GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2010, Finspång

Tävlingen genomfördes 1-2 maj 2010 på Arena Grosvad, Finspång.

Klass: Herrar (111 km)

Bland sjöar och urberg i östgötamarker är tvåtusentio i maj månads tid i aktiva Finspång, en bruksort som stark är du löpare bjuder till budkavlestrid. Kring kungliga högar från folkvandringsdagar den föddes vid våldsamma världskrigets slut vår kavle som ständigt oss tjusar, behagar för pigg pensionär vi nu skjuter salut.
Fred Strömsten

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (35 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Öppen

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Ställning efter sträcka 4 Ungdom 2010

Pl Lag Löpare Tid Efter +/- +/-
1 Raumar Orientering 1 Vetle Christiansen 2:14:02 0:00 6 -3:26
2 MS Parma 1 Arto Talvinen 2:14:18 0:16 8 -3:49
3 Järla Orientering 1 Arvid Henriksson 2:14:45 0:43 3 -2:42
4 Fossum IF 1 Borger Melsom 2:14:54 0:52 -1 -1:38
5 FarumTisvilde OK 1 Mikkel Aaen 2:14:55 0:53 38 -9:05
6 Jönköpings OK 1 Oscar Nykvist 2:15:01 0:59 17 -6:53
7 OK Nolaskogsarna 1 Marcus Andersson 2:15:07 1:05 12 -6:33
8 Attunda OK 1 Martin Gelinder 2:15:18 1:16 21 -7:27
9 OK Ravinen 1 Assar Hellström 2:15:27 1:25 41 -9:07
10 Notodden O-lag 1 Sindre Sandven 2:15:33 1:31 39 -8:54
11 Sävedalens AIK 1 Oskar Lindqvist 2:15:34 1:32 17 -7:07
12 Helsingin Suunnistajat 1 Luukas Valtonen 2:15:40 1:38 4 -5:26
13 Tampereen Pyrintö 1 Elias Kuukka 2:15:45 1:43 40 -9:17
14 Södertälje-Nykvarn 1 Johan Ek - Larsson 2:15:47 1:45 10 -6:08
14 Turun Suunnistajat 1 Olli Huhtinen 2:15:47 1:45 17 -7:13
16 Halden Skiklubb 1 Anders Felde Olaussen 2:15:49 1:47 10 -6:36
17 Eksjö SOK 1 Gustav Sandstedt 2:15:52 1:50 -6 -3:29
18 IL Tyrving 1 Gustav Henrik Fiskum 2:16:16 2:14 -6 -3:30
19 Haninge SOK 1 Alexander Berger 2:17:29 3:27 22 -6:28
20 Säterbygden/Vansbro 1 Oskar Sandberg 2:17:30 3:28 -16 0:20
21 Fossum IF 2 Erlend Skattum 2:17:33 3:31 -7 -3:00
22 DELTA 1 Miika Kirmula 2:17:34 3:32 14 -5:52
23 Asker Skiklubb 2 Erlend Gylver 2:18:03 4:01 -14 0:17
24 Hjärnarps GH OL 1 Nicole Ljungdahl 2:18:14 4:12 -9 -2:32
25 OL Trollelg 2 Brynjar Forseth 2:18:37 4:35 21 -5:43
26 Nyköpings OK 1 Daniel Nilsson 2:18:57 4:55 25 -5:54
27 Asker Skiklubb 1 Ola Kvisle 2:19:09 5:07 11 -4:21
28 Bromma-Vällingby/Järfälla 1 Martin Hunhammar 2:19:57 5:55 2 -2:59
29 Porsgrunn OL 1 Paul Martin Remme 2:20:01 5:59 11 -3:53
30 Markbygdens OK 2 Johanna Skogum 2:20:28 6:26 -28 5:47
31 Kongsberg O-lag 1 Mathias Drage 2:21:17 7:15 -18 0:52
32 Ås-UMB Orientering 1 Olai Stensland Lillevold 2:21:22 7:20 12 -2:53
33 OK Södertörn 1 Erik Wåhlin 2:21:54 7:52 -11 0:02
34 OL Trollelg 1 Trond Einar Moen Pedersli 2:22:16 8:14 24 -3:38
35 Trollhättans SOK 1 Erik Bäcklund-Ekvall 2:22:22 8:20 0 -1:01
36 OK Tyr 1 Jesper Kullin Alfredsson 2:22:25 8:23 -28 4:45
37 Frol IL 1 Paul Sirum 2:22:29 8:27 24 -3:55
38 IFK Moras OK 1 Jonatan Höjlind 2:22:54 8:52 -13 0:47
39 Rajamäen Rykmentti 1 Akseli Leino 2:23:04 9:02 -21 1:25
40 OK Landehof 1 Filip Wadsten 2:23:12 9:10 2 -0:46
41 Markbygdens OK 1 Pontus Karlsson 2:23:19 9:17 -2 -0:19
42 Katrineholms OK 1 Torsten Molitor 2:23:21 9:19 21 -3:04
43 Lillomarka O-lag 1 Thorstein Wang 2:23:29 9:27 -42 9:27
44 OK Kåre 1 Elias Öhgren 2:23:32 9:30 12 -2:16
45 IK Hakarpspojkarna 1 Adam Granstedt 2:23:33 9:31 16 -2:51
46 Västerås SOK 1 Kasper Westman 2:23:45 9:43 33 -4:52
47 Tormestorps IF 1 Henning Ottmer 2:23:47 9:45 28 -4:25
48 Freidig 2 Brage Sæther 2:25:28 11:26 21 -2:06
49 Uddevalla OK 1 Victor Flingmark 2:25:36 11:34 3 0:39
50 Attunda OK 2 Johannes Knutas 2:25:43 11:41 -13 2:14
51 Tullinge SK 1 Emil Andersson 2:25:45 11:43 -18 2:44
52 Leksands OK 1 Joakim Ramsell 2:25:52 11:50 -6 1:32
53 OK Linné 1 Simon Ågren 2:25:53 11:51 32 -4:19
54 KFUM Örebro OK 1 Erik Lindgren 2:25:55 11:53 37 -5:17
55 Domnarvets GoIF 1 Kalle Elisson 2:26:13 12:11 4 0:02
56 Angelniemen Ankkuri 1 Juho Nissi 2:26:33 12:31 41 -6:08
57 Tullinge SK 2 Olle Andersson 2:26:43 12:41 7 0:15
57 KOO-VEE 1 Henri Annila 2:26:43 12:41 0 0:52
59 Linköpings OK 1 Petter Johansson 2:26:49 12:47 22 -1:53
60 Lillomarka O-lag 2 Solveig Blindheim 2:26:53 12:51 -40 5:05
61 Tuusulan Voima-Veikot 1 Olli Malinen 2:26:57 12:55 -56 9:32
62 Nydalens Skiklub 2 Anders Aamodt Resell 2:27:00 12:58 27 -3:29
63 Kungälvs OK 1 Frida Brogren 2:27:11 13:09 -18 2:53
64 Täby Ok 1 Jens Rönnols 2:27:14 13:12 36 -5:40
65 Helsingborg/Torfinn 1 Joakim Sjöberg 2:27:15 13:13 3 -0:15
66 Ringsaker OK 1 Øystein Engelstad 2:27:28 13:26 -6 1:07
67 Ringerike o-lag 1 Aina Viena 2:30:19 16:17 -46 8:28
68 Kongsberg O-lag 2 Henrik Smeby 2:31:16 17:14 11 2:39
69 Kalevan Rasti 1 Santeri Silvennoinen 2:31:20 17:18 39 -2:46
70 OK Alehof 1 Rasmus Larsson 2:31:24 17:22 -53 10:17
71 Raumar orientering 2 Åsmund Wennemo 2:31:28 17:26 17 1:00
72 Fossum IF 3 Oskar Størmer 2:31:32 17:30 11 1:29
73 Sandefjord o-klubb 1 Petter Moe 2:31:43 17:41 31 -1:22
74 OK Kullingshof 1 Anton Karlsson 2:32:08 18:06 50 -5:06
75 Frol IL 2 Vegard Ressem 2:32:12 18:10 -1 4:05
76 Falköpings AIK OK 1 Sara Hagström 2:32:16 18:14 20 -0:24
76 Växjö OK 1 Daniel Håkansson 2:32:16 18:14 17 0:53
78 Løten o-lag 1 Øystein Storsveen 2:32:20 18:18 -7 4:30
79 Hagaby GoIF 1 Fredrik Regborn 2:32:21 18:19 27 -1:26
80 Heming/Njård O-lag 1 Harald Astrup Arnesen 2:32:35 18:33 -2 4:05
81 OK Roslagen 1 Martin Smedmark 2:32:39 18:37 9 1:29
82 Göteborg-Majorna 1 Petter Östman 2:32:43 18:41 -5 4:23
83 Kils OK 1 Anton Nilsson 2:32:44 18:42 -1 2:48
84 OK Kolmården 1 Oskar Leinonen 2:33:00 18:58 -12 5:05
85 Navi 1 Antti-Ville Salomaa 2:33:02 19:00 -9 4:46
86 OK Tisaren 1 Jonatan Aronsson 2:33:10 19:08 36 -3:49
87 Eksjö SOK 2 Erik Persson 2:33:14 19:12 -14 5:10
88 Fredrikstads SK 1 Lasse Simonsen 2:33:20 19:18 -18 5:44
89 Långhundra IF 1 Fredrik Wigertz 2:33:29 19:27 21 -1:30
90 Degerfors/Lindebygden 1 Hanna Hellsing 2:33:45 19:43 -36 8:42
91 IF Sturla 1 Astrid Bredde Vig 2:35:41 21:39 -64 13:10
92 Kangasala SK 1 Teemu Ternola 2:35:56 21:54 50 -4:01
93 Kvarnsvedens GoIF OK 1 Simon Fors 2:35:58 21:56 64 -5:21
94 Tampereen Pyrintö 2 Jussi-Elmeri Halme 2:36:04 22:02 21 -0:20
95 Falkenbergs OK 1 Johan Badenfelt 2:36:30 22:28 17 1:22
96 Vänersborgs SK 1 Erik Skärberg 2:36:36 22:34 7 3:38
97 Helsingin Suunnistajat 2 Veli Kangas 2:37:04 23:02 37 -1:59
98 Nydalens Skiklub 3 Eivind Høydal 2:37:06 23:04 11 2:23
99 Måren OK 1 Tormod Hovdenak Steners 2:37:15 23:13 27 -0:23
100 Pomorze Youth Team 1 Krzysztof Wolowczyk 2:37:43 23:41 31 -0:35
101 Asker Skiklubb 3 Sindre Gylver 2:37:58 23:56 -3 5:08
102 Lerums SOK 1 Gustaf Sparrevik 2:38:04 24:02 28 0:08
103 Västerås SOK 2 Carl Näslund 2:38:29 24:27 43 -1:39
104 Södertälje-Nykvarn 2 Patrik Roos 2:38:43 24:41 -37 11:38
105 Heming/Njård O-lag 4 Carl Theodor Gustavsson 2:38:59 24:57 50 -2:18
106 IK Vista 1 Karin Björnlinger 2:39:00 24:58 -51 13:45
107 Linköpings OK 2 Fredrik Peterson 2:39:07 25:05 31 -0:32
108 OK Roxen 1 Emil Thellsén 2:39:16 25:14 -16 7:58
109 Ringsaker OK/Hamar OK Erle Fjeld 2:39:31 25:29 -7 6:36
110 Lillehammer OK 1 Silje Skjelsvik 2:39:49 25:47 -5 6:39
111 FK Boken 1 Felicia Feurstein 2:40:00 25:58 -80 17:00
112 Finspångs SOK 2 Per Lindman 2:40:04 26:02 11 2:55
113 Stora Tuna OK 1 Anton Gustafsson 2:40:09 26:07 -79 17:05
114 Markbygdens OK 3 Lisa Wallin 2:40:33 26:31 -49 13:57
115 Oppsal IF 1 Lars Harald Aasheim 2:40:39 26:37 -28 10:21
116 Bjursås OK 1 Erik Björklund 2:40:46 26:44 -21 8:53
117 Halden Skiklubb 2 Peter Nordbrøden 2:40:51 26:49 -17 7:57
118 Larvik OK 1 Karl Fremstad 2:41:16 27:14 -72 16:56
119 Nyköpings OK 2 Oliver Nilsson 2:41:58 27:56 -25 10:26
120 OK Hammaren 1 Fredrik Anhlén 2:42:08 28:06 20 2:19
121 Sjövalla FK / Sippurasti Oskari Nyman 2:42:11 28:09 24 2:05
122 SOL Tranås 2 Oskar Ihrestål 2:42:17 28:15 -1 5:26
123 Ryda SK 1 Johan Andersson 2:42:18 28:16 12 3:00
124 SK Zabovresky Brno 1 Jakub Hruska 2:42:37 28:35 -6 6:02
125 Konnerud I.L. 2 Janne Baklid 2:42:39 28:37 2 4:57
126 Ås-UMB Orientering 2 Lars Treekrem 2:43:00 28:58 -12 7:45
127 Mariestads FK 1 Nathalie Rygh 2:43:36 29:34 2 5:43
128 Snättringe SK 1 David Hector 2:44:31 30:29 35 2:05
129 Västvärmlands OK 1 Rasmus Mellqvist 2:44:45 30:43 20 4:02
130 Sävedalens AIK 2 Amanda Claesson 2:44:49 30:47 -23 11:01
131 LYNX 1 Toni Mäntylä 2:44:54 30:52 8 5:08
132 Nydalens Skiklub 4 Vebjørn Tandberg 2:44:57 30:55 -22 9:58
133 Tormestorps IF 2 Harald Ottmer 2:44:58 30:56 -17 8:33
134 Turun Suunnistajat 2 Pauli Viberg 2:45:32 31:30 34 2:21
135 Rastikarhut 1 Antti Mäkelä 2:45:34 31:32 13 5:06
136 Avesta OK 1 Viktor Lundén 2:45:42 31:40 -17 9:03
137 Köping-Kolsva OK 1 Niclas Larsson 2:45:43 31:41 10 5:26
138 Finspångs SOK 1 Andrea Svensson 2:46:09 32:07 40 2:20
139 Skogslöparna/HIoFK 1 Arvid Strandberg 2:46:19 32:17 -3 6:53
140 OK Tyr 2 Sofie Gustavsson 2:46:45 32:43 -15 9:21
141 Nyköpings OK 3 Ronja Deboer 2:46:50 32:48 -13 9:02
142 Sundbybergs IK 1 Markus Hellström 2:47:05 33:03 -26 10:40
143 Oppsal IF 2 Endrine Dilt 2:47:12 33:10 -23 10:29
144 Attunda OK 3 Alexander Fors 2:47:31 33:29 32 3:51
145 Västerbergslagens OL 2 Johan Winther 2:48:11 34:09 24 4:59
146 GoIF Tjalve 1 Tobias Magnusson 2:48:14 34:12 8 7:07
147 IL Tyrving 2 Markus K Kongsberg 2:48:16 34:14 18 5:14
148 MS Parma 2 Juho Dahl 2:48:25 34:23 1 7:42
149 Tullinge SK 3 Anton Blomdahl 2:50:34 36:32 29 6:45
150 Lunds OK 1 Karin Bredfelt 2:51:17 37:15 -17 12:17
151 Sigtuna OK 1 Erik Lindgren 2:51:19 37:17 23 7:50
152 Freidig 1 Håkon Selmer 2:51:26 37:24 30 6:03
153 Stora Tuna OK 2 Fredrik Wallin 2:52:04 38:02 -55 19:14
154 Linköpings OK 3 Johan Sköld 2:52:13 38:11 2 10:55
155 FarumTisvilde OK 2 Stefan Petersen 2:52:41 38:39 38 4:33
156 IF Hagen 1 Gustav Magnusson 2:53:01 38:59 19 9:25
157 IF Sturla 2 Katinka Jussi Brurberg 2:53:14 39:12 -5 12:21
158 Fossum IF 6 Henrik Krogsæter 2:53:49 39:47 6 10:54
159 Modum 1 Vilhelm Krogstad 2:54:25 40:23 -16 14:24
160 Vänersborgs SK 2 Samuel Sandgren 2:54:33 40:31 11 11:13
161 Trosabygdens OK 1 Anna Kindlundh 2:54:39 40:37 5 11:32
162 OK Ravinen 2 Olle Forsberg 2:54:43 40:41 -25 15:09
163 Tumba-Mälarhöjden OK 1 Emma Käll 2:55:58 41:56 -3 14:27
164 Rajamäen Rykmentti 2 Tomi Minkkinen 2:56:04 42:02 -13 15:16
165 Heming/Njård O-lag 3 Kristian Gjemdal 2:56:24 42:22 -52 21:13
166 OK Hällen 1 Linnèa Hultman 2:56:53 42:51 -80 26:37
167 Gotlands Bro/Visborg 1 Simon Kappel 2:57:22 43:20 36 7:17
168 OK Tylöskog 1 Per Karlsson 2:57:23 43:21 34 7:21
169 OK Roxen 2 Erik Herbertsson 2:57:28 43:26 1 14:15
170 Haninge SOK 3 Sebastian Svärd 2:57:30 43:28 17 10:55
171 OK Klemmingen 2 Ebba Jansson Järpling 2:57:32 43:30 20 10:12
172 Bromma-Vällingby/Järfälla 2 Jefta Langerak 2:57:40 43:38 -40 18:43
173 OK Skogsfalken 1 Felix Persson 2:57:51 43:49 -14 16:26
174 FK Herkules 1 Oscar Renberg 2:58:43 44:41 20 9:55
175 Haninge SOK 2 Jennifer Andersson 2:58:51 44:49 -91 28:40
176 FK Friskus-Varberg 1 Amanda Ekman 2:58:58 44:56 -110 32:08
177 Gävle OK/Järbo OK 1 Kevin Ståhl 2:59:18 45:16 33 3:25
178 OK Milan 1 Martin Vidfelt 3:00:41 46:39 8 14:16
179 Konnerud I.L. 1 Morten Bergman 3:00:57 46:55 -17 18:52
180 Nydalens/Kolbotn/Angelniemin 6 Anni Reimann 3:03:28 49:26 -36 23:24
181 Nydalens Skiklub/Lillomarka 5 Tord Haflan 3:03:59 49:57 -40 24:09
182 Tibro OK 1 Oskar Kråklind 3:04:19 50:17 42 3:32
183 IF Sturla 3 Herman Lund Kristensen 3:04:22 50:20 -16 21:13
184 Örkelljunga FK 1 Linus Welander 3:04:26 50:24 8 17:04
185 Skogspojkarnas OK 2 Björn Kongslien 3:04:31 50:29 41 3:38
186 GoIF Tjalve 2 Niklas Hamström 3:04:37 50:35 31 7:08
187 Kristiansand OK 2 Vetle Reinhartsen 3:05:18 51:16 3 18:01
188 Umeå OK 1 Anton Nilsson 3:05:36 51:34 40 4:11
189 Paimion Rasti 1 Erno Korsimo 3:05:53 51:51 20 11:08
190 Hagaby GoIF 2 Edvin Hultberg 3:07:24 53:22 -9 22:10
191 OK Kåre 2 Elina Von Krusenstierna 3:07:39 53:37 -33 26:15
192 Tampereen Pyrintö 3 Laura Laakkonen 3:07:47 53:45 -12 22:49
193 Kongsberg O-lag 3 Christine Jellum Helgerud 3:07:52 53:50 -17 24:12
194 Trøsken IL 1 Christian Lillestrand 3:07:54 53:52 4 18:37
195 Västerbergslagens OL 1 Fredrik Bergstrand 3:08:06 54:04 12 15:44
196 Kungälvs OK 2 Lisa Wulfsberg 3:08:10 54:08 10 15:54
197 OK Kåre 3 Julia Adolfsson 3:08:24 54:22 -12 22:17
198 Rånäs OK 1 André Eklund 3:08:54 54:52 22 8:45
199 Forsa OK 1 Gustav Svahn 3:09:42 55:40 -27 26:20
200 KOO-VEE 2 Tuomas Taubert 3:09:47 55:45 1 20:11
201 OK Södertörn 2 William Nilsson 3:09:48 55:46 3 18:31
202 Frölunda OL 1 Nils Ingelhag 3:09:51 55:49 -13 23:10
203 OK Roslagen 2 Anton Gille 3:10:05 56:03 -15 23:29
204 Ringerike o-lag 2 Geir S Syrrist 3:10:56 56:54 -20 25:01
205 Asker Skiklubb 4 Halvor Granerud 3:11:12 57:10 16 10:57
206 Indre Östfold OK 1 Oda Frøshaug 3:11:18 57:16 -6 21:51
207 Vallentuna-Össeby 1 William Hultqvist 3:11:28 57:26 -2 20:07
208 OK Tyr/OK Älgen 4 Sara Bergman 3:11:35 57:33 -11 22:19
209 Göteborg-Majorna 2 Jesper Mattsson 3:12:17 58:15 10 12:13
210 OK Kolmården 2 Lukas Mattsson 3:12:24 58:22 4 15:13
211 Trollhättans SOK 2 Sara Schmidt 3:12:32 58:30 -39 29:10
212 Saarijärven Pullistus 1 Juho Pirttiniemi 3:12:48 58:46 13 11:59
213 Köping-Kolsva OK 2 Gustaf Lagergren 3:12:55 58:53 -14 23:37
214 Sandefjord o-klubb 2 Magnus Sandven 3:12:59 58:57 9 12:16
215 Jämsän Retki-Veikot 1 Anna Kerkkonen 3:14:35 1:00:33 -2 17:39
216 OK Hällen 2 Kristoffer Pettersson 3:14:44 1:00:42 -8 22:19
217 Hjärnarps GH OL 2 Axel Matsson 3:15:07 1:01:05 -56 33:09
218 OK Nolaskogsarna 2 Lina Åhlund 3:16:08 1:02:06 -23 27:17
219 Ringerike o-lag 3 Gina B Kalsrud 3:16:15 1:02:13 -36 30:48
220 Trollhättans SOK 3 Julia Mattsson 3:16:31 1:02:29 -24 27:28
221 OK Roslagen 3 Felix Alsén 3:16:35 1:02:33 10 12:23
222 Skarpnäcks OL 1 Karin Friström 3:17:58 1:03:56 -4 20:04
223 Heming/Njård O-lag 2 Håkon Gimse 3:19:21 1:05:19 -11 23:09
224 Järla Orientering 2 Dag Lindgren 3:19:28 1:05:26 -13 23:21
225 Tampereen Pyrintö 4 Jaakko Jutila 3:19:51 1:05:49 -72 38:56
226 OK Tyr 3 Lydia Martinsson 3:23:21 1:09:19 4 19:22
227 Kungälvs OK 3 Julia Asplund 3:23:32 1:09:30 -11 26:11
228 Trosabygdens OK 2 Simon Martelius 3:24:57 1:10:55 -6 24:15
229 OK Landehof 2 Erika Perleroth 3:29:19 1:15:17 3 24:55
230 OK Landehof 3 Sara Magnusson 3:29:25 1:15:23 5 19:48
231 IK Gandvik 1 Filip Södervall 3:29:32 1:15:30 -4 28:26
232 IL Tyrving 4 Jonas Gedde-Dahl 3:30:50 1:16:48 6 15:05
233 Tullinge SK 4 Elina Sundqvist 3:33:17 1:19:15 -4 29:54
234 OK Klemmingen 1 Håkan Palm 3:34:46 1:20:44 2 23:26
235 Sjövalla FK 2 Linnea Wahlgren 3:34:52 1:20:50 8 10:22
236 Falkenbergs OK 2 Pontus Blockgren 3:35:06 1:21:04 3 19:14
237 Sundbybergs IK 2 Simon Lundin 3:36:22 1:22:20 15 5:19
238 OK Kolmården 3 Henrik Håkansson 3:37:17 1:23:15 -23 40:02
239 Lillomarka O-lag 3 Eirik Jonas Blomseth 3:37:40 1:23:38 -2 26:18
240 Falköpings AIK OK 2 Oskar Niklasson 3:37:56 1:23:54 -6 29:17
241 Östersund/Storsjön 1 Ante Wernersson 3:38:10 1:24:08 0 21:13
242 OK Pan Århus 1 Silas Frederik Thomsen 3:39:57 1:25:55 0 22:10
243 OK Linné 3 Olof Carlson-Bjernald 3:41:03 1:27:01 6 13:18
244 OK Linné 2 Lovisa Nilsson 3:41:23 1:27:21 1 16:29
245 Stora Tuna OK 3 Filip Magnusson 3:46:47 1:32:45 5 18:13
246 Ärla IF 1 Sophie Eriksson 3:53:34 1:39:32 1 28:33
247 Östersund/Storsjön 2 Vilhelm Kilander 3:54:12 1:40:10 9 4:41
248 Kongsberg O-lag 4 Harald Tvedten 3:54:13 1:40:11 9 4:14
249 OK Raseborg 1 Joni Stenström 4:03:24 1:49:22 -5 38:50
250 IL Tyrving 5 Kristian Skantze 4:03:38 1:49:36 1 33:03
251 Visborgs OK 1 Mikael Gardelin 4:03:49 1:49:47 -18 56:02
252 Tumba-Mälarhöjden OK 2 Hugo Nord 4:04:05 1:50:03 -12 47:55
253 Almby IK/Östra Almby FK 1 Hanna Wedin 4:04:24 1:50:22 1 19:07
254 IL Tyrving 6 Ali Bi 4:04:33 1:50:31 4 13:16
255 OK Ravinen 4 Anders Nyberg 4:13:36 1:59:34 0 24:25
256 Järla Orientering 3 Max Brandhorst 4:18:36 2:04:34 -11 53:42
257 KFUM Örebro OK 2 Olle Lindgren 4:21:48 2:07:46 -9 55:35
258 OK Ravinen 5 Johnny Rahlén 4:29:01 2:14:59 -5 45:52
259 Bromma-Vällingby/Järfälla 3 Andreas Winander-Schönn 4:36:05 2:22:03 3 22:24
260 Hyvinkään Rasti 1 Milla Turpiainen 4:46:12 2:32:10 -1 45:47
261 Skarpnäcks OL 2 Channa Lönne 4:52:46 2:38:44 0 40:04
262 Stenungsunds OK 2 Alfred Steindahl 4:58:09 2:44:07 1 21:43
263 IFK Enskede 1 Josefin Glasell 4:59:33 2:45:31 -3 56:06
264 Porsgrunn OL 2 Stine Bakke 5:33:57 3:19:55 0 47:06
Boxholm-Mjölby OL 1 Niklas Carlsson Utgått
Skogspojkarnas OK 1 Ryan Jones Utgått
Kristiansand OK 1 Benedicte Hald Bjørgum Utgått
Halden Skiklubb 3 Ingvild Torgersen Utgått
Tidaholm/Mullsjö 1 Oscar Karlsson Utgått
OK Denseln 1 Utgått
Modum 2 Helge Kopland Utgått
Raumar orientering 3 Silje Breen Utgått
Østmarka OK 1 Halvard Kvärna Utgått
Nydalens Skiklub 1 Jonas Madslien Bakken Utgått
Bredaryds SOK 1 Henrik Andersson Utgått
Fossum IF 4 Pierre Chambenoit Utgått
Fossum IF 5 Thoralf Foss Vaaland Utgått
OK Ravinen 3 Markus Westblad Utgått
Stenungsunds OK 1 Elin Winberg Utgått
Lillehammer OK 2 Vetle Brekmo Utgått
OK Moss 1 Thomas Schive Utgått
IL Tyrving 3 Jørgen H Horne Utgått
Lunds OK 2 Hjalmar Freij Utgått
Indre Östfold OK 2 Gyda Alexandria Jensen Utgått
OK Ravinen 6 Vakant Ej startat
Väsby OK/Attunda OK 1 Vakant Ej startat
Ringerike o-lag 4 Ej startat
OK Tisaren 2 Ej startat
ästerbergslagens OL 3 Ej startat
OK Rodhen 1 Imon Andersson Ej startat
Kils OK 2 Lis Nordström Ej startat
Ulricehamns OK 1 Ej startat
stmarka OK 2 Ej startat
Lerums SOK 2 Ej startat
Domnarvet/Korsnäs 2 Emil Andersson Ej startat
Kongsberg O-lag 5 Ej startat
Västerås SOK 3 N N Ej startat
Snättringe SK 2 Ej startat
Malmö OK 1 Emelie Malmberg Ej startat
Løten o-lag 2 Håkon Godager Ej startat
Sjövalla FK 3 Hjalmar Ljungberg Ej startat
Hallstahammars OK 1 Ida Stödeman Ej startat

Entries 2019

Total Entries956
Tiomilakavlen315
Damkavlen347
Ungdomskavlen294
se593
no174
fi116
dk44
cz14
ru4
gb4
it2
pl2
fr1
ch1
lt1

In association with