GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2010, Finspång

Tävlingen genomfördes 1-2 maj 2010 på Arena Grosvad, Finspång.

Klass: Herrar (111 km)

Bland sjöar och urberg i östgötamarker är tvåtusentio i maj månads tid i aktiva Finspång, en bruksort som stark är du löpare bjuder till budkavlestrid. Kring kungliga högar från folkvandringsdagar den föddes vid våldsamma världskrigets slut vår kavle som ständigt oss tjusar, behagar för pigg pensionär vi nu skjuter salut.
Fred Strömsten

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (35 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Öppen

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 2 Öppen 2010

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 Cerveza OL 1 Leif Kling 25:13 0:00
2 IF Sturla 1 Tibor Vari 25:18 0:05
3 Kristiansand OK 1 Morten Sakariasen 25:47 0:34
4 Ulricehamns OK 1 Lina Palmér 26:29 1:16
5 Centrum OK 1 Katarina Svensson 26:37 1:24
6 Västerbergslagens OL 3 Per Eriksson 26:40 1:27
7 Hallstahammars OK 1 Joakim Westesson 26:44 1:31
8 Fjärås AIK 1 Torbjörn Halvarsson 27:12 1:59
9 Försvarsmakten 1 Patrik Råberg 27:21 2:08
10 Lillomarka O-lag 1 Einar Løhne Iversen 27:47 2:34
11 Cerveza OL 2 Nisse Johansson 28:00 2:47
12 IFK Moras OK 1 Gabriel Höjlind 28:02 2:49
13 OK Klemmingen 1 Örjan Tingström 28:14 3:01
14 Arboga OK 4 Mikael Brostedt 28:23 3:10
15 Arboga OK 2 Fredrik Grann 28:50 3:37
16 Väsby OK 4 Benny Pettersson 28:51 3:38
17 Ronneby OK 1 Roger Bökman 29:01 3:48
18 Centrum OK 3 Henrik Hellborg 29:04 3:51
19 OK Pan Århus 1 Mogens Finderup 29:26 4:13
20 Ankarsrums OK 1 Emil Strömbäck 29:32 4:19
21 Synsam Lysekil 1 Conny Sahlin 29:36 4:23
22 Oppsal IF 1 Björg Ingunn Fjogstad 30:44 5:31
23 Hässleby SOK 2 Anders Braf 30:53 5:40
24 Falkenbergs OK 2 Zakarias Hansson 31:16 6:03
25 Idefjordens SK 1 Malin Reichenberg 31:17 6:04
26 GoIF Tjalve 1 Bertil Eklund 31:26 6:13
27 SOK Viljan 1 Roland Nilsson 31:42 6:29
28 Cerveza OL 3 Håkan Sturesson 31:47 6:34
29 Häverödals SK 1 Bernt Johansson 32:03 6:50
30 Tidaholm/Mullsjö 1 Calle Nyholm 32:04 6:51
31 Raumar O-lag 1 Trine Bråten 32:14 7:01
32 Västerbergslagens OL 1 Johannes Järvi 32:25 7:12
33 Siemens - R & D Product design 2 3 Jesper Waldfelt 32:48 7:35
33 Centrum OK 2 Anna Weglin Elenius 32:48 7:35
35 Siemens - Vilse i skogen 8 Eero Mikkola 32:53 7:40
35 Pomorze Youth Team 1 Martyna Macul 32:53 7:40
37 Sigtuna OK 1 Gustaf Berglund 33:43 8:30
38 Västerbergslagens OL 2 Hanne Andersson 33:53 8:40
39 Siemens - Stick och brinn 9 Henrik Johansson 34:09 8:56
40 Trosabygdens OK 1 Anders Runander 34:11 8:58
41 GoIF Tjalve 3 Conny Berggren 34:21 9:08
42 Vallentuna-Össeby 1 Claes Landqvist 34:30 9:17
43 Centrum OK 4 Catherine Billet 34:41 9:28
44 Sundbybergs IK 1 Cecilia Westström 34:58 9:45
45 Rånäs OK 1 Mårten Rostö 35:19 10:06
45 Rånäs OK 1 Mårten Rostö 35:19 10:06
47 OK Roxen 1 Maria Lillieström 35:25 10:12
48 Almby IK/Östra Almby FK 1 Vincent Vestergård 35:26 10:13
49 Tullinge SK 1 Maria Fredlund 36:25 11:12
50 OK Roxen 2 Barbro Östlund 36:28 11:15
51 Lillomarka O-lag 2 Stian Lillegård 37:02 11:49
52 Sigtuna OK 2 Svante Lindgren 37:15 12:02
53 Rånäs OK 2 Leif-Erik Karlsson 38:34 13:21
54 Rånäs OK 1 Boris Andersson 39:36 14:23
54 Rånäs OK 1 Boris Andersson 39:36 14:23
56 Skogslöparna 1 Inga Näslund 39:38 14:25
57 Sundbybergs IK 2 Astrid Simonsson 39:58 14:45
58 Arboga OK 1 Lars-Olov Pettersson 40:00 14:47
59 Väsby OK 1 Simon Elverö 40:38 15:25
60 Långhundra IF 1 Annette Wigertz 40:41 15:28
61 NAIS orienteringsklubb 1 Lotta Wengelin 40:44 15:31
62 OK Grip 1 Pehr Sjöblom 41:32 16:19
63 Siemens - Turbinkraft 7 Philip Evegren 42:58 17:45
64 FK Snapphanarna 1 Anders Hagstedt 43:12 17:59
65 Hallstahammars OK 2 Elisabet Stödeman 43:24 18:11
66 OK Roxen 3 Kerstin Boberg 43:29 18:16
67 Falkenbergs OK 1 Linnea Kjellsson 45:17 20:04
68 Långhundra IF 2 Gun-Inger Sahlberg 47:13 22:00
69 Siemens - Inte bara STRess 6 Mathias Lehnberg 47:17 22:04
70 Väsby OK 3 Filip Olsson 47:32 22:19
71 Siemens - Lost in translation 10 Darioush Gohari Barhaghi 49:48 24:35
72 Siemens - Förr eller senare 5 Reine Lundqvist 51:29 26:16
73 GoIF Tjalve 2 Gerd Hagström 54:20 29:07
74 Aalborg OK 1 Cecilie Samsø Udholm 58:15 33:02
75 Hässleby SOK 1 Urban Gustavsson 1:00:43 35:30
76 Väsby OK 2 Axel Sneitz 1:01:33 36:20
77 Siemens - Janne och Brudarna 4 Monica Larsson 1:44:13 1:19:00
78 Siemens - R & D Product design 1 2 David Edward 1:44:40 1:19:27
Siemens - Jan-Erikz 1 Ej startat
Arboga OK 3 Mikael Brostedt Ej startat
Tullinge SK 2 Henrik Dufberg Ej startat
Umeå OK 1 Vakant Ej startat
Väsby OK 5 Ej startat
Häverödals SK 2 Ej startat
OK Moss 1 Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with