöjden 1 12:34:37 2:43:25
122 Attunda OK 1 12:35:06 2:43:54
123 Løten o-lag 1 12:38:17 2:47:05
124 IFK Lidingö SOK 3 12:40:46 2:49:34
125 Skogslöparna 1 12:43:49 2:52:37
126 LOWL 1 12:43:59 2:52:47
127 FK Friskus-Varberg 1 12:44:55 2:53:43
128 OK Rodhen 1 12:47:05 2:55:53
129 Kongsberg O-lag 1 12:47:12 2:56:00
130 Söders SOL-Tyresö 2 - Turun Suunnistajat 12:47:15 2:56:03
131 Falkenbergs OK 1 12:47:19 2:56:07
132 OK Tyr 1989 1 12:47:36 2:56:24
133 Spring Cup OK 4 12:47:40 2:56:28
134 Vänersborgs SK 2 12:47:41 2:56:29
135 Motala AIF-OL 1 12:47:45 2:56:33
135 OK Löftan 1 12:47:45 2:56:33
137 OK Klyftamo 1 12:47:58 2:56:46
138 IK Hakarpspojkarna 4 12:47:59 2:56:47
139 OK Landehof 1 12:48:05 2:56:53
140 OK Ravinen 2 12:49:10 2:57:58
141 OK Tisaren 2 12:50:34 2:59:22
142 Göteborg-Majorna 3 12:50:41 2:59:29
143 Järla Orientering 2 12:55:18 3:04:06
144 Siilin Rasti 1 12:57:14 3:06:02
145 KOS TESLA BRNO 1 12:58:11 3:06:59
146 Ulricehamns OK 2 12:58:12 3:07:00
147 Magnus Orienteering 1 13:00:09 3:08:57
148 IK Gandvik 1 13:06:06 3:14:54
149 IF Brahe 1 13:12:24 3:21:12
150 Turun Suunnistajat 2 13:36:28 3:45:16
151 OK Nolaskogsarna 1 12:23:08 2:31:56 Omstart 10
152 Gävle OK 1 12:23:11 2:31:59 Omstart 10
153 Dalaportens OL 1 12:24:37 2:33:25 Omstart 10
154 IK Hakarpspojkarna 3 12:25:00 2:33:48 Omstart 10
155 Nydalens Skiklub 2 12:26:22 2:35:10 Omstart 10
156 IL Tyrving 2 12:26:47 2:35:35 Omstart 10
157 OK Kontinent 1 12:27:36 2:36:24 Omstart 10
158 OK PAN-Kristianstad 3 12:28:55 2:37:43 Omstart 10
159 MS Parma 2 12:30:59 2:39:47 Omstart 10
160 OK Orion 3 12:32:54 2:41:42 Omstart 10
161 Jönköpings OK 1 12:33:14 2:42:02 Omstart 10
162 SOL Tranås/Freidig 1 12:34:35 2:43:23 Omstart 10
163 Hjärnarps GH OL 1 12:35:30 2:44:18 Omstart 10
163 Porsgrunn OL 1 12:35:30 2:44:18 Omstart 10
165 Lerum/Sjövalla 1 12:36:47 2:45:35 Omstart 10
166 Köping-Kolsva OK 1 12:38:09 2:46:57 Omstart 10
167 OK Linné 3 12:42:02 2:50:50 Omstart 10
168 OK Pan Århus 2 12:42:22 2:51:10 Omstart 10
169 Keravan Urheilijat 1 12:44:24 2:53:12 Omstart 10
170 Joutsenon Kullervo 1 12:46:29 2:55:17 Omstart 10
171 Uddevalla OK 1 12:50:53 2:59:41 Omstart 10
172 Valkeakosken Haka 1 12:51:01 2:59:49 Omstart 10
173 Motala/Tjällmo God. 1 12:51:05 2:59:53 Omstart 10
174 Gävle OK 2 12:52:41 3:01:29 Omstart 10
175 Älme/Markaryd 1 12:53:57 3:02:45 Omstart 10
176 Denseln/Finspång 1 12:54:26 3:03:14 Omstart 10
177 OK Skogsfalken 1 12:55:24 3:04:12 Omstart 10
178 OK Dacke 1 12:56:53 3:05:41 Omstart 10
179 Indre Östfold OK 1 12:58:34 3:07:22 Omstart 10
180 OK Skogsfalken 2 12:59:31 3:08:19 Omstart 10
181 Hagaby GoIF 2 13:00:54 3:09:42 Omstart 10
182 Tampereen Pyrintö 2 13:01:16 3:10:04 Omstart 10
183 BVJOK-Bromma-Vällingby 13:03:09 3:11:57 Omstart 10
184 USK Praha 1 13:05:46 3:14:34 Omstart 10
185 OK Södertörn 1 13:06:17 3:15:05 Omstart 10
186 Falköpings AIK OK 1 13:11:17 3:20:05 Omstart 10
187 FK Göingarna 3 13:14:03 3:22:51 Omstart 10
188 FK Finn 1 13:19:25 3:28:13 Omstart 10
189 Vallentuna-Össeby 1 13:22:54 3:31:42 Omstart 10
190 Jalasjärven Jalas 1 13:34:44 3:43:32 Omstart 10
191 Stigmännen Karlsh. 1 13:36:30 3:45:18 Omstart 10
192 OK Hällen 2 13:37:34 3:46:22 Omstart 10
193 Asker Skiklubb 1 13:39:29 3:48:17 Omstart 10
194 IF Hagen 1 13:40:51 3:49:39 Omstart 10
195 KFUM Örebro OK 2 13:53:42 4:02:30 Omstart 10
196 Fossum IF 1 13:15:00 3:23:48 Omstart 9,10
197 Linköpings OK 3 13:16:08 3:24:56 Omstart 9,10
198 IK Trenne 1 13:16:41 3:25:29 Omstart 9,10
199 Forsa OK 1 13:19:47 3:28:35 Omstart 9,10
200 Hästveda OK 1 13:23:49 3:32:37 Omstart 9,10
201 OK Nackhe 1 13:26:09 3:34:57 Omstart 9,10
202 Kils OK 1 13:26:25 3:35:13 Omstart 9,10
203 Markbygdens OK 1 13:26:43 3:35:31 Omstart 9,10
204 Akilles OK 1 13:34:33 3:43:21 Omstart 9,10
205 Ankarsrum/Gamleby/Västervik 1 13:37:09 3:45:57 Omstart 9,10
206 OK Orinto 1 13:39:03 3:47:51 Omstart 9,10
207 Istrums SK 1 13:42:39 3:51:27 Omstart 9,10
208 OK Tyr 2 13:43:29 3:52:17 Omstart 9,10
209 Erebus Orientamento Vicenza 1 13:44:46 3:53:34 Omstart 9,10
210 Växjö OK 2 13:45:12 3:54:00 Omstart 9,10
211 Naturfreunde Wien 1 13:47:59 3:56:47 Omstart 9,10
212 Södertälje-Nykvarn 3 13:49:24 3:58:12 Omstart 9,10
213 IK Ymer 1 13:50:16 3:59:04 Omstart 9,10
214 OK Kullingshof 1 13:50:42 3:59:30 Omstart 9,10
215 Tyringe/Tormestorp 1 13:55:42 4:04:30 Omstart 9,10
216 SOK Viljan 1 13:58:52 4:07:40 Omstart 9,10
217 Skarpnäcks OL 1 13:58:57 4:07:45 Omstart 9,10
218 Espoon Suunta 1 13:59:19 4:08:07 Omstart 9,10
219 Härlövs IF 1 13:59:51 4:08:39 Omstart 9,10
220 Garphyttan/Lindebygden/Milan 1 14:01:04 4:09:52 Omstart 9,10
221 Halmstad OK 2 14:04:56 4:13:44 Omstart 9,10
222 Strängnäs-Malmby 1 14:07:54 4:16:42 Omstart 9,10
222 Vetelin Urheilijat 1 14:07:54 4:16:42 Omstart 9,10
224 Heming/Njård O-lag 1 14:08:13 4:17:01 Omstart 9,10
225 FK Göingarna 2 14:09:43 4:18:31 Omstart 9,10
226 Modum 1 14:12:55 4:21:43 Omstart 9,10
227 Maarian Mahti 1 14:12:56 4:21:44 Omstart 9,10
228 Katrineholms OK 1 14:22:48 4:31:36 Omstart 9,10
229 Ringerike o-lag 1 14:23:20 4:32:08 Omstart 9,10
230 OK 64 Torpa 1 14:27:36 4:36:24 Omstart 9,10
231 Centrum OK 1 14:29:28 4:38:16 Omstart 9,10
232 Larvik OK 1 14:43:54 4:52:42 Omstart 9,10
233 Målilla/Vimmerby 1 15:01:07 5:09:55 Omstart 9,10
234 NTNUI 5 15:32:07 5:40:55 Omstart 9,10
235 Hamar/Gjø-Vard/Lillehammer 1 13:57:19 4:06:07 Omstart 8,9,10
236 Lunds OK 2 14:13:16 4:22:04 Omstart 8,9,10
237 Kristiansand OK 3 14:19:29 4:28:17 Omstart 8,9,10
238 Trollhättans SOK 1 14:20:56 4:29:44 Omstart 8,9,10
239 Täby Ok 2 14:32:18 4:41:06 Omstart 8,9,10
240 Lillomarka O-lag 2 14:33:25 4:42:13 Omstart 8,9,10
241 OK Alehof 2 14:34:51 4:43:39 Omstart 8,9,10
242 Tio rättens män 1 14:35:40 4:44:28 Omstart 8,9,10
243 Nyköpings OK 2 14:38:11 4:46:59 Omstart 8,9,10
244 Snättringe SK 1 14:40:30 4:49:18 Omstart 8,9,10
245 OK Roskilde 1 14:41:53 4:50:41 Omstart 8,9,10
246 Spring Cup OK 3 14:47:13 4:56:01 Omstart 8,9,10
247 OK Torfinn 1 14:48:32 4:57:20 Omstart 8,9,10
248 OK Nackhe 2 14:48:54 4:57:42 Omstart 8,9,10
249 Skåneslättens OL 2 14:52:37 5:01:25 Omstart 8,9,10
250 skodeg-o.com 1 14:53:51 5:02:39 Omstart 8,9,10
251 Chalmers OL 1 14:54:10 5:02:58 Omstart 8,9,10
252 OK Skogshjortarna 2 14:55:25 5:04:13 Omstart 8,9,10
253 GoIF Tjalve/Attunda 14:55:56 5:04:44 Omstart 8,9,10
254 OK Moss 1 14:56:18 5:05:06 Omstart 8,9,10
255 Eslövs FK 1 14:56:27 5:05:15 Omstart 8,9,10
256 NTNUI 4 14:59:00 5:07:48 Omstart 8,9,10
257 Eiker ol 1 15:04:49 5:13:37 Omstart 8,9,10
258 Rasti E4 1 15:08:05 5:16:53 Omstart 8,9,10
259 Bredaryds SOK 2 15:14:49 5:23:37 Omstart 8,9,10
260 Hjobygdens OK/K3IF 1 15:15:49 5:24:37 Omstart 8,9,10
261 Kemiön Kiilat 1 15:17:42 5:26:30 Omstart 8,9,10
262 OK Österåker 1 15:19:49 5:28:37 Omstart 8,9,10
263 Sundbybergs IK 2 15:23:41 5:32:29 Omstart 8,9,10
264 Lidköpings VSK 1 15:28:19 5:37:07 Omstart 8,9,10
265 Svaide Roma SOK 1 15:33:44 5:42:32 Omstart 8,9,10
266 Tumba-Mälarhöjden 2 15:37:59 5:46:47 Omstart 8,9,10
267 Konnerud I.L. 1 15:47:40 5:56:28 Omstart 8,9,10
268 Ballerup OK 1 15:58:31 6:07:19 Omstart 8,9,10
269 OLG Pfäffikon 1 16:00:17 6:09:05 Omstart 8,9,10
270 Andrarums IF 1 16:21:07 6:29:55 Omstart 8,9,10
271 BSI Orientering 1 17:02:27 7:11:15 Omstart 8,9,10
272 Falkenbergs OK 2 15:47:42 5:56:30 Omstart 7,8,9,10
273 Tisvilde Hegn OK 1 15:54:35 6:03:23 Omstart 7,8,9,10
274 Ronneby OK 2 16:07:49 6:16:37 Omstart 7,8,9,10
275 Raumar O-lag 2 16:19:31 6:28:19 Omstart 7,8,9,10
276 Trøsken/Sarpsborg 1 16:40:15 6:49:03 Omstart 7,8,9,10
277 OK Sorø 1 16:41:09 6:49:57 Omstart 7,8,9,10
278 Hässleholms ok 1 16:48:20 6:57:08 Omstart 7,8,9,10
279 Halmstad Garnison 1 16:50:25 6:59:13 Omstart 7,8,9,10
280 IK Gandvik 2 16:53:17 7:02:05 Omstart 7,8,9,10
281 Østmarka OK 2 16:54:34 7:03:22 Omstart 7,8,9,10
282 Oppsal IF 1 16:58:25 7:07:13 Omstart 7,8,9,10
283 FarumTisvilde OK 2 16:59:31 7:08:19 Omstart 7,8,9,10
284 Sigtuna OK 1 17:15:50 7:24:38 Omstart 7,8,9,10
285 OK Tylöskog 1 17:24:57 7:33:45 Omstart 7,8,9,10
286 Lunds OK 3 17:45:40 7:54:28 Omstart 7,8,9,10
287 Stigmännen Karlsh. 2 19:56:47 10:05:35 Omstart 6,7,8,9,10
288 Hauhon Sisu 1 13:04:33 3:13:21 Omstart 5,6,7,8,9,10
289 NTNUI Bygg/FysMat 11 21:35:30 11:44:18 Omstart 5,6,7,8,9,10
Haninge SOK 1 Utgått
OK PAN-Kristianstad 2 Utgått
Malungs OK 2 Utgått
Södertälje-Nykvarn 1 Utgått
Hestra IF 1 Utgått
OK Hällen 1 Utgått
IFK Enskede 1 Utgått
Bækkelaget SK 1 Utgått
BVJOK 1 Utgått
Hämeenlinnan Suunnist. 1 Utgått
Hyvinkään Rasti 1 Utgått
Sävedalens AIK 2 Utgått
Kalmar OK 1 Utgått
OK Pan Århus 3 Utgått
NTNUI MatTek 10 Utgått
Västerås SOK 2 Utgått
Tisvilde Hegn OK 2 Utgått
SK Zabovresky Brno 2 Utgått
Fjärås/Rigor 1 Utgått
Pihkaniskat 1 Utgått
Väsby OK 1 Utgått
Gotlands Bro OK 1 Utgått
Sundbybergs IK 1 Utgått
OK RSP 1 Utgått
Ås-UMB/Kolbotn Skimt/Måren Utgått
IF Thor 1 Utgått
OK Älvsjö Örby 1 Utgått
OK Gipen 1 Utgått
Skogsstjärnan/Mariestad 1 Utgått
OK Gisle 1 Utgått
Jönköpings OK 2 Utgått
Aalborg OK 1 Utgått
Spring Cup OK 2 Utgått
NTNUI FysMat 7 Utgått
Rävetofta OK / Tempereen Pyrintö Utgått
Kolding OK 1 Utgått
Lunds OK 4 Utgått
Korven Honka 1 Utgått
Tynset IF / NØOK 1 Utgått
Hærens Officersskole 1 Utgått
Malmö OK 1 Utgått
OK Vilse - 87 1 Utgått
NTNUI 6 Utgått
OL-UT 1 Utgått
Söders SOL-Tyresö 1 Utgått
NTNUI Marin Teknikk 8 Utgått
Skien OK 1 Utgått
Turun Metsänkävijät 3 Utgått
NTNUI, Nano 9 Utgått
Rånäs OK 1 Utgått
Boxholm-Mjölby OL 1 Utgått
BROWNTEAM 1 Ej startat
NAIS OK 1 Ej startat
Swiss Junior Team 1 Ej startat
Kongsberg O-lag 2 Ej startat
Paimion Rasti 2 Ej startat
Halden Skiklubb 4 Ej startat
Tibro OK 1 Ej startat
Tullinge SK 3 Ej startat
Rehns BK 2 Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with