GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2014, Ränneslätt, Eksjö

Tävlingen genomfördes 2-4 maj 2014 på Ränneslätts övningsfält, Eksjö.

Klass: 10MILA (116 km)

I mörkaste Småland mot gryningsbrand ska ljuskäglor spela i spår av husarer vår längtade uppgift i höglänt land här skapas det skrönor, här föds legendarer. Med äventyrslusta och framgångstörst går vi till historien med hjärtat först.
Magnus Ihreskog

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (38 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Lag IK Vista / Eksjö SOK 2 10MILA 2014

Str Löpare Pl Tid Efter Str Pl Str Tid Str Efter Status
1 Antonio Martínez Pérez 1 45:53 0:00 1 45:53 0:00 OK
2 Emil Björnlinger 111 1:47:17 13:11 155 1:01:24 15:44 OK
3 Albin Sigby 150 3:36:04 40:52 217 1:48:47 34:02 OK
4 Roger Siverth 232 6:05:14 1:58:42 302 2:29:10 1:18:19 OK
5 Håkan Svensson 220 8:04:13 2:46:45 228 1:58:59 51:13 OK
6 Oskar Lund 212 10:22:10 3:21:33 151 2:17:57 40:20 OK
7 Sven Nilsson 213 11:57:26 4:06:15 288 1:35:16 45:32 OK
8 Johan Björnlinger 220 14:12:52 5:08:10 282 2:15:26 1:02:12 OK
9 Michael Björnlinger 209 16:04:06 5:33:57 121 1:51:14 27:47 OK Omstart
10 Henrik Johansson 204 17:11:27 5:59:14 233 1:07:21 26:08 OK Omstart

Entries 2019

Total Entries956
Tiomilakavlen315
Damkavlen347
Ungdomskavlen294
Sweden593
Norge174
Finland116
Denmark44
Czech Republic14
Russian Federation4
Storbritannien4
Italy2
Poland2
France1
Switzerland1
Lithuania1

In association with